Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Csajok, szerintetek fogadjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok, szerintetek fogadjam el, vagy köszöntsem meg?

Figyelt kérdés
Nem nagyon ismerjük egymást, csak látásból... de mindig elég közömbös volt és tartózkodó, sosem mutatta, hogy bejönnék neki vagy szabad az út... Na, mindegy, ezen a héten elhívtam kávézni, de nemet mondott, hogy nagyon elfoglalt, blabla... Pár hét múlva lesz a névnapja. Érdemes-e megköszöntenem, vagy csak hülyét csinálnék magamból? Esetleg szünetben odavinnem egy kapucínert, hogy boldog névnapot, vagy csak sms-t írni neki, vagy egyáltalán ne? Visszautasított, fogadjam el?
2013. márc. 28. 12:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy köszöntsem meg? Te hol laksz? Azt köszöntsem fel-nek mondják! Tuti valami zalai vagy somogyi vagy. Ők beszélnek ilyen hülyén. Már boccs.
2013. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de a te döntésed hogy megköszöntsd-e, szerintem ez nem függ attól, hogy visszautasított-e. Ez egy szimpla kedves gesztus. Azért ajándékot ne vegyél.
2013. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ha nem mutatta meg a kiskaput, úgy le kell szarni ahogy van.
2013. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

:) Első válaszoló: hogy te mekkora egy f.asz vagy! :D

most komolyan, ez szúrja a szemed? :)


figyeld a két mondatot. melyik magyarosabb?

1. valakit megköszönteni a névnapján.

2. valakit felköszönteni a névnapján.


Szerintem az 1., de ne velem vitatkozz, hanem inkább Jókaival (Egy magyar nábob): "– Majd én is megköszöntöm őt – mormogá fogai közől. – Küldök neki névnapi ajándékot, amilyet még nem kapott soha."

2013. márc. 28. 12:47
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sem zalai sem somogyi. De ez hogy jön ide? Szerinted a somogyiak vagy zalaiak sz.arok? Barom!
2013. márc. 28. 12:48
 6/25 anonim ***** válasza:
én se vagyok se zalai, se somogyi, de az bizony megköszönt :D
2013. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de igen szúrja, és nem a szememet hanem a fülemet. Teljesen idegen. Mindenhol a felköszönteni, felköszöntöm formát használják. A megköszöntöm tájszólás vagy régies forma. Max ezt bizonyítja Jókai. De keress rá neten, nem én vagyok az első aki kiakad ezen a megköszöntenin. Olyan mint zalában a "Kérjük az ajtót betenni", meg a "Gyors elszaladok a boltba." Azt meg nem hiszem hogy én beszélnék tájszólásban, széphalomtól 3 km-re.... A hivatalos pl TV-s magyarban is azt a dielektust használják amit mi is..
2013. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Esetleg megköszönni szoktak, ha te kapsz valamit. Ha te adsz valakinek valamit pl születésnapjára az felköszönt!
2013. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a kávézásra nemet mondott, akkor már ne közelíts felé egyáltalán. Egyébként semmi rossz nincs abban, hogy nem sikerült, mivel te megpróbáltad és ez a lényeg (volt benned bátorság). Lehet, hogy kapsz még 10 kosarat, mire sikerül elhívni egy lányt (hozzáteszem egyszer sem biztos, hogy nem jössz be neki, nagyon sok oka lehet, amiért nemet mondott pl. neki most éppen más tetszik)

Semmi rossz nincs abban, ha küldesz neki egy sms-t, amiben felköszöntöd, ez csak egy kedves gesztus. Ajándékot viszont ne vegyél neki, mert az túlzás.

Jah és az előttem válaszolóknak: Nem igazán értem, hogy egyetlen szón (felköszönteni) mit kell ennyit rágódni, nem hiszem el, hogy veletek még soha nem fordult elő, hogy pl. valamit rosszul írtatok, vagy másként használtatok egy kifejezést a megszokottnál. Mintha ti hibátlanok lennétek...

2013. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igen velem még nem. Az én szülővárosomból indult Kazinczy és a nyelvújítás. Akkor meg nehogy már egy tájszólásos tahó megmagyarázza hogyan kell mondani. Főleg hogy a mi "nyelvjárásunk" a hivatalos magyar.
2013. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!