Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a páromat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a páromat zavarja az egzisztenciális különbség kettőnk között?

Figyelt kérdés

Friss kapcsolatban vagyok és a jelenlegi párom egyre több megjegyzést tesz az eltérő anyagi helyzetünk miatt és ez már kezd az idegeimre menni. Menthető ez még szerintetek hosszabb távon?


25/N- én állok jobban anyagilag, ha ez mérvadó.



2019. ápr. 8. 17:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki, hogy vagy befejezi a megjegyzéseket, vagy kereshet magának egy szegény proletár nőt.
2019. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Az a helyzet, hogy ez az ő problémája és nem a tied. Így megoldani sem neked kell.

Egyébként mi a baja ezzel? Mit szeretne? Hogy kevesebbet keress? :D

2019. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
nyilván megszólal benne a "férfi hang" ami azt mondja, hogy márpedig neki kell többet keresnie, hiszen ő a férfi. mondd meg neki, hogy mivel ti együtt vagytok lényegében összeadódik a jövedelmetek. azért ha te minél többet keresel, neki is annál jobb. az én barátnőm is többet keres nálam, én ennek csak örülök :D nyilván örülök a sikerének, nem sajnálom tőle. ez amúgy meg nem verseny. ha jól keres az csak jó a közös jövőnk szempontjából.
2019. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

De milyen megjegyzéseket tesz? Ha zavarja, keressen többet.

Nem sok jövőt jósolok ennek így. Az már önmagában rossz pont, hogy zavarja, mert azt jelenti, hogy az ő szemében egy nő nem kereshet többet, mert "alsóbb rendű". Innentől nem tudnék mit kezdeni vele.

2019. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Bizonyos esetekben érthető a panaszkodás, például, ha ezáltal részben kiszolgáltatottá válik a szegényebb fél a gazdagabb irányába - és ez minden jószándék ellenére megtörténhet.


Viszont, ha téged már zavar, ő pedig minden ok nélkül adja elő, akkor először figyelmeztesd, de ha nem változtat akkor... hát lehet nem lesz nektek ez így jó hosszabb távon.


Bár én személy szerint nem tartom jónak a túl nagy anyagi különbséget, mivel mindkét fél rosszul járhat adott esetben, a szegényebb belekényelmesedhet, megszokhatja a "jót", a gazdagabb pedig mártírkodóvá ("csak nekem köszönheted ezt meg azt!" vagy basáskodóvá "Amíg én keresem én is döntök!" válhat. Nálatok ez még nincs így, sokaknál egyáltalán nem, de benne van a pakliban.


Én sem járnék olyannal akinek csak a ruhája többet ér, mint az összes ingóságom. Mert nem lenne jó vége, úgy hiszem.

2019. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem végül emiatt váltak el a szüleim. Apám nem tudta viselni, hogy nő létére anyám jobban keres. Szerintem egy ilyen férfiben ez a komplexus csak egyre jobban érni fog és megkeseríti a kapcsolatotokat
2019. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindegyik hasznos volt nekem.


*1-es válaszoló: Említettem már neki, bár még nem ilyen hangnemben :) Inkább jóval finomabban.

*2-es: Sajnos én is úgy látom ez az ő problémája, de mégis csak részese vagyok a helyzetnek és úgy tűnik én akarok megoldást találni, pedig lehet nem nekem kellene. Nem tudom mit szeretne, talán hogy kevésbé jól éljek? Nem tudom tényleg már.

*3-as: megértem az álláspontod, ez így teljesen elfogadható is. Bár mi még nagyon frissek vagyunk, így azért nincs ekkora közösködés, nincs összeadódó jövedelem.

*4es: Ilyen kis csipkelődő megjegyzéseket, ami már inkább neheztelés, hogy nekem jobb, mint neki. Igen, lehet tényleg nincs sok potenciál ebben.

*5-ös: Friss kapcsolat, nem vált senki senkinek a kiszolgáltatottjává szerencsére. Lehet nincs jó vége.

*6-os: Sajnálom, ami veled történt. Nem túl jó példa :/

2019. ápr. 8. 18:24
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Később csak rosszabb lesz. Főleg ha te építed a karriered, haladsz előre neki meg nem sikerül. Akiben ilyen komplexusok vannak azzal soha nem lesz normális kapcsolatod. Nekem 2 kapcsolatom ment rá arra, hogy jobban kerestem. Illetve nem is ez volt a baj nyilván, hanem hogy a párom ezt nem tudta kezelni. Aztán később már ment a lehúzás, minden rossz meg fölösleges volt amit csináltam, nem jó a munkahelyem, az nem is igazi munka amit csinálok stb stb kommentek. Szerintem ez senkinek nem hiányzik.
2019. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Frusztrációt, komplexust kelt benne és idővel ez rosszabb lesz valószínű.
2019. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha 10-20-30 ezer forintról lenne szó én akkor hülyeségnek tartanám a fennakadást. Viszont ha 100 ezerről lenne szó az engem is zavarna.
2019. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!