Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljem a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a barátnőm "nagyhatású" exét, aki a mai napig az élete része?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel. Imádom őt, és minden rendben van köztünk. Na de az exe...


Volt neki egy párja, aki borzasztóan ragaszkodik hozzá. Szüksége van arra, hogy beszámoljon neki az elért eredményeiről pár hetente, havonta személyes találkozokra. Azt mondja a barátnőm, hogy ennyi igazán belefér. Hisz a srácnak ő a "külső akumlátora": erőt és inspirációt ad neki. A srác akkor kezdett el sikeres lenni igazán a szakmájában, amikor összejött vele. S miután szakítottak elég mélypontra zuhant, onnan csak a barátnőm által tudott felállni.

Azt mondanom sem kell, hogy párja nincs a mai napig, pedig 3 év telt el azóta.


Mégis mit tehetnék? Tény hogy a találkozókon és az üzenetekben is csak telkizés megy, semmi más. De hát na, mégse tudom elfogadni. Mondjuk a srác se engem, mert úgy véli, hogy nem érdemlem meg a lányt


Mégis mit tegyek? Nem állíthatom döntés elé

29F



2018. nov. 5. 08:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nincs ezzel baj. Jómagam hasonlóképp jóban maradtam az exemmel és számomra fontos az, hogy a párom ezt el tudja fogadni. Egy évig voltam együtt az exemmel, aztán ő szakított velem. Egy évre rá felkeresett, beszélgettünk és kialakult a barátság. Rájöttünk, hogy szeretjük egymást mint embert, de párkapcsolati szinten meg nem passzoltunk össze. Alapvetően én nehezen barátkozom ráadásul fiú barátoknál mindig kibukik, hogy ők többet szeretnének én meg nem. Vele ez meg egyszerű volt,mert tisztában voltunk vele, hogy nem akarunk semmit a másiktól. Hiába mondjuk nem volt neki se senkije vagy nekem sosem volt az, hogy meggondoltuk volna magunkat, inkább támogattuk egymást. Szerintem ne parázd túl a helyzetet, inkább örülj neki, hogy a párodnak vannak emberek az életében akik számára fontos. Ahogy le írtad, ott vagy mikor találkoznak olvashatod a beszélgetést is nincs min aggódni. Inkább barátkozz össze vele te is.
2018. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%
Tudod erre szoktam azt mondani, hogyha a barátnőd nem képes önmaga megoldani ezt a helyzetet (sajnos), akkor igenis neked kell valamilyen módon "beavatkozni", most nem feltétlenül ultimátumra gondolok, de mindenképpen át kell beszélni a dolgokat.
2018. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
89%

Egy embernek nem tilthatsz meg semmit, nem állíthatod választás elé, mert ez már régen rossz. Ha az egyik félben nincs meg alapból a vágy, hogy csak a partnere meg ő legyenek PÁRkapcsolatban, akkor megb...ódott az egész. Ti jelenleg hárman vagytok a kapcsolatban, és az a durva, hogy észre sem veszed, hogy te vagy a felesleges harmadik. Az lehet, hogy már nem szokta bevágni a csajodnak (bár én ebben sem lennék 100%-ig biztos), de akkor is sokkal többet jelent neki, mint te.


Igazából két dolgot tehetsz. Beletörődsz, és elfogadod, hogy amíg tart a kapcsolat, hárman lesztek benne, és el kell fogadnod az ex mindennapos jelenlétét, vagy pedig keresel egy másik barátnőt, akinek te vagy a fontos, és csak te kellesz neki.

2018. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokan tartják az exbaráttal/barátnővel a kapcsolatot ami tényleg semleges, baráti (bár nekem már ez is meredek, mert akkor minek szakítottak?...) na mindegy.


De az, hogy ennyire megengedi a barátnőd, hogy az exe belefolyjon az életetekbe, megkockáztatom kijelenteni, hogy még el is akarja tőled venni, ezt én nem hagynám. Már csak önmagamért se.


Jól mondták az előző válaszolók, igenis a sarkadra kell állnod, becsülni magad annyira, hogy elvárd a másiktól, hogy tiszteletbe tartsa az érzéseid,hogy neked ez az egész nem felel meg. Mert ez a pofátlanság ne továbbja, amit ketten csinálnak. Te vagy a párja nem Ő. A ti párkapcsolati dolgaitok nem tartozik az exére. Már az, hogy leírtad ezt a történetet, ebből egyértelműen kitűnik, hogy téged zavar. 10-ből 1 olyan ember van aki tartja a kapcsolatot az exével és ezt a jelenlegi párja tolerálja. Úgyhogy, ha szeretnéd, hogy ez így maradjon akkor felesleges volt kiírni a kérdést, ha viszont nem akkor le kell vele ülni és beszélni erről.

2018. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Synesztro ***** válasza:
100%
30/f. had találgassak. a csajod szakított vele, de ő érzelmi zsarolásban tartja. a csajodnak bűntudata van, még ha nem is vallja be, és tertszik neki a helyzet, hogy segítheti. elárulom mi lesz. a csávó türelmesen vár hisz nincs más dolga mint tartani a kapcsolatot alánnyal ami neked rohadtul kényelmetlen. ha szóvá teszed ő az ártatlan jófiú, te meg a k..csög mert nem érted meg hogy nincs semmi. a csajodnak meg egy veszekedés és a karjaiba szalad. mondom a szitut. vagy kivárod vagy vagyra de ez nem mehet túl sokáig, vagy szakítás. én az utóbbit javaslom mert ha ez a csaj komolyan azt gondolja hogy ez jó, akkor valami gikszer van vele. az én csajom is beszél az exével, kb fél évente 1szer megkérdi mi van vele, és cső. ráadásul a fószer már 2gyerekes házas családapa, és külföldön dolgozik. ez így simán tolerálható. az én exnejem is messze, és kb 3 havonta megkérdem él e még. nem arany szabály hogy exek nem lehetnek jóban, de az ilyen mértékű ragaszkodás egy újkapcsolatnak sosem használ. sajnálom.:S
2018. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!