Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő, hogy ha barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, hogy ha barátom anyukája nem hajlandó elküldeni a családi pótlék rá eső részét?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunkat is kikezdi ez a dolog. Mondtam barátomnak, hogy ha hozzánk költözik, kérje ide a családi pótlékot, és akkor nem lesz veszekedés. Az anyja azonban elköltötte az egészet, és nem ad neki egy kanyi vasat se. Én meg rosszul érzem magam, mert veszekednem kell egy ilyen dolog miatt, és kezd rámenni a kapcsolatunk. Viszont a másik sarokban ott van anyám, akinek tartozunk annyival, hogy a családi pótlékot neki adjuk, miután itt lakunk.. most mit tegyek?
2010. jún. 16. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A barátod ne az anyjától kérje a családi pótlékot, hanem igényelje a saját nevére(gondolom nem 15 éves) akkor az ő számlájára jön, hiszen az neki jár.
2010. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19 éves, én is annyi vagyok. És ezt hol lehet elintézni?
2010. jún. 16. 13:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 19 vagyok, szüleim éjt nappallá téve dolgoznak, egyikőjük sem keres sokat. Mondhatni napról napra élünk, de ez azért túlzás. Én is dolgozom, ha tehetem. Ösztöndíjat kapok az egyetemtől. Mivel ilyen szegények vagyunk, nekem természetes, hogy nem kérem el a családi pótlékot. Barátnőm is van.

De ha jól értelmezem, te azt akarod, hogy a barátod veled lakjon, de neki ezért fizetni kéne. Hát nem tudom, lehet, hogy ez csak nekem furcsa.

2010. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a barátod már elköltözött otthonról, azt az anyukájának 15 napon belül jelentenie kellett volna, a jelentés elmulasztása visszafizetést von maga után. Elvileg.

Egyébként az államkincstárhoz kell benyújtani.

2010. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tévedés. Itt lakunk már majdnem egy hónapja. Anyukám egyedül nevelt öcsémmel eddig is minket, most meg jött még barátom, természetes, hogy a családi pótlék rá eső részének hozzá kéne kerülnie, vagy ahhoz aki eltartja. Ebben nem tudom mi a furcsa.

A családi pótlékot a szülő azért kapja, mert a gyereke tanul, ez is az eltartásához szükséges pénz. De ha nem tartja el, akkor mi jogon költi el azt a pénzt? Jah, mellesleg anyukája alkoholista.

2010. jún. 16. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled abban hogy ha már ott lakik nálatok és a te édesanyád tartja el őt is akkor legalább a azt a kevés pénzt ne az ő annya igya el.Itt nézd meg hogy mik a lehetőségek: [link]

Remélem segítettem.27/L

2010. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!