Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mindent agyból akarok megoldan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindent agyból akarok megoldani, a társkeresésben viszont ez nem működik, nincs motivációm, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Több pszichológushoz is elmentem, sőt pszichiáterhez is, de a többségük csak általánosságokat mondott, vagy szimplán elintézett azzal, hogy valami vény nélküli gyógynövényes gyógyszert ajánlott nekem.

Túlságosan kritikus,szkeptikus vagyok, semmi sem jó nekem, mindenben eleve a hibát keresem és túlagyalom a dolgokat.

Elsősorban a motivációhiány a problémám, emiatt vagyok depresszív állapotban és ebből következik,hogy nem tudok hosszútávú kapcsolatot kialakítani. A szakemberek azonban a depressziósként akartak kezelni, hiába mondtam nekik, hogy nálam ez már csak egy tünet, ami a motiválatlanságból következik. A motivációhiányt viszont egyik sem tudta kezelni. Olyan ez mint az orrdugulásom, amit eleinte fül-orr gégésszel akartam kezeltetni, többször megműttettem magam,de mindig kiújult aztán kiderült,h a reflux okozza és valójában azt kellett kezelni gasztroenterológussal. Itt most az a kérdés, hogy a motiválatlanságot milyen szakember tudja kezelni, mert pszichológus/pszichiáter max az abból következő depressziót tudja, de azzal kb. annyira megyek, mint a fül-orr gégésszel a reflux esetében.

Igényem lenne egy párkapcsolatra, de ha ki is alakul valami, valahogy egy idő után megszűnik az érdeklődésem és nincs motivációm továbbvinni a kapcsolatot, ilyenkor a lány nem érti,h mi van velem és én sem, mert nincs rá ésszerű magyarázat. Szimplán azt érzem,h nincs semminek semmi értelme és semmi energiám nincs, h bármit is csináljak a kapcsolat fenntartása érdekében, közben meg sajnálom a másikat, mert nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni.


2021. jún. 26. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Beteg emberként magatokat szedjétek rendbe, nem a másikra kell csimpaszkodni.
2021. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
a mai modern ember kifogása: "nincs motivációm."
2021. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

"A motivációhiányt viszont egyik sem tudta kezelni." Nyilván nem tudták. A motivációhiány nem kóros elváltozás, hogy is kezelnék, Kérdező.


Miért is lenne valós igényed partnerkapcsolatra, ha semminek semmi értelme? Oldd fel ezt az ellentmondást, kérlek.

2021. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Egyelőre ne legyen igényed párkapcsolatra, amíg teljesen rendet nem raktál a fejedben. Saját erőből.

Egyébként meg nálad a túlagyalás valószínűleg csak tünet, és a tényleges probléma az lehet, hogy a gondolkodásod merev és zárt.

2021. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nem találtál jó pszichológust, nekem elég gyanúsan hangzik az, hogy ennyivel megpróbáltak lerendezni... Nehéz jó terapeutát találni, de ha egyszer sikerül, nagyon megéri. Olyat érdemes keresni, aki kognitív viselkedésterápiával foglalkozik, az az "ágazat", ami megpróbálja újrarendszerezni a rossz berögződéseket.
2021. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig egy neurológus tudta a legjobban elmagyarázni, hogy mi a probléma velem.

A homloklebenyről magyarázott, hogy azon belül milyen részek vannak és azt magyarázta, h nekem mindegyik része nagyon erősen működik kivéve egyet ami meg nagyon alul(ami a motivációért felelős). Hiába magas az érzelmi intelligenciám,illetve jók a kognitív képességeim, ha a motivációért felelős résznél mély gödör tátong, ezért a képességeimet nem tudom kamatoztatni, ez a motiválatlanság pedig depresszív állapotot idéz elő.

2021. jún. 26. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!