Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Normális ha felezzük a költség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ha felezzük a költségeket?

Figyelt kérdés
Az ismerkedésünk első szakaszában vagyunk (még nem járunk), és a srác felajánlotta hogy mennyünk el vhova együtt,kb 100km-rel arrébb és töltsünk el együtt egy hétvégét.De úgy hogy felezzük a költségeket.Szerintetek ez így jól van? (huszon évesek vagyunk mind a ketten)
2009. jún. 19. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól.

Ne akard eltartani magad.

2009. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben jól van. Ha csak egy süteményre szeretett volna meghívni az utca végében található cukrászdába, azt mondanám, hogy nem túl udvarias, de így szerintem elfogadható. Sőt, én nem is várnám el a sráctól egyik szakaszban sem, egyetlen sráctól sem, hogy állja az összes költséget. Akár baráti kiruccanásról van szó haveri társasággal, akár egy ismerkedő kezdő randiról, akár egy egyéves évfordulóról... A páromnak se hagynám.

Szóval szerintem ezen ne akadj fönn, ha van pénzed rá, menj el vele, ha nincs, akkor mondd neki, hogy majd máskor, ha lesz rá keret. Ha lovagias, és nagyon szeretné, hogy menj, akkor fel fogja ajánlani hidd el, de addig ne várd el tőle, hogy kifizesse a te részedet is, ne tűnj előtte anyagias nőcskének. És ne élj vissza a helyzettel, hogy ha azt mondod nincs rá pénzed, úgyis állja. Ha van pénzed, vagy tudsz rá szánni, akkor szánj rá. :)

És érezzétek jól magatokat! :)

(23/L)

2009. jún. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát végülis nem is akarom.csak gavallér gesztus lett volna tőle ha nem emliti meg a költségeket szerintem, de mondjuk ebben a világban örülök hogy legalább ilyen aranyos és gondolt arra hogy mennyünk el együtt vhova :)
2009. jún. 19. 09:58
 4/9 A kérdező kommentje:
:) köszi második... :) jól esett amit irtál, igazad van...
2009. jún. 19. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez abszolút korrekt. Így egyik fél sem érzi kényelmetlenül magát, másrészt jobb az iylen igazságos megoszlást már a kapvcsolat elején megszokni. Tudja fene, én nem is fogadnám el, ha engem valaki ajándékból befizetne egy útra vagy hasonló ...

Nekem legalábbis alapelvem, hogy anyagilag 50-50 % és akkro minden tiszta ügy. Persze aztán amit írt valaki, ezt nem arra értem, hogy ne hívhatna meg egy étterembe vagy cukrászdába, de azért alapvetően én ezt látom jónak.

Mi is voltunk külföldön kocsival, de teljesen korrektül még a pályadíjakat is megfeleztük, és mindketten így tartjuk normálisnak.

2009. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, (2. vagyok) ha azt szeretné elérni, hogy a pénzéért szeresd, akkor azon erőlködött volna, hogy meglásd, ő milyen tehetős, és föl se hozta volna a témát, hogy szállj be a költségekbe.

Ha milliomos apuci pici fia lenne (amit kétlek), akkor villogna azzal, hogy ki tudja fizetni a terád eső részt is.

De ugye ilyen sráccal nem akarsz kezdeni?

Szerintem pont hogy ez volt a férfias benne, vagy nem is tudom, mivel fogalmazzak: nem szépíti a dolgokat, gondol arra, hogy közösen szeretnétek csinálni valamit, téged egyenrangú partnerként kezel.

Biztos vagyok benne, hogy nem várná el egy egyszerű fagyizáskor, vagy akár mozinál, vagy ilyesmi programban, hogy fizess mindent, és meghívatni se akarná magát szerintem. :)

100 km még diákjeggyel sem olcsó mulatság, ha vonattal megy az ember, ha meg autóval, hát a benzinköltség sem "borravaló". Tehát attól ne félj, hogy nem volt gavallér. :)

Bár, ha rosszul gondolom a dolgokat, nyugodtan javíts ki! :)

2009. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:) jol látod a helyzetet "második", és igy engem is megnyugtattál egy picit ;) köszönöm a többi választ is!
2009. jún. 19. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

teljesen korrekt, márcsak azért is mert előre szólt. és ilyenkor sztem nevárd el h elvisz téged nyaralni, mert lehet nemis tehetné meg, inkább arra gondolj h mégcsak mostvagytok az ismerkedésetek első szakaszában és már közösen nyaral veled.

ha egy mozi lenne, vagy egy süti akkor biztos meghívott volna.

2009. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Huszonéves korban még nem arról híresek az emberek, hogy marha sok pénzük lenne...

Én 22 vagyok, egyetemista, asszem nem kell folytatnom :)

2009. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!