Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit kezdjek ezzel az önbizalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek ezzel az önbizalomhiánnyal, ami miatt ha ismerkedem valakivel az jár a fejemben, hogy ugyan miért pont velem akarna lenni?

Figyelt kérdés

Pszichológus?

Most is akivel ismerkedem kb másfél hónapja, illetve pár napja megbeszéltük, hogy együtt vagyunk semmi okot nem ad rá, hogy kételkedjek és mégis ez van bennem. (Nyilván neki nem mutatom, meg nem tapadok rá stb)

Biztos majd kitalalja, hogy bocs nem lettem szerelmes, vagy megun, vagy egyszer csak közli hogy hagyjuk, mindig ilyenek jutnak eszembe.


Egyébként az előző kapcsolataim elején is ez volt, aztán amikor már biztos lett a dolog akkor ezek így elmúltak egyébként. De akkor sem szeretem ezt, mert a saját kedvemet rontom el vele.

Pedig azt sem mondhatom, hogy hú de nagyot csalódtam volna korábban.

Pszichológushoz érdemes ezzel elmenni? Vagy tudtok valami jó önismereti könyvet?



2023. szept. 18. 22:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy én vagyok a nő.
2023. szept. 18. 22:49
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Többet ér ha sportolsz, kitartóan, keményen.
2023. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Nah, megjött Andrew Tate igaz, 2es?:D


Nem, alacsony önbecsülésre, önbizalomra, esetleg társfüggőségre nem jó a sport. Ahogy fogájás esetén sem jó a masszőr.


Pszichológus kell neked, ennyi.

Persze lehet mindenféle önfejlesztő könyvvel nyomulni, de baromi alacsony azok aránya akik ezekkel képesek voltak valódi fejlődést elérni.

2023. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Kezdd el felfogni, hogy értékes vagy. Ha nem kellesz neki mégsem, akkor mi van? Összedől a világ? Majd lesz más, de te legyél önazonos. Tanuld meg értékelni magad, legyél tisztában az értékeiddel és a gyengeségeiddel. Érezd jól magad csak magaddal is. Ajánlom a jógát, sokat segít.
2023. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért alakult ki ez nálad, mert ezáltal kíméled magad, hogy nehogy túlságosan beleéld magad aztán meg nagyot koppanj.

Nincs ezzel semmi baj. Próbálj úgy gondolni, hogy nem baj ha ezeket kitalája (amiket felsoroltál). Akkor addig élvezed a vele töltött időt, aztán majd ráérsz szomorkodni ha tényleg kell.

2023. szept. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló : sportolok heti többször, a szakmám is gyógytornász, szóval ezzel a résszel nincs baj:-D


Többieknek is köszönöm a válaszokat ❤️

2023. szept. 18. 23:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Másfél hónap nem sok idő. Lehet, hogy nem ad rá okot , hogy kételkedj benne , viszont ha mégis aggódsz akkor talán mégis csak baj van a stílusával/életvitelével/hozzád állásával... valamivel ami miatt a korábbi rossz tapasztalataid miatt nem tudsz megbízni benne.


Előttem írták az önbecsülést , de az nem teljesen ide illik. Lehet, hogy szakítás után segít túllépni rajta , meg segít,hogy kevéssbbé kötődj hozzá. De én inkább azt mondanám, hogy ha nem érzed magadat jól, amikor távol van tőled , akkor próbáld meg jobban megismerni vagy kérj tőle segítséget .


Én például magamat jó srácnak tartom . (Bár ezek nem irjak le az embert de pl.: tanult vagyok, jol nezek ki, sok baratom van, sportos is vagyok, szegeny se vagyok , unalmas se...) És mégis csaltak már meg. Igazából nem voltam különösebben féltékeny, rengeteg helyre ment nélkülem a párom. Sok másik emberrel is. De néha aggódtam miatta én is. Mint kiderült teljesen jogosan.


Ezért szerintem hiába fejlesztenéd önmagadat. Lehetsz szebb, okosabb, nőiesebb... ha olyan a srác akkor ugyis megcsal. Inkább próbáld meg jobban megismerni és oda figyelni rá. Nehéz elhinnem, hogy tényleg minden ok nélkül kételkedsz benne.


De persze egy pszichológus többet tud segíteni ( már ha jót találsz ) .

Illetve maga az idő is segít majd , jobban bízni benne. Első hónapban/hónapokban (főleg ha keveset vagytok együtt) még könnyebb rosszra gondolni, hiszen nem tudod milyen dolgai vannak amiket még nem mondott el. Ez az idő még mondhatni ismerkedési szakasz. És ilyenkor talán jogos is , hogy aggódsz, mert hát bármi lehet , neked pedig fontos, hogy minden jól sikerüljön.


( Illetve egy kis plusznak megjegyzem zárójelbe, hogy nem kell , hogy jobb legyél másoknál. Én a barátnőmet azért szerettem, mert úgy éreztem találtam valakit a világban aki képes engem szeretni, értékelni a jó tulajdonságaimat és nem csalna meg soha. Ezen kívül rengeteg dolog volt benne amit szerettem és kb. ugyan ennyi hülyesége , amiket elviseltem. Egy szakításhoz/elhagyáshoz azért komoly indok kell.

( általában )


Szép volt , okos, kedves, aranyos. És idővel ő lett nekem a legszebb lány . De hazudnék ha azt mondanám, hogy tényleg ő volt a legszebb.


Nem kell, hogy te legyél a legjobb és ne érezzd magadat rosszul , ha valamiben jobbak nálad mások. Csak tegyetek meg egymásért mindent és legyetek boldogok.)

2023. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt tedd rendbe magadban, hogy az ismerkedés, az emberek egymáshoz való közeledése biológiai folyamat. Ha valaki nem közeledne hozzád, akkor nem lennéél érdekes, vonzó senkinek sem, tehát máris nyert ügyed van, mert nem hiába közeledik az egyed. Megérdemled te is a szeretetet!
2023. szept. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keress valami onismereti terapias csoportot, mert arra van szukseged.
2023. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt túl ragozni.

Ez csupán önbizalom hiány, amivel nagyon sok ember kűzd. Pl férfiént én is.

Én szinte nem merek közelíteni csinos, szép arcú nőkhöz, mert egyből jön a kérdés, hogy miért pont én kellenék neki, holott rengeteg 10 pontos férfi van.

Nálad is ez a gond. Én tudom mi a megoldás, csak nehéz kivitelezni.

Megfelelő önbizalom kell, és ne becsüljük magunkat a magunk szintje alá.

Lehet, hogy én is és te is, "csak" 8 pontosak vagyunk, de attól még kelhetünk valakinek.


Nézz körül az utcán. A 4-5 pontos férfiak és nők is elkelnek.

A másik meg az, hogy mindenkinek más tetszik.

Ne becsüljük magunkat le semmiképp.

Ez a lényeg szerintem.

10 pontosnak,tökéletesnek lenni tényleg iszonyatosan nehéz. De ha picit vagyunk alatta, akkor van remény.😃

2023. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!