Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mennyire jellemző manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző manapság, hogy a nők is kiveszik a részüket a randi költségeiből?

Figyelt kérdés

A nők kibulizták az egyenjoguságot, akkor miért várják el a pasiktól, hogy mindent ő fizessenek? Fuvarozzák, szórakoztasák(belépő), etessék stb, és valjuk be azért az ágyban is főleg ők dolgoznak hogy a nőnek jó legyen.

Én ilyen téren szerencsésnek érzem magam, mert többnyire olyan nővel hozott ösze a sors , aki volt annyira lelkiismeretes, hogy ragaszkodott, ő is fizessen valamit. Mostani barátnőm is pl már az első randin, a moziban fizette a kaját, én meg a jegyet vettem, és ez azóta is nagyjából mindig osztozunk a költségeken bárhova is megyünk. Nagyon jó érzés, mert érzi az ember, hogy nem akarják kihasználni, és még jobban megbecsüli a nőt. Nem tudom ez manapság mennyire gyakori az ilyen hozzáállás bármelyik korosztályban.

45F


2020. nov. 2. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
Első randin a férfi fizessen, de az első randi úgyis egy kávé vagy egy süti szintjén van. A következőn meg majd én hívom meg őt. Ha komolyra fordul a kapcsolat, akkor az azzal járó költségeket felezzük.
2020. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
29%

Én azt nem értem, ha itt mindenki amellett kampányol, hogy az első randin a férfi fizessen a másodikon majd ő akkor miért nem cseréli meg a helyzetet, hogy az első randin fizessenek felesbe mondjuk a másodikon meg a férfi meghívhatja, tekintve hogy ekkor már szimpátiára is esély van.

Így ugyan az lenne a helyzet mint alapból, csak az aki nem szimpatikus nem fizetgetne mindent feleslegesen, ha úgysem találkoztok többet az életben.

2020. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
#12 Ez mondjuk egy igazságos első randi lenne.
2020. nov. 2. 22:10
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én minden randin mindent fizetek, ezzel nincs bajom. Ha a nő nagyon ragaszkodik hozzá, akkor a sokadik randitől felezünk, vagy felváltva, de én azt látom, hogy kevés kivételtől eltekintve sok nőnek természetes, hogy kapcsolatban is a férfi áll mindent, beleértve a nyaralásokat, stb.
2020. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Náluk sem konkrét felezés van mert azért egyikünk se számolgatja a filléreket, de azért ha mondjuk elmegyünk egy fürdőbe, akkor pl az én kocsimmal megyünk, akkor ő veszi a belépőt, én meg utána a kaját. Ez egyébként sehogy sem lesz a fele, de mégis egy kedves gesztus.
2020. nov. 2. 22:27
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

#12

Korábban írtam, hogy férfiként is sz arrágó dolognak érzem ezt a viselkedést. Miért kellene megcserélni? Akkor esküvőn is én legyek szoknyában? Nekem kellene virágot vennie a feleségemnek? Őrült egy proli modern világban élünk, ha ez így van... Nem vagyok ennek a szétfolytságnak a híve.


Egy férfi igenis ne hisztizzen a rohadt tortaszeleten vagy kávén. Vagy épp az óvszer árán. Legyetek már férfiak, mert nekem ég a pofám, nem akkora tragédia egy kicsit szimpatikusabban viselkedni azzal, akit fel akarsz szedni. Ha meg nem akarod, minek hívod el? Elhívja más.

2020. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a szegín elnyomott áldozatok csak az egyenjogúság előnyeiből kérnek, ha fizetni kellene a saját részüket, akkor már jönnek a XIX. századi tradíciókkal, meg hogy így illik, meg a férfi dolga...van aki még megeszi ezt a bullshitet?
2020. nov. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Alapvetően minden férfi szó nélkül fizeti az első randi költségét, pedig a mai internetes világban, sokan nem keveset utaznak egy találkozóért. 15 éve még én is autóztam 70-100km-re is, és akkor szó nélkül mindent én fizettem. A kérdésem ugye csak a randikkal kapcsolatos, tehát nem csak az első, hanem a többi. Összeköltözés az már egy más tészta, mert van ahol hónapok, évek is eltelhetnek, és nem csak süti meg séta van a világon. Illetve a nők is több vasat tartanak a tűzben hála a randioldalaknak, aztán pár találkozó után azt mondja, hogy mást választott. Jártam én is így, hogy 2 hónap után közölte a csaj, hogy inkább a kollégáját választja, én meg addig 70 km-t (oda-vissza 140)utaztam addig, de ő egyszer sem jött hozzám.

A kérdést nem vitaindító célzatú, hanem arra voltam kíváncsi, hogy manapság mennyire gyakori a nők részéről a költségmegosztó hozáállás? Persze van akinél nem számít a pénz, de sokaknál igen.

2020. nov. 3. 07:51
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tapasztaltam, hogy nem csak randikon, hanem úgy általában baráti vagy családi meghívásoknál (mondjuk egy étteremben vagy cukrászdában) is a férfiak nagy része természetesnek veszi, hogy ő fizet és fel sem merül bennük a fillérezgetés. Kb. mire felfognám, hogy mi történik, ők már kérték is a számlát és veszik elő a pénztárcát. Egyáltalán nem lenne gond anyagilag, ha nekem kellene állnom a saját fogyasztásom, de ha ők ettől érzik magukat férfinak, akkor nem fogok sz#rakodni, hanem elfogadom a meghívást és természetesen igyekszem viszonozni más módokon (nem kell rosszra gondolni).

A barátommal pl. mindketten egyetemisták vagyunk, őt viszont jobban tudják támogatni a szülei, mint engem. Ő egyedül lakik egy lakásban, én koliban szobatársakkal. Az első randin beültünk egy italra, ahogy beléptünk ő már kérdezte is, hogy mit kérek, a második körnél viszont visszautasítottam a meghívást és én fizettem az ő italát is. Ha beülünk valahová enni, akkor általában ő fizet, viszont ha pl együtt főzünk, akkor én veszem meg a hozzávalókat és készítem el a kaját (és utána persze mosogatok, takarítok magam után). Ha találkozunk, akkor általában én megyek hozzá, neki meg sem kell mozdulnia az ügy érdekében. Anyagilag egyértelműen ő költ többet rám, de azért szerintem a körülményekhez képest megfelelően próbálom viszonozni a dolgokat. Nyilván ha egyszer úgy alakulna, hogy én lennék jobb anyagi helyzetben, akkor fordulna a kocka és inkább én költenék rá.

2020. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Manapság amúgy a nők többsége simán kihasználja ezt az első randin a pasi fizet cimű szabályt arra, hogy ingyen zabáljon/igyon egyet.

Úgy mondanak igent randi meghívásokra, hogy már akkor tudják, hogy eszükben sincs második randira elmenni a palival.

És persze az ilyenek nem kávézni akarnak, hanem minimum egy ebéd/vacsora egy középkategóriás étteremben.


Én mondjuk rohadék vagyok az ilyenekkel, előre nem, hanem ott a randin közlöm, hogy mindenki fizeti a saját fogyasztását, és ha bepróbálkozna olyasmivel a ribi, hogy jaj nincs nálam kp, vagy otthonfelejtettem a kártyámat, akkor simán megcsinálom, hogy sunnyogva lelécelek, aztán majd magyarázkodjon a pincérnek, hogy nincs nála kártya :DD


Olyan fenyegetőzéseket meg kiakadásokat kapok utólag messengeren ilyenkor, kész öröm olvasni, jókat röhögök rajta :D

2020. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!