Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan tudnék megváltozni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék megváltozni és kitörni a boldogtalan éveimböl?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz...


Huszas éveim közepén járok és visszagondolva az eddigi életemre, elszomorít amit magam mögött hagytam, hiszen üres, jelentéktelen, boldogtalan és ami a leginkább fájó, tudom, hogy ezen nekem kellett volna változtatni. Sosem sikerült igazán. Sok esemény közrejátszhatott ebben. Gyerekkoromban egészen középikolás koromig az alkoholista apám durvaságait, megalázó beszólásait, sértegetéseit kellett elviselnem, a vége felé már-már túlélnem és mellette amennyire csak lehetett az édesanyámat megvédenem. Rettentöen zárkózottá váltam ezalatt a 14 év alatt. Nem igazán voltak barátaim, holott mindenki nagyon kedvelt. Bár az utolsó általános iskolás évemben megtaláltak az osztálytársak közül is néhányan és sokszor próbálgatták másokkal együtt, hogy ki tudna leteríteni. Hatalmas öröm volt végre otthagyni az iskolát és megkezdeni egy új közegben a középsulit. Ekkortájt költöztünk, vagy helyesebben fogalmazva menekültünk el otthonról és kezdtük újra az életünket édesanyámmal a semmiböl. Volt egy tanyánk a semmi közepén, ott kezdtük el létrehozni az új otthonunkat, az elsö igazi otthonunkat. Édesanyám rengeteget dolgozott, én pedig a nagy távolság miatt mindig soká értem haza. Keveset tudtunk egymással törödni, pedig nagy szükségem lett volna rá, mivel még magányosabbnak éreztem magam mint korábban. Igazából mindig úgy éreztem, azzal ha megnyílok mások elött, ha elmondom a gondjaimat, csak a gyengeségem mutatom ki és csak sajnálatból fognak velem szóba állni az emerek. Én ezt nem akartam, nem akartam esetlen lenni és talán nem is lehetett rá jogom, mert egész kicsi koromtól fogva úgy kellett élnem mint aki felnött és magara van utalva mindenben.

Szóval édesanyámmal is minden megváltozott, egyre kevesebbet tudtunk beszélgetni magunkról, az érzéseinkröl. Így utólag visszagondolva borzasztó, de akkoriban azt sem tudtam hogyan tegyem rá a kezem és símogassam meg a hátát ha valami baj volt. Ennyire tett érzéketlenné, bátortalanná az apám. A középiskolás évek elteltek szintén eseménytelenül, de legalább az osztálytársak normálisak voltak, velük ma is tartok kapcsolatot. Azonban a szerelmi életem vagy nem létezett, vagy reménytelen volt. Érzelmileg nagyon nehéz volt átvészelni a tinédzserkort. Aztán érettségi után maradtam még egy két éves képzésen. Azt hiszem ekkor voltam igazán boldog életemben elöször. Bejött egy új sportág, rögtön beleszerettem, de mivel csapatsport, ezért kellettek hozzá társak. Némi gyözködés után sikerült összeverbuválni egy állandó csapatot, akikkel pár hét után már szinte naponta jártunk játszani. Büszke voltam, hogy végre valamiben a középpontban lehetek, intézhetem a termet, a tanárok ha meglátnak már kérdezik, hogy megyünk-e ma is, mert akkor hozzák a kulcsokat. Apróságok ezek, de nekem sokat jelentettek. Ezzel párhuzamosan a másik tevékenységet is én szerveztem, olykor 25-30 diák jött el rá és szerintem mai napig él a volt sulimban.

Az utolsó évben rámtalált a szerelem is, de mint késöbb kiderült, nem volt az igazi és ezen sokáig bánkódtam is. Vele vesztettem el szüzességem, ö volt az elsö akit megcsókoltam, akit átöleltem. Sosem gondoltam volna elötte, mennyi szeretet lakozik bennem, hogy a trljes tapasztalatlanságom ellenére ösztönösen mennyire adta magát minden és mennyire tudom olvasni a lányok gondolatait, vágyait. A gondolatokkal kapcsolatban aztán tévedtem. Mikor felvettek egyetemre, elkerültem az ország tulsó felére, a lány pedig még messzebbre került. Egy pár hónapig tartott a kapcsolat, mikor egyszer elmondta, hogy már nem bírja tovább így és szakít. Nem esett jól, mert szerettem, de igazából én sem így képzeltem a kapcsolatunkat és szerelmes sem voltam, talán némi fellángoláson kívül sohasem. A szakítás után éreztem meg csak igazán a hiányát. Újra bezárkóztam. Az egyetemen én voltam az a típus aki mindig a tömeg szélén állt, aki alig szólt bárkihez a köszönésen kívül, akit alig lehetett buliban látni. Nem tudom mit gondolhattak rólam, biztos nem sok jót. Talán hogy meleg vagyok, talán hogy nagyképü, talán hogy mogorva magának való alak, aki nem áll le a 'köznéppel' beszélgetni. Hozzá tartozik ennek a kérdésnek a megértéséhez az is, hogy külsöleg semmi problémám nincs. Kicsit elöreszaladok, de a második barátnöm mondta az ismerkedésünk elején, akivel egy egyetemre járunk, hogy azt hitte azért nem vagyok nagy olyan társasági ember, azért nem látnak a barátnöivel engem más lányokkal, mert 'otthon' van barátnöm, vagy mert nem tartottam öket elég szép lánynak. Pedig nem volt semmi ilyesmi, rengeteg lány tetszett, csak egyszerüen féltem abban az idöszakban kezdeményezni. Pedig lett volna lehetöseg rá. Sokan próbálkoztak barátkozni velem, én meg olyan kis bénán kitértem mindenki elöl. Szerencsére ezen mára sikerült változtatni, szereztem néhány igazán jó barátot, akikkel meg tudom osztani a problémáimat. Nem mindet, de sokat. Minden gondomat egyetlen emberrel osztottam meg, akinél jobban még soha senkit nem szerettem, akivel leéltem volna az életem mert annyira olyan volt akire mindig is vágytam. Megismerkedtünk, rengeteget beszélgettünk hajnalokig. Úgy éreztem, hogy ö belölem egy darab én belöle egy másik. Imádtam minden porcikáját, elárasztottam a csókjaimmal és órákig öleltem, simogattam. Azt a nyugalmat, azt a belsö csendet egyszerüen nem lehet elég jól kifejezni. Talán olyan, mint mikor életed legszebb, legteljesebb pillanatában megáll az idö és te csak azt érzed, hogy akit a karjaidba zársz, odasímul hozzád, szorítja a karodat és a szemeiböl boldogság és nyugalom árad. Csodálatos érzés, ekkor tudtam meg mit jelent a szerelem. Hatalmas önbizalmam lett, úgy éreztem enyém lehet bármi és erre a lány csak rásegített. Annyiszor elmondta, hogy milyen csodálatos vagyok, hogy végül kezdtem elhinni. Mikor elöször kezdte taglalni a barátnöinek, milyen vagyok, elmondása szerint el voltak képedve és irigykedtek rá, hogy ilyen pasival jött össze, akiröl ök is mindig álmodtak. Kezdve magasságommal, a férfias elegáns öltözködésemmel és a külsömmel, a kedvességemmel, az rendkívüli udvariasságommal, a figyelmességemmel, az ízlésemmel, azzal hogy nem iszom alkoholt, hogy mennyire segítökész vagyok az emberekkel és még sorolhatnám. Rengeteg dicsértet kaptam és mind nagyon jól esett, hiszen korábban hasonlókat kevesen mondtak nekem. És én mindezt megháláltam, úgy szerettem ahogy még senkit korábban és nagyon vigyáztam rá. Ö pedig egyértelmü jeleit adta annak, hogy mennyire boldog mellettem és már tervezte velem a késöbbieket. Mígnem egyik napon, mégpedig egy csodálatos este másnapján, teljesen váratlanul szakított velem, ráadásul nem személyesen közölve. Annyit mondott, hogy bizonytalan még és nem áll készen egy új kapcsolatra, nem velem van a hiba. Ezek után teljesen összetörtem, két hétig nem ettem, nem tanultam, teljesen elhagytam magam. Úgy éreztem nincs értelme semminek, hogy nincs többé ami motivációt adjon. Nagyon nehéz volt túltennem magam a történteken, az eddig leírtakból már talán el lehet képzelni mennyire. Hosszú idöbe telt, de ma már nem gondolok annyira fájó szívvel a történtekre, persze tüske marad örokre.

Szóval itt vagyok most megint és újra egyre inkább elzárkózom a világtól. Ellentmond ennek, de elkezdtem eljárni kocsmázni és már ezt-azt iszok is, hátha ettöl kicsit oldódom és jobban bekspcsolódhatom a körforgásba. Tegnap is lett volna lehetöség ismerkedni lányokkal, de egyszerüen nem vitt rá a lélek, félek, hogyújra úgy járok, hogy nagyon megszeretem, de ö nem akar majd kalandnál többet. És manapság ezt tapasztalom mindenhol, hogy a fiatalok között nagyon nehéz kiszürni azokat, akik komolyan terveznek. Mindenki igyekszik önbizalomtól duzzadónak mutatkozni és látszólag könnyen venni a problémákat.

Én erre nem vagyok képes már és hiába tudom valahol mélyen belül, hogy értékes vagyok, mivel nem merem kimutatni a csalódástól félve, ezért esélyük sincsaz embereknek igazán megismerni.

Nem tudom hogyan lehetne ezen túllépni és újra stabilnak, boldognak lenni.


2013. jan. 5. 03:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
2%
Szerinted ezt ki fogja elolvasni?
2013. jan. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
12%
az első felét elolvastam, de látom, még kétszer annyi van :$
2013. jan. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
14%
Talán majd elolvasom és válaszolok...vasárnap.
2013. jan. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan írtam egyébként, most nagyon fáradt vagyok. Addig ne töröld a kérdést. Kialszom magam és nekifutok.
2013. jan. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam. Ne vedd sértésnek, de én leginkább önsajnálatot látok benne. A korai gyerekkorodtól eltekintve a leírtak alapján olyan életed volt eddig, amit az itteniek igen jelentős része örömmel elfogadna.


Tudod, van, aki nálad sokkal kellemetlenebb helyzetben van szerelmi téren, és mégis képes rá, hogy pozitívan gondolkodjon, nem magát sajnáltatja. Neked is ezt kéne tenni. Nem szégyen, ha a földre kerülsz, csak az, ha ott is maradsz. Tessék szépen felkelni, és tenni valamit. A te életedért te vagy a felelős. Ha azt akarod, hogy legyen valamid, akkor azt te tudod elérni csak. Magától nem történik semmit.


Ne a múltra koncentrálj, hanem a jövőre. Tervezz, és valósítsd meg a terveidet. Ilyen egyszerű, így kell túllépni a problémáidon.

2013. jan. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én elolvastam..


Őszintén szólva nem sokat tudok hozzászólni, de talán annyi tippet tudok adni, hogy a komolyabb akár idősebb nőkkel foglalkozz, akik jobban értékelnek. Igy kisebb az esélye az újabb csalódásnak. De semmiképp ne zárkózz el, nem érdemes boldogtalannak lenni!! Ha nem találod meg egyből az "igazit", az élet akkor is megy tovább, és addig kell keresni amig meglesz és végre boldog lehetsz.

2013. jan. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%

Én elolvastam:) Mennyi ideig voltál együtt ezzel az ominózus lánnyal? Mert ezt nem írtad, csak hogy hirtelen lett vége.

Egyébként az ilyen hullámvölgyek nagyon jól tudnak motiválni egy csomó dologra. Szerintem minden tinédzsernek vannak problémái otthon, nekem is voltak, de én mindig mikor ilyen depresszívebb hangulatban voltam, elkezdtem olvasgatni, tanulni, vagy írni(naplót, regényt ilyenek:) ) és ezek mindig megnyugtattak. Amíg magaddal nem leszel teljesen rendben, addig a másokkal való ismerkedés sem fog menni. Próbáld meg mindennek a jó oldalát nézni, a pozitív gondolkodás nagyon sokat segít. Nézd meg pl az igenembert:) Vagy este, elalvás előtt mindig idézd fel csak a jó dolgokat, amik történtek veled aznap. Én kb 2 évvel ezelőtt megnéztem a Titok c filmet is. Igaz, h kicsit humbug az egész, de azért érdemes kipróbálni pár dolgot amit mondanak benne, már csak azért is, h jobban érezd magad. :) remélem tudtam segíteni kicsit.

2013. jan. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
A 9-ben azt szokták mondani, minél jobban lent vagy, annál jobb, onnan teljesítmény visszarázódni. Amit egyszer elértél, azt többször is eltudod érni. Nem kell itt sajnáltatni magad.
2013. jan. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Szép kis életrajzod van, gratulálok. Micsoda szedett vetett sors, azt hittem valami 30 éves szűzfaszi brekeg itt, de neked már megvolt az első csók, a nagy szerleme, a boldogság érzés, te ezt már MEGÉLTED! semmi se tart örökké, előbb utóbb véget ér. De az a lényeg,hogy életpályád során mit éltél át, és ez elég jó dolog ,hogy volt benne részed.

Sokan pl. én meg még 27 éves koromban is a faszomon kívül mással az életben nem szeretkeztem, szóval ez van. Én is ilyen zárkózott pasas vagyok, én sem vagyok kezdeményezős a nőkkel, és ami lehetett volna, azt is bőven elcsesztem. eZ van. De neked százszór jobb, te sokkal több élményen mentél át, neked elméletileg jóval elégedettebnek kéne lenned, mert másoknak ennyi nem jött össze.

Egyébként ott a baj, hogy túl lelkizős, túl beleélős ,túl párkapcsolatpárti vagy. Régen én is ilyen voltam, de rájöttem,hogy úgysem tart örökké, csak álom, és a te isárodból is beigazolódott amiket már máshol is írtam, hogy minden! párkapcsolat, a legbensőségesebb, legmeghíttebb is SZÉTZÚZHATÓ, bárkiket szét lehet szedni! Ha vagy elég jó kívül belül, akkor kb 10 ből 9 nőt lazán el lehet hódítani a legnagyobb szerelmi mámorából is, egy jobb pasas képes rá. Van erre sok példa. És ugye a te nődet is elmarta tőled egy nálad jobbféle pasas. Egyértelmű ,hogy ezért szarta le a fejedet.

Erre semmi garancia,hogy ne ismétlődjön meg, semmi értelme túlságosan beleélni magadat a párkapcsolatba.

Szerintem reformáld meg a lelkivilágodat, és élj a könnyű nőknek, akik szépek, könnyen felszedhetők, könnyen kúrhatók, és könnyen le is lehet lökni őket ha már kihasználtad. Nem kell komolyan venni, ne az érzelmeknek ,hanem a szexnek elj. Legalább egy darabid, szerintem kikúpálódsz tőle. De mindegy ha nem értessz egyet vele, csak én ezt tenném ez van...

Én sem vagyok egy nagy haverkodós típus egyébként, pedig szoktak nyitni felém az emberek, de nem szokásom nagyon elfogani, mert idegesítenek, hátráztatnak a tevékenységben amit éppen csinálok, meg egy kicsit kattant vagyok , és ha valaki úgy poénkodni mer velem, azt nem nagyon szoktam eltűrni. Nincs szükségem ilyen pofákra. Így a biztonság kedvéért távol tartom magamat mindenkitől.

Innet úgysem fogsz megváltást találni a problémáidra, mert te magad alakítod, sokan lesznek majd akik írják a sablon dumákat, ami üres ,semmitmondó, ezzel nem leszel előbbre.

Szerintem egyéjszakázgass, keress fel örömlányokat, élvezd az életet, ne gubózz be mert az nem jó, én tapasztalatból tudom,hogy a magány még kattantabbá tesz mint valaha.

Ha belelépsz, olyan mint egy mocsár, ami lehúz, folyton csak süllyedsz, és egyszer megfulladsz, halott vagy!

Gondolom nem ez a vágyálom. Minél több időre zárkózol el, annál antiszociálisabb, annál megkeseredettebb leszel, és elhatalmasodik rajtad az aggresszió, feszült leszel, és hírtelen haragú, pont mint én. Főleg a pinahiány ,amitől nagyon el tud borulni az ember agya. Gondolhatod, a börtönökben már arra vetemednek hetero pasasok, hogy lányos kinézetelű fiúkákat raknak seggbe, annyira elborulnak. Csak mondom, meg lehet kattanni rendesen az elzártságtól, lelki magánytól. Homiszex azért sose lennék, nem erről van szó, csak példa általánosan.

2013. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvastam végig, de a jelenség általános.


Amatőr pszichológusként mondom, hogy csak a saját gondolataink bántanak minket, a külvilágból érkező ingerek nem is annyira, inkább az, ahogy reagálunk rájuk.


Én a helyedben megpróbálnám megérteni, hogy működik az elme. Nézhetsz agykontroll-videókat, vagy vannak témába vágó hollywoodi szuperprodukciók is, a Titok, a Mi a csudát tudunk a világról?, és a hozzájuk passzoló related videók a YouTube-on.


Tapasztalataim szerint a pozitív gondolkodás az egyetlen, ami pozitív irányba fordíthatja az életünket. Megéltem én is, kb. 5 évvel ezelőtt, azóta boldogabb vagyok, mint bármikor előtte :)

2013. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!