Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a páromat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a páromat zavarja az egzisztenciális különbség kettőnk között?

Figyelt kérdés

Friss kapcsolatban vagyok és a jelenlegi párom egyre több megjegyzést tesz az eltérő anyagi helyzetünk miatt és ez már kezd az idegeimre menni. Menthető ez még szerintetek hosszabb távon?


25/N- én állok jobban anyagilag, ha ez mérvadó.



2019. ápr. 8. 17:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

*10.- nem 10-30.000ről van szó.

Nekem van saját lakásom, kocsim, jó életszínvonalam. Neki nincs és egyre több megjegyzést kapok erre.

2019. ápr. 8. 19:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Családi példákon keresztül úgy látom, kétféle férfi van.

Az egyik el tudja fogadni, hogy a nő sokkal jobb anyagi helyzetben van. Elégedett a életével, harmóniában élnek, sose idegesítené magát vagy a másikat az anyagiakkal. Nagyszüleim ilyenek voltak, mamám mindig többet keresett mint papám, mégis évtizedeket húztak le egymás mellett (papa haláláig).

A másik oldal pedig a folyamatos konfliktusról, az először apróbb, majd egyre gyakoribb és idegesítőbb megjegyzésekről szól, ahol a férfi hiúságát és/vagy önértékelését sérti az, hogy a nő többre vitte nála. Itt sose lesz tartósan béke, újra és újra elő fog jönni a probléma és hatalmas veszekedéseket generál. Akárcsak a szüleimnél...

A tanácsom az, hogy ne erőltesd tovább ezt a kapcsolatot. Ha már így indul, ez nem is fog változni. Még az is elképzelhető, hogy te jutsz el odáig, hogy magadban fogod keresni a hibát és meg nem érdemeltnek fogod érezni a javaidat.

2019. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen egy nagyon sekély ember.

Ha szerencséd van akkor nem hímsoviniszta, bár a többségük az. Hiszen ez a gondolkodásmód a nőgyűlöletből ered.

2019. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Húha, pont ilyen szituációban éltem évekig csak a másik oldalon.

Nekem nem volt semmim a ruháimat leszámítva, míg a barátomnak és a húgának mindene megvolt amit a szülei biztosítottak. Lakás, prémium autó, diploma és korlátlan anyagi segítség.

Elmondhatatlanul nehéz volt látni és elviselni rosszindulat és irigység nélkül, hogy nekem nincs semmim mert a szüleim nem keresnek ennyire jól míg nekik minden megadatott.

Szerintem egy ilyen kapcsolatnak nincs jövője csak ha nem nyer lottón a másik fél és a különbségek eltűnnek. Mindi ott lesz benne hogy neki nincs meg, míg neked megvan.

2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#12


Ez így van, de az első változathoz - mindkét nemfelállásnál - az is kell, hogy a gazdagabb fél sose éreztesse, hogy ő emiatt jobb vagy azt, hogy emiatt az ő szava többet ér.


Sok ilyen kapcsolat bukik emiatt - bár talán kevesebb, mint mikor a szegényebb próbálja lehúzni a jómódúbbat vagy kényelmesedik bele a jóba - emiatt csak olyanoknak ajánlott akik tényleg még titokban sem neheztelnek a másikra, vagy akarják kihasználni a helyzetet.

2019. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Minden rosszindulat nélkül: egy 25 éves nőnek honnét van saját lakás, kocsija, stb. ? Vannak természetesen, akik egész életüket végigtanulták, szépek, szerencsések és tehetségesek voltak, és harmincas/negyvenes éveikre ezt már fel tudták mutatni. De egy 25 éves éppen csak most jött ki az egyetemről. Nem megbántásból, de ha mindent apucitól kapta, akkor a fiúnak semmi oka a kisebbségi érzésre...
2019. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Ez így van, de az első változathoz - mindkét nemfelállásnál - az is kell, hogy a gazdagabb fél sose éreztesse, hogy ő emiatt jobb vagy azt, hogy emiatt az ő szava többet ér."

Ez szép és jó, csak a valóságban tök mindegy. Az ember azt kreál magának fejben amit akar. SOHA egyetlen párommal sem éreztettem, hogy bármivel is több lennék, mindig kényesen figyeltem arra, hogy érezze, hogy megbecsülöm, felnézek rá bizonyos dolgok miatt. De semmit nem ér, ha a másik fél nincsen rendben agyilag, és ő magának képzeli be, hogy kevesebb emiatt. Hiába érezteted, hogy sokra tartod és egyáltalán nem vagy több nála, nem mész vele semmire mert ez az ő kis fejében dől el. Kb mint a testképzavar. Hiába dicséred meg napi 100szor, hiába hallgatja, hogy mennyire gyönyörű semmit nem fog számítani neki, hiszen az ő fejében ez nem így van.

2019. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beláttam, hogy ez nem működőképes. Úgy érzem a saját frusztrációját vezeti le rajtam és ez nem hiszem, hogy egészséges. Legközelebb majd jobban odafigyelek még hamarabb.
2019. ápr. 9. 19:56
 19/21 anonim ***** válasza:
Bármennyire is fáj (talán az elején még nem annyira), de jól tetted hogy szakítottál, vagy szakítani fogsz. Függetlenül attól, hogy honnét, és hogyan szerezted a vagyonod, hosszú távon az ilyen kapcsolat semmiképpen sem működőképes. Ha a fiút az elején nem is fogja zavarni ekkora egzisztenciális különbség, előbb-utóbb téged biztosan. Ugyanúgy ahogy a férfi többnyire külső alapján választ, úgy egy nőnek alapvető fontosságú, hogy a társa anyagilag többet tudjon felmutatni mint ő. Ez így volt mindig, és így is lesz...
2019. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

" egy 25 éves nőnek honnét van saját lakás, kocsija, stb. ?"


A lakást a szüleitől is kaphatta, vagy hitelre vette kisebb-nagyobb szülői segítséggel, esetleg baba kora óta gyűjtenek neki rá...


Autót meg nem nagy kunszt venni, lehet használtan is.

2019. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!