Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy nárcisztikus személyiségzavarral küzdő, hogyan reagálna arra 11év együttélés után, ha figyelmeztetem, hogy valószínűleg van egy ilyen mentális problémája?
Nagyon sok orvosi cikket olvastam el a témában és megdöbbentem, hogy amit jellemnek gondoltam, illetve gyermekkori szocializàciónak,az lehet hogy valójában egy ilyen diagnosztizàlható betegséget takar.
Ezt csak szokták közölni azzal akinél felmerül a gyanú nem? Hogyan reagálhat ha tényleg az és hogyan fogadja ha nem?
Persze minden ember más és más tudom,de hátha akik jobban értenek ehhez tudják mi a különbség.
Egyáltalán hova irányítsam, milyen orvoshoz,hol àllapítjàk meg és kezelik rögtön (ha kell)?
De a belső szenvedésükkel tisztában vannak. Meg jó esetben a közvetlen környezetük is tudja.
Persze mivel sérülékenynek mutatkozna egy ilyen szituációban úgysem akarna tenni semmit az ügy érdekében mondván nincs miért. De talán önmagában elgondolkodna. Vagy ha úgy érezné a saját érdeke ezt kívánja akkor.
Exfeleségemnek hiába mondtam hogy szülés utánni depressziója van, jó lenne egy orost felkeresni.
Nem nem hogy képzelek ilyet, neki semmi baja én vagyok a hülye, én akasztom ki, különben is... Kaptam a savazást mindenért, bármit bárhogy tettem az rossz volt... Ő tökéletes neki semmi baja, végül megcsalt, ami az utolsó csepp volt a pohárban, elhagytam.
De te azért próbáld meg! Nem egyformák az emberek, lehet ő beismeri hogy segíthet egy szakember.
Én azt gondolom, a nárcisztikus ember (a személyiségzavaros, és nem az, aki szimplán egy egoista pcs) "nincs tisztában a belső szenvedésével". Mert nem szenved. Nem véletlen, hogy csak nagyon ritkán jutnak el arra a pontra, hogy valami súlyos problémájuk van, amivel szakemberhez kell forduljanak. Egyszerűen az van, hogy a "belső szenvedés" eleve nem is lesz szenvedés, mert mindent áthárít másokra, a saját problémáit áttolja a másik emberre, emiatt ő magának ez nem is jelent problémát.
Ha figyelmezteted erre, dühöt és agresszív támadást fogsz kapni válaszul, még több elszigetelést, még több projekciót, még több manipulációt, még több vádaskodást. A környezetednek még többet hazudik és csúsztat majd, hogy légüres teret képezzen körülötted, és ezáltal még inkább magához kössön. Pontosan azzal vádol majd meg, hogy nárcisztikus vagy, olyan példákat hoz majd, amiket ő tesz, és mivel eleve elszigetelt vagy, mások ezt el fogják hinni előbb utóbb, ami miatt még inkább elszigetel, és élvezni fogja, hogy egyre inkább tőle függsz.
A valódi nárcisztikusokkal szemben két taktikát ajánlanak: az egyik mindenféle kapcsolat teljes megszakítása, ez a könnyebbik út (persze ez is nehéz, mert a partner általában függőségi viszonyban van a nárcisztikus személlyel), a másik az "én", tehát az "egyéniség" vagy "személyiség" teljes feladása és a korlátlan idomulás a nárcisztikushoz (most nem jut eszembe, hogy mi ennek a módszernek a neve). Szerintem egyértelmű, hogy melyik a kivitelezhetőbb.
Érdemes ezt a blogot átrágnod.
Eh *előbb-utóbb
Szóval az a lényeg, hogy a nárcisztikus (és az antiszociális) ember nem szenved direkt módon a saját hülyeségeitől (ellentétben például a borderrel, aki gyakran saját maga felismeri, hogy súlyos gondja van), ha mégis problémái vannak, akkor ezért másokat hibáztat.
Ha szembesíteni akarod a dologgal, én azt mondom, ezt csavarosan tedd, mondjuk egy olyan történeten keresztül, ami ilyesmiről szól, esetleg egy ismerős (vagy "ismerős") történetén keresztül kipuhatolva, hogy mit gondol erről. Direkt nekiszegezve a dolgot lesz cirkusz (vagy sunyi ármánykodás), ha tényleg nárci.
A hàzipatikàn is van egy cikk egy pszichiàter lektoràlàsàval, melyből a tünetek bekezdésből idéznék:
"Közben tele van rejtett vagy nyilvánvaló bizonytalansággal, ürességgel, gyötrelmes érzésekkel, illetve azzal, hogy vágyik a megfelelő kötődésre."
Nekem volt már tapasztalatom az évek alatt az őszinte és beismerő oldalàval. Nem állítom, hogy valóban meg is bánta ilyenkor. Nem állítom, hogy az ilyesfajta megnyilvánulásai mögött nem önnös érdek volt.
De mondjuk olyan pontokon amikor azt hitte elveszít és már úgyis mindegy, akkor azért úgy érzem megnyílt mi mozgatja legbelül. Ő maga sem érti szerintem, hogy amire vàgyik, pl.:normális családi életre, miért nem tud aszerint cselekedni. Szerintem igenis szenved néhány tette miatt. Emellett sokhoz természetesen azt hiszi joga volt,de a folyamatos hibàkat (amikkel olvastam, hogy tisztában vannak, hogy hibàznak, csak általában nem ismerik be ha nem érdekük) szerintem Őt is érdekelné, miért teszi. Bocsánat ha zavaros amit most írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!