Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak egy tipikus történet!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak egy tipikus történet! Veletek történt már ilyen? És mi lett a vége?

Figyelt kérdés
A feleségemmel épp válófélben vagyunk! Illetve inkább én! Ő nagyon ragaszkodik hozzám, mindent megtesz annak érdekében, hogy ne hagyjam el ( most már). Mi úgy éltünk, hogy én dolgoztam, nagyon jól is kerestem, ő meg otthon volt a gyerekkel. Aztán tipikus történet, én állítólag nem figyeltem őrá eléggé, nem voltam elég kedves, stb, és másokhoz járt ezekért a dolgokért! Aztán eltelt jópár év, és egyszer csak elmesélte, miket tett! Én visszapörgettem a dolgokat, és máig nem tudom elhinni róla, amiket csinált! Pedig megtette! Akkora pofon volt ez nekem, hogy kiábrándultam belőle, mára már szinte gyűlölöm érte! Mindene megvolt, jó lakás, jó kocsik, nyaralások, stb, és ezért mind én dolgoztam meg! De neki mindig minden kevés volt, folyamatosan azt hallgattam, még mi a baj! Na, mostanra annyira fordult a kocka, hogy már nem számít semmi, sem az hogy túl vagyok jópár kalandon, sem az hogy nem vagyok vele kedves, sem az, hogy megmondtam neki, az életben többet nem bízok meg senkiben, de őbenne aztán végleg nem! Ő csak bizonygatja, hogy már régen megváltozott, neki rajtam kívül nem kell senki más, ha kell, élete végéig várni fog rám. Próbáltam közeledni hozzá, de annyira utálom a dolgaiért, hogy egyszerűen nem megy! Dehát ott vannak a gyerekek, őket imádom, a közös dolgaink, nem tudom vele megszakítani a kapcsolatot, mintha egyedül lenne! Már nagyon régóta húzódik ez a dolog, de nem látja be, hogy teljesen esélytelen a dolog! Csak hívogat, írogat, bizonygat! Mi lesz ennek a vége?
2010. jún. 18. 06:12
1 2
 1/12 Morcika83 ***** válasza:
100%

Szia látom nem nagyon írt erre senki még.


Véleményem az hogy vagy így maradtok, és magányosan éled le az életed, vagy tovább lépsz, 7végi apuka leszel, de lesz esélyed arra hogy találj valakit aki boldoggá tesz.


És azt ne felejtsd el hogy az legrosszabb nevelés ha azt tanítod a gyerekeidnek a tettiddel, hogy hazugságban lehet élni.


De erről nagyon nagyon sokat lehetne írni, "okos" tanácsokat adni, de úgy is azt fogod tenni amit te magad jónak látsz.

2010. jún. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Morcika83 ***** válasza:
Ja és nem történt velem ilyen, de a vőlegényem hasonló helyzetben volt. -Első vagyok-
2010. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hasonló történeteket ismerek én is, a feleségednek most az a baja, hogy ha elválsz töle, akkor ki fogja eltartani, ezért "ragaszkodik" hozzád.

Ha ennyire nem tudod elviselni (undorodsz töle, a tettei miatt), akkor váljatok el, és te a gyerekkel tartsd a kapcsolatot. Ne veszekedéssel, hanem kulturáltan vessetek véget a házasságnak, a gyerek miatt jó, ha emberi módon tudtok egymással kommunikálni. Annak semmi értelme, hogy igy együtt maradjatok, mert ebböl már normális együttélés nem lesz. Próbáljatok megegyezni, már csak a gyerek érdekében is.

2010. jún. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az elmondottak alapján, több esélyed van a bíróságon, hogy nálad helyezik el a gyerekeket. Én vinném őket.
2010. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ilyen az amikor vki nemdolgozott életében se...a gyereket simán viheted, nincs munkahelye akkor miből tartja el?
2010. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha valami egyszer már "megszakadt" benned, akkor azt nem lehet visszacsinálni ! arra értem, ha már nem tudsz hozzá közeledni akkor nincs min gondolkodni ! eljutottál addig, hogy beadtad a válókeresetet akkor csináld végig!

Erre szokták mondani, hogy jómódjában vész meg az ember és ezt a feleségedre értem ! Ez a tipikus kitartott feleség / nő, akiket én nem tudok elviselni !!!de nem ez a lényeg , hanem az, hogy a boldogságodat ne add fel egy halálra ítélt házasság miatt , és ne gondold azt, hogy a gyerekeknek az jobb, ha együtt maradtok így !

Hogy a gyerekeket nálad helyezzék el igen nagy esélyed van rá, hisz tudod bizonyítani, hogy te voltál / vagy a keresőképes és a feleséged nem keres, nem dolgozik !

persze ezek szörnyű dolgok így, hogy akit szerettél most meg, de ha ő nem akar válni , akkor kicsit kemény dió lesz, de ekkor szokott az előfordulni, hogy a válás alatt agresszívvá válnak és a gyerekeket fogja felhasználni ellened ! ne hagyd magad, add be a gyerekelhelyezési kérelmet is !

én ismerek olyan esetet is, hogy a férfi ugyanígy kitartotta a hölgyemény, aki nem dolgozott 8 éven keresztül, külön éltek, de házasok voltak, volt egy gyerek , aztán a pasi megunta , új életet akart kezdeni, elkezdte a válást, mindent tudott bizonyítani, hisz nem adott soha kézpénzt a nőnek mindig a férj bankkártyája volt a feleségnél, szóval tuti volt a bizonyítás nála !a házat ő vette, hiába volt közös néven , azt tudni kell bizonyítani miből volt a másik félnek az 50%...a vége az lett, hogy a gyerek nála lett elhelyezve , külföldön élnek , a ház a gyerekre lett iratva 100% ban, ja és még anyuci fizetett apucinak ,amiért ki lett tartva .....DE mindez nem így indult, anyucinak fel lett ajánlva egy lakás, hát eltartás az nem, de kocsi semmi ami addig volt és gyerektartás , nem volt jó , több kellett, még több ...és ez lett a vége ! de itt sokminden , sőt minden az ügyvéden múlik, meg azon, hogy mennyire leszel "dühös " a válás alatt !

Ha akarod a gyerekeket tégy meg értük mindent, te is ugyanúgy fel tudod nevelni őket, sőt mindent ugyanúgy meg tudsz adni nekik !

2010. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos, amiket érzel.


De azért másban még próbálj meg bízni, ha benne soha nem fog sikerülni.


És a következő komoly kapcsolatodban tényleg kevesebbet dolgozz. Inkább legyen egy nyaralással kevesebb, egy kocsival kevesebb, egy pármillióval olcsóbb lakásod, de dugj többet majd a nőddel, és foglalkozz is vele többet, mint ahogy a mostani feleségeddel tetted. Amit ő tett, arra nincs bocsánat, de csak így látatlanban mondom, hogy mintha előtérbe helyezted volna az anyagi javak megszerzését az olyan egyszerű örömök elől, mint a nők.

És attól, hogy rinyált, hogy nincs meg valami -kocsi, nyaralás, bútor, stb- még le kellett volna sz@rni. Attól nem csalt volna meg, ettől igen.

2010. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek a 8.31-essel. Te voltál a feleséged életében az első férfi? Mert akkor lehet, hogy tényleg szeret, csak talán úgy érezte, hogy valami kimaradt az életéből... Ezért is léphetett félre. Ha nem te voltál neki az első, akkor nem tudom. De az öngyilkos-jelöltek is azt szokták mondani az öngyilkossági kísérlet után, hogy csak a "környezteüket akarták figyelmeztetni", meg hogy "segélykiáltásnak szánták". Tényleg többet kell a nőkkel foglalkozni, az biztos. És azt se feledd el, hogy a nők nagyon hiúk. Biztos jót tett az önbizalmának, hogy valaki még számon tartotta őt nőként, ha már te nem (vagy nem annyira) tetted meg. Jó, tudom, ez neked sz@r, és a gyerekeket sajnálom én is. Belezavarodhatott a saját érzelmi világába. Ez a baj azzal, hogy a nők, mikor otthon vannak GYES-en, akkor van idejük gondolkodni... Mit rontottak el, jól cselekedtek-e, mi maradt ki az életükből...
2010. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ha van idejük gondolkodni, akkor azon miért nem gondolkodnak, mi lesz utána? Válás után a férfi újra szabad lesz, megmarad egy csomó lóvéja, bepótolhatja ami kimaradt az életéből előtte! A nő alig várja a gyerektartást, egyedül kínlódik, mindenféle faszik kihasználják a szorult helyzetét, mire nagynehezen talál egy dublőrt, akit mindig a volt férjéhez hasonlítgat, és rájön, hogy mit veszített! Általában!
2010. jún. 18. 09:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Becsületes dolog, hogy próbáltál közeledni hozzá. Én elváltam, nő vagyok, két gyerekünk van. Én akartam válni, a férjem mindent megtett hogy ne hagyjam el. Megértem a feleséged, hogy észbe kapott, van ilyen. Nem azt mondom hogy van mentség a viselkedésére, de bárki hibázhat, és én el tudom képezlni hogy tényleg megbánta. Ha csak egy pici esély van hogy újra megszeresd, akkor érdemes próbálkozni, mert az ember szíve kétfelé szakad ha a gyereke máshol van. Adj időt magadnak, hogy tisztán láss. Menj szabira, ha van lóvéd, megteheted. Egy hét egydül valami szép természetközeli helyen, és próbáld átgondolni a dolgaidat. Mert a legrosszabb, ez a huzavona.
2010. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!