Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy nárcisztikus személyiségzavarral küzdő, hogyan reagálna arra 11év együttélés után, ha figyelmeztetem, hogy valószínűleg van egy ilyen mentális problémája?
Nagyon sok orvosi cikket olvastam el a témában és megdöbbentem, hogy amit jellemnek gondoltam, illetve gyermekkori szocializàciónak,az lehet hogy valójában egy ilyen diagnosztizàlható betegséget takar.
Ezt csak szokták közölni azzal akinél felmerül a gyanú nem? Hogyan reagálhat ha tényleg az és hogyan fogadja ha nem?
Persze minden ember más és más tudom,de hátha akik jobban értenek ehhez tudják mi a különbség.
Egyáltalán hova irányítsam, milyen orvoshoz,hol àllapítjàk meg és kezelik rögtön (ha kell)?
Olvasgasd a chezdubary blogon található cikkeket a nárcisztikusokról....
Nálunk pl. 100% MINDEN stimmel. Az a durva hogy egy szakembert is meg tudnak téveszteni, raadasul nem ő él vele tehát max a vele élő tudja ezeket "diagnosztizalni" első körben.
Az a helyzet, hogy ezek a személyiségzavarok nem tiszták, simán lehet keveredés, ráadásul a border és a nárci pont hasonlítanak is (a mozgatórugó más), a tünetekben van átfedés.
Mindenesetre a nárci nagyon meggyőzően adja elő a megbánást is, sír és szórja a hamut a fejére, önsért és öngyilkosságot is megkísérel, de ezek mind csak a manipuláció részei, hogy a kontrollt visszanyerje feletted.
"ezt csavarosan tedd"
Ez alatt csak annyit értettem, hogy valami hasonló eset kapcsán beszélgetni vele, hogy mit gondol és ilyesmik.
De ha megteheted, tényleg inkább a teljes elzárkózás.
És érdemes lenne annak is utánajárni, hogy mi az oka annak, hogy lépre mentél. Oké, szerelem, de hogy ennyire nem tudod elengedni.
Beleolvastam ebbe a blogba is,az egyik cikkben azt írták a nàrci nem vonzódik normális nőhöz,ami esetünkben azért nem igaz. Az ilyen blogokban sokszor látom, hogy aki írta, a saját tapasztalatait írja meg örök érvényűnek, pedig ez nincs így. De a tegnapi nap folyamán találtam tényleg sok hiteles,orvosok által írt cikket, tanulmányt. Ráadásul ezekkel a tulajdonságaival eddig is tisztában voltam,hisz toleràltam,de azt, hogy ez egy betegség tünetegyüttese nem tudtam, bár sokszor mondtam, hogy nem normális. Erre Ő, hogy Én sem vagyok az. De az voltam/vagyok is még valamennyire. Maximum a bántalmazó légkör amiben a gyermekkorom 8évében felnőtté valtam, és bár elítéltem, annak terhét cipelhetem ilyen formàn, hogy a férfi részéről az elnyomást idővel elfogadhatónak titulàltam. Én egyébként a kezdetektől fogva szerelmes vagyok Belé. Azért ez is sok mindenre magyarázat ami a részemet illeti a helyzetben.
Most az eszem az erősebb,mert kitartok a csöndben. De tudom ez addig lesz így míg Ő másképp nem akarja. Nem tudom igaz-e hogy nàrcisztikus, holott a cikkek,a tettei,a viselkedése,a módszerei arra adnak okot hogy ezt higyjem. De közben jó lenne inkább arról tudomást szerezni, hogy ez a 11év és a jövő amit tervezgettünk és hogy viszont szeret, nem hazugság.
"De az voltam/vagyok is még valamennyire."
Ez nem arról szól, hogy normális vagy-e vagy sem.
Például. Lehet olyan, hogy annak idején az apa nárcisztikus volt, a gyerek (ebben az esetben lány, mert ugye a lányok párválasztására az apa mintája is hat) ezt a mintát találta normálisnak, hisz ezt látta minden egyes nap. Amikor felnő és párt keres magának, az apa, mint példakép előtte van. Azt a közeget tartja biztonságosnak, amit az apa teremtett, mivel a nárci igyekszik elbizonytalanítani a másik felet, hogy ezáltal hozzá kötődjön. Na. A lánynak lesz egy bizonytalan énképe, de arra emlékszik, hogy ha az apa kedvében jár, nem ellenkezik vele, akkor egész jól elvan. Tehát tudat alatt is keres egy ilyen párt. Aki megmondja, mit tegyen, és ha azt is teszi, akkor elvannak, mint a befőtt.
A lány nem normális? Szerintem inkább egyszerűen bizonytalan saját magában és olyan embert keres, akire felnézhet, mert magabiztosan megmondja, mit kellene tenni.
Persze, az is előfordulhat, hogy a nárci gyereke is nárci lesz, mert azt a mintát tanulta meg, hogy ha manipulálja a többi embert, hazudozik, játszmázik, akkor eléri, amit akar, hatalma lesz mások fölött, ugyanakkor nem kapott normális szeretetet, nem is tudja, mi az.
Nem vagyunk egyformák, ezek nem kőbe vésett törvényszerűségek, sok múlik a másik szülőn, a testvéreken, barátokon, a neveltetésen, még a genetikán is.
"bár sokszor mondtam, hogy nem normális. Erre Ő, hogy Én sem vagyok az."
Ez mondjuk tipikus nárci projekció, de itt te is sáros vagy, mert pontosan ilyen dolgokat nem szabad mondani egy nárcinak, mert ez egy valódi "trigger", szóval olyan dolog, ami kiváltja a haragját és cselekvésre ösztönzi.
Én is azt mondom, hogy normális vagyok, azért is nem értettem egyet az utolsó blogon azzal az àltalànosító kijelentéssel, hogy egy nàrci nem kezd normálissal.
Csak Te írtad érdemes lenne a saját szerepem is megvizsgálni a helyzetben, azért írtam le. Tudom, hogy attól normális vagyok,de köszönöm, hogy ebben megerősíteni próbáltàl.
Nem tudom mi lesz, nem tudom ekkora-e a baj. Majd alakul,ha lesz fejlemény/kérdés jövök. További minden jót, köszönöm!
Személyes tapasztalat alapján írom: ha össze tudtál jönni egy nárcisztikus emberrel, bele tudtál szeretni, akkor neked is nagyon komoly vannak az önértékeléseddel. Én ugyanilyen helyzetben azt tettem, hogy én fordultam szakemberhez, jártam terápiára, magamat tettem rendbe. És utána már elképzelhetetlen volt számomra, hogy egy nárcisztikus emberrel éljek együtt, annál többre becsülöm magam.
Egyébként a tapasztalatok alapján a nárcisztikusok nem jól reagálnak a pszichoterápiára, ha egyáltalán elmennek. Ahhoz valami nagyon-nagyon komoly trauma kell, hogy változtatni akarjanak önmagukon.
# 15: Való igaz, hogy általában a szülői minta miatt választ valaki nárcit, de azért vannak furcsa konstellációk...
Nekem pl. az anyám nárci, és - terápiám során tártuk fel - már kicsi koromban is annyira hiteltelennek éreztem, hogy nem vele azonosultam, hanem az apámmal. Így aztán én lettem alárendelő, megfelelési kényszeres, és nárcisztikus társ mellett kötöttem ki.
De a legfurcsább számomra az apám, hogy ő miért választotta anyámat... neki egyik szülője sem volt nárcisztikus, ebben egészen biztos vagyok. Terapom szerint a megfelelési kényszeres emberek számára vonzó lehet a nárci, mint ellenpólus, talán ezért... szóval sok minden lehet. De egészséges énképpel az ember semmiképpen nem választ nárcisztikus társat, vagy ha igen, nem marad vele sokáig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!