Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Esetünkben tényleg ne legyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esetünkben tényleg ne legyen közös kassza?

Figyelt kérdés

Régóta együtt vagyunk, volt idő,a mikor egyformán kerestünk, volt, amikor egyikünk egy picit többet.

Most a barátom keres sokkal jobban (eddig nem a szakámájában dolgozott), de továbbra sem szeretne közös kasszát, mert hogy az neki lehúzás.

Kifizeti a lakbért meg a kaja felét, nekem meg marad a saját kiadásaim, a kaja másik fele, meg a háztartás (mosószer, mosogatószer, etc).

Idén nekem is emeltek a fizetésemen, szóval marad azért pénzem megtakarítani is, illetve ha a háztartásba veszünk valami nagyobb dolgot (mikró, hűtő), akkor azt természetesen ő állja.

De neki így is sokkal több marad, mint nekem.

Igaza van abban, hogy ha egyedül élnék, sokkal rosszabbul jönnék ki, de a hosszú kapcsolatokban közös kasszán szoktak lenni azért.


Egyikünk sem keres vagyonokat, nem is tudnám komolyan "lehúzni", meg nem is akarom. Akkor se költenék többet, ha közösön lennénk.


2018. febr. 27. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nektek kell eldönteni. Ha ő nem akarja, akkor marad a különkassza, szerintem azzal sincs semmi gond. A közös kasszának akkor van jelntőssége, ha házasok vagytok, vagy gyerek is van.
2018. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Az nem közös kassza, ahol csak a kaja és a rezsi felét fizeti ki. Az, hogy 5-10 évente vesztek 1-1 új háztartási gépet, nem fedezi a háztarásnak azokat a kiadásait, amit te folyamatosan állsz. Vagy minden felesben megy, vagy különköltöznék. Ő húz le téged ezzel.
2018. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Azert ez a kijelentés hogy lehúznád csúnya.

Nálunk az elejél volt ez a felezük meg de aztan nem torődtünk vele kb 6 honap egyutt eles utan 3 ev kapcsolat utan

Kb ketszer annyit keresett mint en az elejen de ezzel sem volt problámam ha szetmennenk vihetne a haztartasu cuccokat

2018. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha ő nem akarja, akkor egyértelmű, hogy ne legyen. Főleg ha csak most költöztök össze.

A külön kassza arra is jó, hogy lássátok, milyen a másik pénzügyi kultúrája. Inkább spórolós, vagy nem tudja beosztani a keresetét, mikre költ első sorban, mennyire tud előre gondolkodni, stb. Hosszú távon egyáltalan nem mindegy, hogy mennyire illetek össze ilyen téren, rengeteg vita forrása lehet a pénz.

Mi is így kezdtük, külön kasszával.

Aztán az eljegyzés után pont azért álltunk át a közös kasszára, mert jól összefésültük azt, hogy ki mit fizet, kinek mennyi marad, és láttuk, hogy nem lesz vita a pénzügyekből.

De biztos, hogy nem dobnék be a közösbe azonnal mindent. Előbb ismerjétek ki egymást lakva! Sokszor húzza ilyenkor anyagilag is az a rövidebbet, aki kevesebbet keres! Nehogy azt hidd, hogy csak azt lehet csúnyán kihasználni, aki sokat keres!

2018. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
A lehuzasnal szakitottam volna meg a beszelgetest meg a kapcsolatot is. Az ilyen paraszt orizgesse a vagyonat Marok Marcsaval.
2018. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Te kisebb jövedelmedből gyakorlatilag ugyanannyit állsz... hát ez nem korrekt. Nálunk sincs klasszikus közös kassza, mindkettőnknek van külön számlája, amiről fizeti a napi kiadásokat, bevásárlást, tankolást, stb , de a nagyobb akár milliós kiadásokat, vagy nyaralást, fürdőszoba felújítást vagy én állom, vagy pl 80%- ban. Én mindig figyelek arra, hogy a páromnak ugyanúgy legyen tartaléka, megtakarítása, mint nekem. Nyilván ehhez az kell, hogy az ő javára, az én " káromra" eltoljuk a kiadásokat. De mivel én kétszer annyit keresek, nem gondolom, hogy kétszer annyit is kell tartalékoljak a jövedelmemből...
2018. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

10év kapcsolat után is külön kasszán vagyunk, megállapodtunk egy összegben amit berakunk a közösbe és a párom kezeli nagyon lelkiismeretesen, ez havi 200k, ebből megy a rezsi, a kaja, a lakásbiztosítás, és a tartós, közös használati cikkek cseréje is. A személyes fogyasztás napközben,telefonköltség, üzemanyag, ruházat, hobbi, személyes használati cikkek, azt mind magunknak fizetjük.

Természetesen ha végre összejön a baba, akkor időlegesen minden a rám hárul, de ezt boldogan vállalnám. A vicces az, hogy fogalmam sincs mennyit keres a párom, de nem is érdekel. Szereti a munkáját, ha megfizetik, akkor szerencsés, ha nem, akkor eldönti vált-e munkahelyet. Én mindenben támogatom, ennyit tehetek.

Ha elmegyünk vacsizni, szórakozni azt többnyire én kezdeményezem, tehát nekem kell állnom a cehet, de a párom is szokott színházi programokat szervezni és akkor pedig ő fizet. Tökéletesen működik az egész.

2018. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha a kaját közösen fizetitek, Ő fizeti a lakbért, te meg néha veszel mosószert, azért akkor ő így is sokkal többet fizet, nem??
2018. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

"Kifizeti a lakbért"

"ha a háztartásba veszünk valami nagyobb dolgot (mikró, hűtő), akkor azt természetesen ő állja"


Természetesen... hát én se mennék veled közös kasszára, az biztos.


Már így is többet áll nálad, de ez sem elég?


Nem törvényszerű, h hosszú kapcsolatban közös kasszán legyenek, nem kell erre hivatkozni.

2018. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem igaz, hogy hosszú távú kapcsolatban közös kassza szokott lenni. Sokaknál csak a félig közös kassza megy, tehát hogy a közös dolgok kifizetése után (az fakultatív, hogy ezt milyen módon ill elosztással fizetik) a saját pénzükkel gazdálkodnak. Nem rossz az szerintem, így nincs vita ki mire mennyit költ, mennyit takarít meg stb. Én sem gondolom azt, hogy feltétlen erőltetni kell a közös kasszát, sok hátulütője lehet.

Az persze rendben van, hogy a közös terheket mondjuk keresetarányosan viselik. De ez nálatok meg is van. Te az élelmiszer felét fizeted, meg a tisztítószereket. Ő a teljes lakbért, kaja másik felét ill a nagyobb összegű beszerzéseket. Ez rád nézve bőven fer szerintem. A havi tisztítószer fogyasztás finoman szólva is csak töredéke egy lakbérnek.

Hogy neki még így is több marad? Igen, mert többet keres, ez van. Ezt nem érzed igazságosnak? Ellőtted is van lehetőség, hogy jobban fizető állást találj.

2018. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!