Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Magyarországon miért csak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon miért csak az ismerősök ismerősei által ismerkedik mindenki? Csak ez az elfogadott. És minden más tabu, gáz, stb...

Figyelt kérdés

Senki nem ismerkedik sem kávézóban, sem szórakozóhelyen, sport közben, sem utcán, sem buliban, sem koncerten, sem semmilyen más helyen. Nem ér rá, nem azért megy oda, stb bla bla...Gyakorlatilag soha senki sehol. Ezt látom magam körül. Csak és kizárólag a baráti körből, ill. a barátok barátai közül. Párt sem hajlandó senki keresni/elfogadni, ha az esetleg egy teljesen külső, addig nem ismert körből jön. Miért vagyunk ennyire beszűkültek?


(Félreértés ne essék, volt már több kapcsolatom is, de azok is mind ismerősi körökből, ahogy fent leírtam)


2022. szept. 2. 20:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
71%

#17 vagyok.


teljesen idegenekkel soha nem tudtam összeismerkedni. Tényleg kollégák és 1-2 baráti társaság által.


De a társkereső nekem is halott ilyen téren. Én is megkaptam már sokszor, hogy a fényképek azok mintha teljesen mások lennének, felejtsem el inkább a netes társkeresőket mert borzalmas fotogén alkat vagyok, a valóság szinte teljesen más,

2022. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Én 10, 15 éve is már neten próbálkoztam, mikor még iwiw is volt. Én pont azt látom, hogy ma komolyabban veszik neten is a dolgokat az emberek. Míg régen mindenki csak hülyült ott. Persze szűrni tudni kell. 32f
2022. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
81%

Ülök egy kávézóban, iszom a kávémat, és a telefonomat nézem.


Mégis mi lehet olyan szimpatikus bennem, hogy odagyere beszélgetni és randira hívni?

Most őszintén. Még az se biztos hogy késsel villával tudok normálisan enni, vagy beszélek egyáltalán magyarul. Az egyetlen amit tudsz rólam az az, hogy hogy nézek ki és szeretem a kávét.

2022. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell így befeszülni. A jó kávézókban (vidéken presszókban) élet volt, tehát az emberek egy témához, egy hangadó csoporthoz csapódtak. Lehet ez akár egy csocsóbajnokság is, vagy 150 éve a szüreti bál. Akármi. A fiatalok találkozni szeretnének, ismerkedni, párosodni.


Ha megnézed, minden közösséget 3 cselekvés tart egyben: az agenda, az ivás és a szex. Ez igaz a vallási közösségekre is.


Ma a neten vannak "közösségeink". Na, amennyire ezek messze vannak az egykori, valódi közösségektől, annyira lesznek messze a netes ismerkedések is a valódiaktól.

2022. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

#24


Ahogy mondod, élet VOLT. De jelenleg már NINCS.

A feltett kérdés arra vonatkozott, hogy az emberek miért nem ismerkednek kávézóban manapság. Azért mert nincs élet a kávézóban, nem szokás egymáshoz szólni.

2022. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

#25 igen, mert fosunk mindentől... leginkább a saját gyengeségeinktől, amiket nem merünk megmutatni. Vagy ha megmutatjuk, az esetlen lesz, alpári, igénytelen. Egy embertelen emberbe vagyunk szerelmesek, és nem a hús-vér valóba. Most nézd meg, hogy hány embertől olvastad már pl itt, hogy bocsi, tévedtem / elrontottam... na és az ismerkedés ilyenekből áll. Az ember teljességéből.


A világ összes állatát be lehet sorolni néhány tulajdonság alapján. Nade ez, hogy homo sapiens? Bölcs/okos ember? :D Az emberi faj sajátja, a mi kultúránké meg főleg, hogy színes, árnyalt, részletgazdag személyiségünk van. Vagyis lehet. Emiatt nehéz a besorolás; a felnőtté válás egyik olvasata pont az, hogy kiérdemeljük a nevünket. Megkülönböztethetőek leszünk, nem egy kategória.


Amúgy ez szerintem nem 0-100 dolog. Vannak, akik ma is fogekonyak a hagyományos ismerkedésre.

2022. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
74%

"Régi időkben", mondjuk 20 éve voltam huszonéves nő, 40 kilométerre levő megyeszékhelyre jártam dolgozni vonattal. Bekucorodtam az ablakhoz, és mindig olvastam. Egyszer egy pasi leült velem szemben, látta a könyvborítót, és megszólított, hogy ettől az írótól olvastam-e mást is. Fél órás beszélgetés lett belőle.

Ma már kb. rendőrt hívna ilyenért egy fiatal nő.

2022. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
67%
27. Rendőrt csak nem hívnának mert mire fel? De azért erre sem vevő mindenki. Én pl azért olvasok könyvet a vonaton ( is) mert olvasni akarok, és nem szeretem ha megzavarnak.
2022. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de nem dőlt össze a világ, hogy abban a fél órában nem olvastam, amikor egész évben bejártam, tehát napi 2 x fél órás úton mindig olvashattam.

Most már mindenki zokon veszi, kb. hogy merészel hozzá szólni bárki is. Nem baj ez, csak aztán ne rinyáljon senki, hogy marad a netes figura.

2022. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%
Persze értem:) Nekem pl mindig is jobban tetszett a netes ismerkedés. Be is jött. Akinek meg baja van vele, az meg tényleg legyen nyitottabb.
2022. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!