Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderline személyiségzavaros...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline személyiségzavaros emberrel milyen problémák jelentkezhetnek a párkapcsolat során?

Figyelt kérdés

2019. jún. 7. 18:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy fiatal ismerősöm ilyen még folyamatban van a gyógyszer felírása.

Ő alapból nem egy korrekt ember de a betegség is rátesz egy lapáttal. Nem azt mondom, hogy minden hibája az miatt van de bizonyára erősítik egymást a dolgok.

Cirka a fél város megdugta olyan 70-90ember, állandó 5,6 embert futtat párhuzamosan miközben 10másikat melegít.

Önbizalom hiánya,manipuláció, hazudozás, érzelmileg instabil, szuicid hajlamok, vagdosás, akikkel egy légtérben van a legerősebb érzelmet felveszi s aszerint foglal állást pl vitáknál aki a leghangosabb, idegesebb.

Alvás nyugtalanság, nincsenek célok, nincs akaraterő, mindent félbehagy, nincsenek hosszútávú tervek.

Probrémageneráló mert figyelmet akar bármi áron.

2019. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
54%

Én is ezt a diagnózist kaptam, de utálom a stigmatizálást.

Valójában ugyanolyan problémákra számíthatsz vele, mint bárki mással. Például sokan jönnek azzal, hogy a borderline megcsal valakit, ha össze van zavarodva - nos, már lassan négy éve élek párkapcsolatban, és sem őt, sem pedig az exemet nem csaltam meg. Én inkább belegondolok, hogy engem mennyire rosszul érintene, ha megcsalna valaki, hiszen érzelmileg labilis vagyok - ezért mással sem teszem meg. Amúgy is nagyon-nagyon nehezen bízom meg emberekben, nem is tudnám odaadni magam egy 3. félnek.


Az biztos, hogy a betegség egyik tünete, hogy látszólag apróságokon is felkapjuk a vizet, mert van bennünk egy bizonytalanság. Ha viszont őszintén tudtok beszélgetni (ehhez ő is kell, és TE IS), akkor nem lesz bizonytalanság, ergo nem lesz min idegeskedni. Ehhez viszont részedről is szinte tökéletes önismeret, őszinteség és magas érzelmi intelligencia szükséges, részéről pedig rendszeresen terápiára járás és őszinteség. (Ugye nálunk pont az van, hogy a személyiségünk töredezett, és pont azért kell terápiára járni, hogy újra egészek lehessünk, és megismerjük magunkat.)

2019. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!