Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Csajok, szerintetek fogadjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok, szerintetek fogadjam el, vagy köszöntsem meg?

Figyelt kérdés
Nem nagyon ismerjük egymást, csak látásból... de mindig elég közömbös volt és tartózkodó, sosem mutatta, hogy bejönnék neki vagy szabad az út... Na, mindegy, ezen a héten elhívtam kávézni, de nemet mondott, hogy nagyon elfoglalt, blabla... Pár hét múlva lesz a névnapja. Érdemes-e megköszöntenem, vagy csak hülyét csinálnék magamból? Esetleg szünetben odavinnem egy kapucínert, hogy boldog névnapot, vagy csak sms-t írni neki, vagy egyáltalán ne? Visszautasított, fogadjam el?
2013. márc. 28. 12:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló, igazán csak gratulálni tudok a felfogásodhoz.

A kérdésre válaszolva, szerintem is írhatsz neki egy sms-t, az még nem tolakodás. A lányokért küzdeni kell! :)

2013. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

A te szülővárosodból indult Kazinczy? Akkor legyél büszke rá.

A kérdező arról nem tehet, hogy az őseitől egy-két kifejezést máshogyan hallott meg és most ő is úgy mondja.

Nem eszerint kellene megítélni valakit! Különben meg: ezen az oldalon vannak sokkal durvább elírások, inkább azokkal foglalkozz, ha tényleg nincs jobb dolgod!

2013. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kedves Ödön!


Igazad van, de annyiszor találkozok az ilyen magyartalan, fülemet bántó kifejezésekkel, megfogalmazásokkal, tájszólásokkal, hogy már kiakadok tőlük. Aztán még nagy fölényesen lef@szoz engem. A mondanivalód többi részével viszont egyet értek.

2013. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy te sokkal érzékenyebb vagy az ilyesmire, de ez annyira lényegtelen szerintem. Pl. ha valaki odamegy hozzád és így kezd el beszélni, akkor ő már egy b*nkó? Valahol te is tudod, hogy ez nem így van.
2013. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

:) hát ez hihetetlen....

Az ELTE Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékén vagyok demonstrátor, Budapesten tanulok, Szegeden születtem, de éltem már Kaposvárott/on is. Eddig még soha senki sem tette szóvá a megköszönteni igémet, egyenértékű a felköszönttel. Ez nem tájszólás, nem is éltem soha "tájon".... Olyasmit kritizálsz, amiről fogalmad sincs, ezért f.aszoztalak le, semmi másért!

"felmegyek Budapestre" vagy "fölmegyek Budapestre" - mindkettő helyes, egyik sem archaikusabb a másiknál, elfogadott, ahogy a "föl/felköszönt" vagy a "megköszönt" szavak használata. E szóhoz kapcsolt meg/fel/föl igekötők zavaró jelentésbeli különbséget nem adnak, mindegyik ugyanúgy helyes. Örülnék, ha nem szólnál le olyat, amiről tényleg nincs fogalmad - ezt most jó szándékból mondom, ne haragudj meg érte. Szerintem több nyelvtani, nyelvészeti könyvet olvasok, mint Te - amit a tévében hallasz - hidd el -, sokszor helytelen.


A többieknek köszönöm a választ! :)

2013. márc. 28. 15:13
 16/25 A kérdező kommentje:
Pont azt próbáltam elmagyarázni, hogy nem magyartalan... de mindegy, hagyjuk. :)
2013. márc. 28. 15:36
 17/25 A kérdező kommentje:
ki hány éves? :)
2013. márc. 28. 15:50
 18/25 anonim ***** válasza:
úgy látom, saját farkába harapott az érvelésed cicám, az én dolgomnak ezennel vége is :)
2013. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Helyes. "Jó kifogás sose rossz." Amúgy sem szeretek retardáltakkal és megmondóemberekkel vitázni.
2013. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
látszik is, gondolom a többiek is mindig leérvelnek.
2013. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!