Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért teszi ezt velem? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért teszi ezt velem? Miért nem szakít a múltjával?

Figyelt kérdés

Férfival való többéves kapcsolatomat érte hagytam ott. A nőért, aki mindent megváltoztatott és hihetetlen sok kétséget, de a legerősebb szenvedélyt hozta az életembe. Kérlelt, hogy ne játsszak vele, döntsek, mert nem bírja nélkülem. Még csak 3 hete tart a független, nyilvános, közös életünk és még minden annyira friss és hihetetlen, de szörnyű félelmet érzek néhány napja. Az exei hívogatják és még mindig akarja a volt barátnője és a telefonjában még mindig őrzi az egyéjszakára kapható nevek listáját. Előttem nem volt hosszú kapcsolata, de sok barátnője. Nem akarok vetélytársakat vagy a múltból felbukkanó kalandokat, tiszta lappal szeretném kezdeni vele az új életet, én nagyon megszenvedtem azért, hogy együtt legyünk és a környezetemben szinte mindenki elítél, bolondnak tart, de én mindennél jobban szeretem, csak ezt sokáig nem mertem bevallani magamnak és ezzel neki is fájdalmat okoztam. Mindig elvárások szerint éltem, de Ő megtanította, hogyan kell függetlenedni másoktól és a saját boldogságomat tartani szem előtt. Különös, eleinte fájdalmas, de gyönyörű helyzet a miénk és eddig nem, de most elkezdtem félni. Akkora biztonságot nyújt és nem kell azt tennem, amit Ő elvár tőlem, meghallgatja a vágyaimat, mesélhetek neki az álmaimról, az egyetlen ember, aki ismer és aki feltétel nélkül szeret. Boldognak kéne lennem, hogy életemben először mertem szakítani az elvárásokkal, ezzel egy olyan kapcsolatba kevernem magam, amiről mindig is álmodtam. Hiába érezteti, hogy az első vagyok, akibe szerelmes és hogy bármit megtenne értem, mégis ezek az exes ügyek nem hagynak nyugodni, rosszul érint, hogy nem törli ki azokat a számokat, a volt barátnői keresik, mert még akarják, de ő nem szakít velük végleg. Ő az első lány életemben, neki az életformája elfogadott, de nekem ez új és még tudom, hogy meg kell küzdenem az akadályokkal. Nem tudok mindent olyan könnyen kezelni, ahogy Ő. Még. Illene vele komolyabban beszélnem erről, de eddig úgy tűnt, ezt Ő is tudja. Eddig csak tengődött az úton, most boldog, de akkor nem értem, hogy miért hagyja, hogy azok a lányok még mindig reménykedjenek és hívogassák. Mit kéne tennem? Van okom félni vagy csak a hirtelen változás miatt érzem ezt a kis félelmet?

25/N


2010. jún. 12. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. Tőlem kérne valaki olyat, hogy szakítsak a múltammal, úgy vágnám ki... Azt állítod, hogy szereted. A múltja által is vált azzá, akit szeretsz. Állítólag. Az emberhez a múltja is hozzátartozik. Vagy szereted azzal együtt, vagy nem.

2. Te megtapasztaltad mellette a szabadságot, ami nagyon király, azt írod. Ennek ellenére megpróbálod korlátozni, megnyirbálni a szabadságát, megmondani, kivel találkozhat, kivel beszélhet.

3. Ha nem bízol benne, az a te problémád, nem az övé. Adott rá okot? Megcsalt? Ha igen, rúgd ki. Ha nem, akkor meg mire fel a bizalmatlanság, szeret, megkapsz tőle mindent, megérdemli? Nem. Tőle jót kapsz, cserébe rosszat adsz vissza. Jó kis szerelem.

2010. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt írod, sok nővel volt kapcsolata, akár ilyen akár olyan. ha felhívják mégis mit mondjon? legyen bunkó és mondja azt hogy bocs, de van párom és többet nem állok veled szóba? ez azért elég nevetséges nem? :) Attól hogy felhívják még nem történik semmi. Persze kérdés hogy miről beszélgetnek. Nekem is vannak exeim (pasik) sok van hogy felhív, akkor beszélgetünk és kész. nem érdekelnek úgy, de attól mert van valakim, nem fogom elküldeni őket melegebb éghajlatra.

És persze hogy megvannak az exek számai, nekem is megvan a legtöbb exem száma, email címe. miért dobnám ki? nem szexpartik miatt tartogatom őket :) persze ez is kérdés, hogy ki miért őrzi. lehet hogy a te barátnőd tényleg azért hogy tudjon szexelni... nem tudom :)


A másik, hogy 3 hetes az igazi kapcsolat. Szerintem ez hetero viszonylatban is ugyanaz, hogy igazából ez az ismerkedés fázisa. Hiába ismreted előtte, mégsem úgy ismerted mint társat. hiszen volt pasid, neki meg mások... Tehát most ismerkedtek, és bármelyikőtök rájöhet hogy mégsem passzol valami. szerintem az ilyesmi 2-3 hónap alatt dől el. legalábbis nálam.


Az ilyen kijelentésekkel, hogy feladtam érte mindent, meg hogy mindig elvárások szerint éltem... most is úgy élsz, csak más milyenben. Korlátok mindig vannak. bárhol, csak másfajták. Lehet hogy ezzel a nővel az a korlát, hogy sosem lesz monogám kapcsolata... nem lehet tudni. És miféle mások elvárása? :) most is vannak elvárások, hiszen egy társadalomban élsz, nem remeteként egy hegyen. És mindig valamivel ellentmondunk másoknak, ki ezzel ki azzal. nem kell ebből szerintem ekkora ügyet csinálni.


amit tehetsz, hogy nem leszel társfüggő. komolyan, nagyon nehéz és nyomasztó, ha van az embernek egy kapcsolata, amiben a másik teljesen rámászik. úgyhogy csinálj külön programot, ha nem tudsz valamit nyugodtan kérdezd meg tőle, de irreális elvárásaid még ne legyenek.


31/N

2010. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én meg egyetértek azzal, hogy aki komolyan akar egy kapcsolatot, az szakítson az exeivel lélekben is. Nekem is előadta a párom, hogy akivel vége, azzal végleg vége, mégis úgy éreztem, hogy (ha nem is fizikai értelemben, de) háremben élek. Mert találkozgatott időnként a volt barátnőivel, hívogatta őket és fordítva, és mivel nem kevés volt belőlük, ez gyakran történt. Ő is ezzel a szöveggel jött, hogy a múltjának a részei, ami oké, de akkor maradjanak is a múltban. A mi kapcsolatunkból sok energiát vitt ez ki, plusz nem értem, miért fontosabbak ők, mint hogy nekem nem esik jól.
2010. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!