Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi (lehet) az igazság? 35-45...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi (lehet) az igazság? 35-45 közötti, még (már) egyedülálló hölgyek! Két vélekedés van egy dologról mind társaságban, mind itt a neten. Az egyik tábor szerint ilyen korban már (valamivel) elnézőbbek, elfogadóbbak, "megalkuvóbbak" a hölgyek... Lent!

Figyelt kérdés

Mi (lehet) az igazság erről a dologról?


Az egyik tábor szerint 35-45 közötti korban már (valamivel) elnézőbbek, elfogadóbbak, "megalkuvóbbak" a hölgyek, adott dolgokat (nyilván nem is mindent) kevésbé vesznek és/vagy várnak el szigorú(bb)an. Mármint azok, akik nem túlságosan az egyéni előremenetelüket helyezik előtérbe, vagyis nem a legambíciózusabbak.


.


(Ezt NEM, véletlenül SEM lenézés, vagy itt oly jellemző kötekedés miatt írtam, de sokszor az tapasztalható, akármely férfi tapasztalja, hogy általában ezek a karriert majdnem minden elé helyező, vagy a szimplán csak ismertebb hölgyek azok, akiknek nagyon nem mindegy milyen [lesz] a párja.

A többinek azért elég [lenne], hogy ne legyen pocakos, ne legyen igénytelen, ne legyen megbízhatatlan, ne legyen trüsivadász, sem munkanélküli, sem link, sem - indokolatlanul - agresszív a férfi.

Keressen némileg jól, ne legyen mélyszegény, de úgymond idézőjelenesen "nem kell", nem feltétlenül szükséges a többségnek, hogy mérhetetlenül gazdag legyen, vagy az sem, hogy minden gondolata a fejlődésen, az állandó előrehaladásán járjon.

Ezért véletlenül sem baj, ha némely hölgynél így van, amit a zárójeles bekezdés előtt írtam - de egyáltalán nem róluk szól ez a kiírás, hanem a nagy átlagba tartozó hölgyeket kérdem. Közbevetés vége.)


.


A másik brancsba tartozók pedig azt emlegetik főképp, hogy éppen ellenkezőleg, a 35-45 közötti, még (már) egyedülálló nők nagyon nem mindegy kivel kívánnak találkozókra, randikra járni. Nincs már - úgy fogalmaznak - vesztegetni való idejük "töltelék" férfiakra, vagy gyerekes férfiúkra. Itt már nem mindegy ki a jelölt személye. A teljes személyén, személyiségén van a hangsúly. "Összejárogatni" meg aztán végképp nem kívánnak. Ha igaz, ami hallható és a netes fórumokban - például még itt is - olvasható.


.


Mely tábornak van/lehet igaza?


(Nyilvánvalóan a fenti kettő lehetőség igazának esélyét kérdem, nem egyesével minden adott magyar nőre kérdezek rá.)



2023. máj. 10. 20:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

"Az évek előrehaladtával (vagy akár előtte is, de erre az évek - szerintem - csak méginkább rátesznek néhány lapáttal, kinél mennyivel), ha nincs stabil párkapcsolatod/kapcsolataid, akkor úgy vélem egyre jobban hiányozni fog egy társ!"


Pont ez az, nem mindenkinek. Nem tudsz olyan dolgot mondani, amit minden ember kivétel nélkül érez vagy gondol egy adott helyzetben. Ezért a kérdésre sincs jó válasz, mert egyénenként változó.

2023. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"...de azért nem kínoz napi szinten, hogy nincs ilyened."


Ennyire nem hiányozna (pláne negyven felé közeledve) valakinek egy társ?...


Igen, ahogy írtam már, számomra ez feldolgozhatatlan...


Mert te is érzed, hogy a példád azt mutatja, annyira nem fontos, vagyis inkább úgy fogalmazok, annyira nem lényeges (érzelmileg), hogy legyen egy társa valakinek.

Mindegy most a személye, vagy a neme! Emberekről beszélünk általánosságban, nagy tömeget nézve, nem egy konkrét indivídumot.


.

.

.


"...életmód, intelligencia, szexben passzolunk-e, a baráti társaságával szimpatizálunk-e, mennyire féltékeny, hülye szokások és társai."


És ezzel érkeztünk el - kis részben legalábbis - a kiíráshoz. Mert ezekben már meg lehet az a "néhány kis kellemetlen tüske". Nem fájdalmasan nagy, nem kínzó, de kellemetlen. Jézusom!... Figyelj, amiket írtál, tudod azt, hogy rengeteg ember van, akinek nagy része nem biztos, hogy MINDENBEN meg fog felelni Neked? Vagy a hozzád hasonló módon gondolkodóknak? Egyszerűen TÚL SOKAN vagyunk ahhoz, hogy mindenki mindenkinek _mindenben_ passzolni tudjon! És ez nehogy sértésnek vedd! Egyszerűen csupán ennyire mindenkinek nem lehet mindenben megfelelni - és ez nem feltétlen a másik hibája, csak ha túl sok van a kívánalmakból, azoknak nagyon kevés ember fog _maximálisan_ megfelelni.


Ha pedig mindenki csak arra várna (mint írtam részben ezzel érkeztünk el a kiíráshoz), hogy számára olyan illető jusson, aki ezeknek mindnek MEG KELL tudnia felelnie, tehát nincs az az elfogadás, nincs az a kevésbé szigorúan vett elvárás lista/halmaz, akkor sokan, nagyon sokan hoppon fognak maradni.


Nem tudom érthető-e ami írok? Kihalt volna egy generáción belül az emberiség - de minimum alaposan megtizedelődött volna -, ha nem lennénk elfogadóak, nem lennénk kompromisszum-képesek.


Na és éppen erre a kompromisszum képességre, elfogadóságra (legalább valamelyest, nyilván nem teljes mértékben) kérdez ez a kiírás rá.

2023. máj. 10. 22:04
 13/19 A kérdező kommentje:

"Pont ez az, nem mindenkinek. Nem tudsz olyan dolgot mondani, amit minden ember kivétel nélkül érez vagy gondol egy adott helyzetben. Ezért a kérdésre sincs jó válasz, mert egyénenként változó."


Éppen ezért írtam a végére:


(Nyilvánvalóan a fenti kettő lehetőség igazának ESÉLYÉT kérdem, nem egyesével minden adott magyar nőre kérdezek rá.)

2023. máj. 10. 22:05
 14/19 anonim ***** válasza:

"Nem tudom érthető-e ami írok? Kihalt volna egy generáción belül az emberiség - de minimum alaposan megtizedelődött volna -, ha nem lennénk elfogadóak, nem lennénk kompromisszum-képesek."


És ez miért lett volna baj? Nem akarok nihilista lenni, de az emberek a mennyiséget a minőség felé helyezik, pedig nem kéne.

2023. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én nem azt írtam, hogy mindenben legyen 100%-ban olyan, amilyennek én gondolom, de olyan is kevés van, aki egy esetleges listának csak 70%-ban megfelelne. (Nincs konkrét listám, de érted.) Illetve totál egyénfüggő, kit mi zavar, ami valakit igen, az engem nem, de nem azért, mert tolerálom meg elnézem a hibát mert ilyen jó arc vagyok, hanem nem zavar, nem tartom hibának, tehát nem megalkuvás, de fordítva is van ilyen, ami engem zavar, az mást nem.

Az emberiség fennmaradása meg nem az én dolgom, nézheted így is, csak felesleges, nyilván van egy rakás ember, aki leadja valamennyire, mert mindenképp családot akar, de én attól még tőlük független ember vagyok, szóval nem tudom, ez hogy jön ide, nem fogok azért összejönni valakivel, mert hát másnak is megfelelne. :D

2023. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy nem. Huszonévesen még hajlottam a kompromisszumra. Most valaki vagy tetszim vagy nem.
2023. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem élnék már együtt senkivel.

Leszögezem, hogy semmi bajom en bloc a férfiakkal. Nagyon szeretem a férfi rokonaimat, vannak kiváló kollégaim, barátok, néhány ex, akire jó szívvel emlékszem, stb, DE nem vágyom rá, hogy valaki mindig itt legyen. Minden este itt horkoljon, befoglalja az ágyat, tele legyen a dolgaival a ház, mossam, teregessem a ruháit és ezer ilyen apró dolog. Arról már nem is beszélve ha esetleg hisztisebb, féltékenyebb típus mint az exem, akkor még azt is kezelni.

Lehet ez egy önző hozzáállás, nem tudom. Laza kapcsolat még oké, de arra se vágyom kimondottan. Nagyon élvezem, hogy két éve egyedül vagyok. Oda megyek ahova akarok, mikor akarok, nem kell egyeztetni, alkalmazkodni. Nem kell főzni ha nekem épp elég egy szendvics és sorolhatnám. A barátok, kolkégák rokonok teljesen kielégítik a szociális igényeimet. Azt szoktam mondani, hogy úgy vagyok a férfiakkal mint az oroszlánnal. Megnézem, szép-szép, de otthonra nem kéne 🙃 ne vegye senki sértésnek. Lehet ez majd változik, de jelenleg nem úgy érzem. 36 N, 2 éve egyedül.

2023. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a párkapcsolat ugyanolyan, mint a gyerekvállalás, nem való mindenkinek. Csak sokan azt hiszik, nekik kell, mert ez az élet rendje.


Kifejezetten unalmas embernek tartom magam. Most egy órája fekszem a kanapén arcmaszkban, szusit eszek és hangosan szól a Whitesnake. A legkevésbé sem hiányzik, hogy valaki itt lihegjen, hogy büdös, amit eszek, szar, amit hallgatok, mi van a fejemen, inkább dugjunk. Ezek annyira pici szabadságok, pici kompromisszumok, de ezek jelentik az életet. Nem akarok visszatekintve olyan életet leélni, ami sorozatos kompromisszumokból áll, csak hogy valaki most üljön itt a kanapén velem.

2023. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Most már válogatósabb vagyok. Nem kell minden áron valaki, egyedül is jól érzem magam. Megéri ilyennek lenni, úgy veszem észre. Hiba volt lehorgonyozni régebben olyan mellett, aki nem volt tökéletes.

A mostani párom végre az, az első az életemben, akivel minden jó.

2023. máj. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!