Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi (lehet) az igazság? 35-45...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi (lehet) az igazság? 35-45 közötti, még (már) egyedülálló hölgyek! Két vélekedés van egy dologról mind társaságban, mind itt a neten. Az egyik tábor szerint ilyen korban már (valamivel) elnézőbbek, elfogadóbbak, "megalkuvóbbak" a hölgyek... Lent!

Figyelt kérdés

Mi (lehet) az igazság erről a dologról?


Az egyik tábor szerint 35-45 közötti korban már (valamivel) elnézőbbek, elfogadóbbak, "megalkuvóbbak" a hölgyek, adott dolgokat (nyilván nem is mindent) kevésbé vesznek és/vagy várnak el szigorú(bb)an. Mármint azok, akik nem túlságosan az egyéni előremenetelüket helyezik előtérbe, vagyis nem a legambíciózusabbak.


.


(Ezt NEM, véletlenül SEM lenézés, vagy itt oly jellemző kötekedés miatt írtam, de sokszor az tapasztalható, akármely férfi tapasztalja, hogy általában ezek a karriert majdnem minden elé helyező, vagy a szimplán csak ismertebb hölgyek azok, akiknek nagyon nem mindegy milyen [lesz] a párja.

A többinek azért elég [lenne], hogy ne legyen pocakos, ne legyen igénytelen, ne legyen megbízhatatlan, ne legyen trüsivadász, sem munkanélküli, sem link, sem - indokolatlanul - agresszív a férfi.

Keressen némileg jól, ne legyen mélyszegény, de úgymond idézőjelenesen "nem kell", nem feltétlenül szükséges a többségnek, hogy mérhetetlenül gazdag legyen, vagy az sem, hogy minden gondolata a fejlődésen, az állandó előrehaladásán járjon.

Ezért véletlenül sem baj, ha némely hölgynél így van, amit a zárójeles bekezdés előtt írtam - de egyáltalán nem róluk szól ez a kiírás, hanem a nagy átlagba tartozó hölgyeket kérdem. Közbevetés vége.)


.


A másik brancsba tartozók pedig azt emlegetik főképp, hogy éppen ellenkezőleg, a 35-45 közötti, még (már) egyedülálló nők nagyon nem mindegy kivel kívánnak találkozókra, randikra járni. Nincs már - úgy fogalmaznak - vesztegetni való idejük "töltelék" férfiakra, vagy gyerekes férfiúkra. Itt már nem mindegy ki a jelölt személye. A teljes személyén, személyiségén van a hangsúly. "Összejárogatni" meg aztán végképp nem kívánnak. Ha igaz, ami hallható és a netes fórumokban - például még itt is - olvasható.


.


Mely tábornak van/lehet igaza?


(Nyilvánvalóan a fenti kettő lehetőség igazának esélyét kérdem, nem egyesével minden adott magyar nőre kérdezek rá.)



2023. máj. 10. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Van mindkettőre példa. Van aki már kétségbeesetten vágyik rá, hogy végre találjon valakit és akár férjhez menjen, ők lejjebb adják az igényeket. És van aki teljesen jól elvan egyedül is és bár szeretne kapcsolatot, de csak ha megtalálja a megfelelő embert. Náluk viszont inkább azt látom, hogy még magasabbak is az igények, kevésbé kompromisszumképesek, mert nem akarnak semmit feladni a már megszokott, kényelmes életükből és olyat keresnek, aki abba tökéletesen beleillik.
2023. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Változnak a priorítások. Családalapításnál más dolgok is számítanak, vagy jobban számítanak, mint 20 évesen. Bizonyos szempontból több az elvárás, pl. megbízható, családszerető, nem link, nem állandóan bulizó.


AMúgy meg nem táborok vannak, ahol az egyik oldalon a Nagy Igazság, mert mindenki másmilyen, más a fontos neki.

2023. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Náluk viszont inkább azt látom, hogy még magasabbak is az igények, kevésbé kompromisszumképesek."


Így van, pontosan úgy látod, ahogy én is ezt észreveszem/olvasom rendszeresen.


"Van aki teljesen jól elvan egyedül is és bár szeretne kapcsolatot..."


Ebben és az ehhez hasonló mondatokban tudod mi számomra a furcsa? Szinte már-már feldolgozhatatlanul?


Az évek előrehaladtával (vagy akár előtte is, de erre az évek - szerintem - csak méginkább rátesznek néhány lapáttal, kinél mennyivel), ha nincs stabil párkapcsolatod/kapcsolataid, akkor úgy vélem egyre jobban hiányozni fog egy társ!


Ha nem is - feltétlen - gyermekek pluszban mellé, de egy társ hiánya fix, hogy előjön, és ahogy gondolom, ez egyre erősebben jelen lesz az illető életében. A hiány konstans állandó rossz érzete.


Éppen ezért furcsa - számomra - az, hogy valaki(k) írja(k), esetleg mások írják róluk, hogy "ő elvan egyedül", vagy, hogy "jól elvagyok egyedül is".


Nem feltétlenül baj ez, csak nekem teljességgel értelmezhetetlen.


Aki figyelemmel olvas, az már rájött, hogy nem ítélem őket el ezért, hogy csak és kizárólag a számukra legmegfelelőbb társat keresik éveken/évtizedeken át, pusztán az a kijelentés felfoghatatlan számomra, hogy addig "jól elvannak magukban is".

Akár hosszú éveken, vagy egy teljes évtizeden át.

2023. máj. 10. 21:17
 4/19 A kérdező kommentje:

"...vagy jobban számítanak, mint 20 évesen.


Bizonyos szempontból több az elvárás, pl. megbízható, családszerető, nem link, nem állandóan bulizó."


Teljesen egyetértek Veled!


Egyúttal szuper ezt olvasni - még bőven lehet így esélye mindenkinek! ;)


"Nem táborok vannak, ahol az egyik oldalon a Nagy Igazság, mert mindenki másmilyen, más a fontos neki."


Igen, köszönöm észrevételed, de éppen emiatt írtam a végére:


(Nyilvánvalóan a fenti kettő lehetőség igazának ESÉLYÉT kérdem, nem egyesével minden adott magyar nőre kérdezek rá.)

2023. máj. 10. 21:24
 5/19 anonim ***** válasza:

Korfüggetlen.

Vannak megalkuvók, vagy lábtörlök fiatalban is, meg idősebben is.

És olyanok is mindkét rétegben, akik nem állnak mindenkivel szóba.


Lehet vkit ki lehet használni fiatalon naivan, vagy idősen, meg lehet akiket fiatalon sem,de idősen sem.

2023. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk én még csak 32 vagyok, különösebben nem tartom magamat karrieristának, azon vagyok, hogy legyen egy melóm amit élvezek és normálisan keresek vele, de nem kell beleszakadnom, hanem tudom mellette élvezni is a megkeresett pénzt, de ennyi, nagyon nem érdekel a munka világa és nincs szükségem milliárdokra sem.

Viszont azt ettől függetlenül rohadtul megválogatom a jövőben, hogy kit engedek az életembe mint állandó társ, pont amiatt, mert fiatalabb koromban nem tettem, és habár nem voltak annyira szar kapcsolataim, de olyan problémák voltak, amikhez már nem lenne türelmem. Annyi rohadt kevés, hogy nem dagadt meg nem iszik meg hát mondjuk, hogy rendes ember, meg van melója. Itt még nagyon sok mindenen el lehet bukni, akkor is, ha valaki nem egy milliomos menő vállalkozót keres direkt. Hozzállás a világhoz, érdeklődési kör, életmód, intelligencia, szexben passzolunk-e, a baráti társaságával szimpatizálunk-e, mennyire féltékeny, hülye szokások és társai.

Az meg, hogy nem tudod értelmezni azt, hogy valaki jól elvan egyedül is, csak annyit jelent, hogy nem tudsz elvonatkoztatni a saját érzéseidtől. Neked hiányzik vagy hiányozna a társ, másnak nem. Kb úgy képzeld el, hogy szívesen laknál gondolom egy tengerre néző, felszerelt, szép lakásban, ahonnan bármikor ha kedved támad csak lesétálsz a partra, de azért nem kínoz napi szinten, hogy nincs ilyened.

2023. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem! Tévedés!


Nem kihasználást, kiváltképp nem lábtörlő-rongynak használást írtam!


Hasonló lehet a két dolog, mégis ég és föld, amit te állítasz ahhoz képest, mint amit én kiírtam.


"Kevésbé vesznek és/vagy várnak el dolgokat szigorú(bb)an."


"Elnézőbbek, elfogadóbbak."


"A többinek azért elég [lenne], hogy ne legyen pocakos, ne legyen igénytelen, ne legyen megbízhatatlan, ne legyen trüsivadász, sem munkanélküli, sem link, sem - indokolatlanul - agresszív a férfi.


Keressen némileg jól, ne legyen mélyszegény, de úgymond idézőjelenesen "nem kell", nem feltétlenül szükséges a többségnek, hogy mérhetetlenül gazdag legyen, vagy az sem, hogy minden gondolata a fejlődésen, az állandó előrehaladásán járjon."


Magyarul nem egy igénytelen alakot, sem nem egy csődtömeget kell a kiírásban vizualizálni önmagunk előtt.


Egy egyszerű bagatell példával élve mint a különbség kis tüskék és a fájdalmas, vérző, nyílt sebesülések között.


(Ezen bár kellemetlen, de messze nem fájdalmas tüskéket nézik-e esetleg - legalább valamelyest - jobban el?)

2023. máj. 10. 21:42
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez természetesen a Kitana előtti hozzászólónak ment.
2023. máj. 10. 21:43
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Válás után vagyok, éppen most beérem lazább dolgokkal, de egyáltalán nem mindegy, milyen lesz a jövőbeli párom!

Az, hogy adjon magára, alap, de mindig van hovà fejlődni, és pozitívum, hogy akar is, vannak ambíciói!

2023. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A nem megfelelő társnál a semmilyen társ is jobb.
2023. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!