Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt van már az ideje az eljegyzésnek?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Nagyon jól megvagyunk, minden rendben. Én szeretném már eljegyezni, igaz még neki nem beszéltem erről, mert lehet, hogy még korai, ugyanis még mi is elég fiatalok vagyunk. (én 20, ő is 20) Ő az éven kezdte az egyetemet, én is a főiskolát. Lehet, hogy várni kellene, míg mind a ketten lediplomázunk, de az még 2-3 év.


Korai még vagy már nyugodtan eljegyezhetem?


És még egy kérdés: ha eljegyzem, akkor magamnak is kell gyűrű, vagy csak neki?


2010. jún. 11. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt kérdezned kell akkor NEM.
2010. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha eljegyzed, akkor Neked is kell gyűrű. Két egyformát szoktak venni. Mi nyárra tervezzük, akkor 25 éves leszek. Mi 5 éve vagyunk együtt. Régebben is lehetett volna eljegyzés, de mindig másra kellett a pénz. Mert ugye azért nem egy olcsó dolog megvenni 2 gyűrűt. Szerintem még ráérsz, ki tudja mit hoz a sors.
2010. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


21 éves lány vagyok és 4 éve vagyunk együtt a Vőlegényemmel.2 éve jegyzett el és igen nem volt korai... Ugyanolyan de legalábbis nagyon hasonló gyűrűt szoktak venni erre az alkalomra...Mi nemesacél gyűrűt vettünk(ugyanannyiba kerül,mint az ezüst,csak az érzékenybőrűeknek találták ki---párom bőre érzékeny és ez orvosi fémből készült) é 10 E HUF-ból megúsztuk.Egy jó tanács mivel mi is kicseréltettük--NE vegyetek köves gyűrűt,mert kihullik belőle egy idő után-nálunk 2 hónap után,és kicseréltettük kő nélkülire...semmi probléma nincs az új gyűrűvel :) Szóval sok sikert és egyáltalán nem korai!!

2010. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem sok mindentől függ... Nyilván ismered a párodat ő hol tart az érzéseivel, mire vágyik. Mi másfél éve vagyunk együtt, és ugyanolyan idősek vagyunk mint ti. Ha a barátom előállna a nagy kérdéssel én bizony komolyan megijednék, és talán kicsit csalódott is lennék hogy így félreismert! Hihetetlenül szeretem őt, de én az eljegyzést úgy képzelem el, mint egy fordulópontot, ami jelképe annak, hogy 1-2 év múlva elkezdhetjük a közös életünket, mint férj és feleség. Úgy nem mondanék szívesen igent most, hogy jajj de szeretlek, majd egyszer talán össze is házasodunk vagy kitudja... Persze mindenki más, de én így gondolom! Amíg mindketten tanulunk, éppen csak annyi keresetünk van, hogy a koleszt/albérletet fenn tudjuk tartani, kitudjuk fizetni, addig nem szeretnék közös életet kezdeni vele, legalább is házasként nem, márpedig ha ez csúszik 3-4 évet még, akkor azt sem szeretném, hogy most megkérje a kezem! Ha eddig nem jelezte volna feléd, nem beszéltetek volna arról, hogy ő mit szeretne, akkor próbáld kipuhatolózni, hogy mik az álmai, nehogy úgy járj, mint ahogy velem járnál, ha megkérnéd a kezem! :)

Nálunk amúgy két gyűrű a szokás, egy köves kísérőgyűrűvel szokták megkérni a leányzó kezét (ami általában meglepetés), a karika gyűrűket pedig utána együtt szokták kiválasztani, amit csak esküvőn húznak egymás ujjára!

2010. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem 4 hónap után kérte meg a párom a kezem ! Nem beszéltük meg , semmiről sem tudtam !!!! a nyakába ugrottam és nem gondolkodta a válaszon, egyből igent mondtam ! :D

szerintem ilyenkor nem az idő számít, hanem az, hogy mennyire vagy biztos a kapcsolatotokban !A párom közel 200 ember előtt féltérdre erszkedve kérte meg a kezem egy valentin napi bulin, ahol mindössze rajtam kívűl két embert ismert, ő készült rá én meg nem is sejtettem !:) szóval ő biztos volt magában is és bennem is !:D vkinek elég 4 hónap, hogy megismerje a másikat és tudja mit akar tőle, de van akinek egy éve, de lehet egy élet is kevés !

Nekem karikagyűrűvel kérte meg a kezem, az övé ugyanolyan volt mint az enyém, csak az enyém tele van kővel ! Négy hónap alatt nem azt mondom , hogy mindent megtudtam a páromról, de mi állandóan beszéltünk, beszéltünk, beszéltün, mindig be nem állt a szánk és mondjuk ez most is így van :D előtt volt egy 4 éve kapcsolatom, azt hittem ő az igazi, és hogy vissza gondolok azt sem tudtam mi a kedvenc színe, kedvec kajája, kedvenc vágya ....

nem azt mondom , hogy ezek a legfontosabbak, de semmit nem tudtam szine a másikról akkor !

egy jó másfél év után esküdtünk meg addig együtt éltünk , már ez alatt az idő alatt kiderült volna sztem, ha nem működik !

azóta minden évben vmilyen meglepetéssel újra és újra megerősíti a kapcsolatot,mert mindig vmilyen hajmeresztő ötlettel megkéri mindig a kezem :D

az első évben azt mondta két évre Japánba utazik, aztán Tokióba majd Kanadába is tölt egy évet szeretőt nem vihet , de feleséget ige, Hozzám jösz feleségül ?:)

második évben egy hatalmas ponyvára vagy mire volt felírva, "leszel a felségem, mert én leszek a férjed ?!:D

az idei harmadik évben pedig mivel első babánkat most várjuk és eszméletlenül édes szájú lettem, nincs az a süti amit fel nem tudnék falni ..:D . elvitt a cukrászdába, beléptünk, a pulton volt egy óriási torta rajta egy gyűrűvel és egy felirattal, hozzám jösz?:D


remélem adtam tippeket !


Sok szerencsét és boldogságot mindenkinek !


egy 26/L

2010. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 19/L és 21/F pár vagyunk, szintén 2,5 éve együtt. Mi is idén kezdtük mindketten az egyetemet. Én orvosira járok, így nekem 6 év, a páromnak csak 3,5 a diplomáig.

Talán el fogtok ítélni/ maradinak tartotok, de nálam az a helyzet, hogy úgy gondolom, ha megkérik a kezem, akkor utána házasodjunk is össze egy éven belül, különben nem látom értlemét "jegyben járni", mert azon kívül, hogy hordok egy gyűrűt, más nem változik (mellesleg gyűrűt már kaptam tőle, szóval azt amúgy is hordok). Ha azt kérdezi, hozzámegyek-e, akkor én azt úgy értem, hozzámegyek- e most, nem pedig majd egyszer valamikor évek múlva. Én az eljegyzés után egyből tervezném az esküvt, nálam valahogy ez a 2 fogalom együtt jár. Egyébként a környezetemben mindenki fél éven belül meg is házasodott, akit eljegyeztek. Nem tudom, Te így gondolkodsz- e, hogy el is veszed a lányt, ha már egyszer azt kérdezted, Hozzád megy- e, vagy csak eljegyzed, és majd egyszer valamikor esküvő. Félreértés ne essék, semmi bajom azokkal, akik csak évekkel az eljegyzés után házasodnak, csak sajnos az összes pár, akit így ismerek, hogy több, mint 1 éve jegyben jártak, szakítottak :(

Ráadásul mi a barátommal nem is élünk együtt, bár mikor több napot együtt töltünk, akkor nagyon jól megvagyunk, még kisebb vita sincs, de akkor is úgy érzem, azért ki kéne próbálni milyen együtt élni, mielőtt összeházasodunk. És igazából az egyetem miatt valahol az egyetemi éveim végén tudnám elképzelni az esküvőt, legkorábban ötödév és hatodév között. Persze ha előbb megkérné a kezem, igent mondanék neki, de akkor esküdnénk is. Bár az nem olcsó mulatság...

Szóval szerintem valahogy puhatolózd ki, hogy a barátnőd hogy állna a dologhoz. Nem hiszem, hogy így gondolkodik, mint én, de ki tudja. Pl. meséld el neki, hogy egy ismerősöd most kérte meg a barátnője kezét, ennyi idősek és ennyi ideje vannak együtt... Akkor úgyis látni fogod a reakcióját, pl. "mekkora hülyeség ilyen fiatalon" vagy "dejó neki" Talán elég egyértelmű lesz ahhoz, hogy eldöntsd, nála érdemes- e már feltenni a nagy kérdést :) Mindenesetre gratulálok, és sok boldogságot kívánok Nektek :)

2010. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én utolsó és mindenki annyit tanácsolok, hogy szép dolog az eljegyzés, de mielőtt a boldogító IGENT kimondjátok KÖLTÖZZETEK össze legalább egy évre !!!!!!!!!!!!!!!

Mert igazából úgy ismeri meg az ember a másikat !

25/L

2010. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Laktunk már együtt huzamosabb ideig, mert tavaly és tavaly előtt nyáron itt lakott nálunk, szal az együttéléssel nincs gond.
2010. jún. 11. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:
ha itt kell megkérdezned, és idegenek tanácsai alapján döntesz ebben a kérdésben, szerintem semmiképp se jegyezd el!!!
2010. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!