Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Netes társkeresés során mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Netes társkeresés során mire figyeljünk, milyen buktatók vannak?

Figyelt kérdés

Tudom, még fiatal vagyok (20 éves) de gondoltam benézek egy ilyen helyre, mert most miért ne? Kíváncsi lennék (azokra különösen akik már próbálták)

hogy az első találkozón mire kell figyelni, meg egyáltalán mikre kell figyelnem? Mit írjak/ne írjak, közöljek magamról, milyen buktatói vannak?

Mit kérdezzek meg feltétlenül előzetesen a sráctól? Hol találkozzunk?


Bocsánat ha sokat kérdeztem nagyon, remélem tudtok segíteni! :)


puszi


2010. máj. 31. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha talizol valakivel,mindenképp olyan helyen,amit Te adsz meg. Szóval,ha ír,egy helyet,oda semmi képp ne menj el első randiként.
2010. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőim 80% a chat.hu-ról van. Húzd az agyát amíg nem ciki. Próbálj meg keresztkérdésekkel, visszatérő kérdésekkel a legtöbbet megtudni róla. Ha sunyít valamibe akkor hagyd ott, míg nem beszél. Olyan helyet válasz randinak, ahol sokan vannak, ahol ha baj van tudsz segítséget kérni. ÜDV23F
2010. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

"A barátnőim 80% a chat.hu-ról van. "

Részvétem öreg, micsoda sekélyes lelkivilágod lehet neked...

2010. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Vannak normális oldalak is, de vigyázni kell, le kell csekkolni a másik felet. Ne kezdj még levelezésbe sem olyannal, akik 20-80 éves korig keresnek párt, vagy ötvenéves férfi és 20 éves lányt akar. Levelezz vele, teszteld az intelligenciáját, figyeld a helyesírását. Csak viszonylag rövid leveleket írj, kérdezz, és ellenőrizz. Csak olyannal kezdj, aki nem ír negatívumokat a bemutatkozásában és reális adatokkal kitölti az összes információt magáról és igényeiről. Legyen fent több képe, ha tul mesterkélt a kép, az gyanús. Viszont ne ítélj elsőre. Ne írj magadról provokáló dolgot, légy szolíd. Ne fogalkozz a bunkókkal, mert sok van.

Találkozó egy teázóban, kávézóban, kb. egy óra erejéig, a férfi fizet, a többi meg majd utána kiderül.

Működik a dolog, de nagyüzem van, sok a konkurencia, párhuzamosan is mehetnek a dolgok.

2010. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A munkám miatt sokat költözöm és ezért nem alakultak ki helybéli lányokkal komolyabb barátságok... szóval mielőtt sekélyeseznél kérdezhetnél... ÜDV23F
2010. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, még 1 kérdés:

Ha nagyon hamar akar a fiú velem találkozni, az legyen gyanús?

2010. jún. 1. 16:39
 7/12 anonim ***** válasza:

hát nekem volt 2 kapcsim. ezekkel két napig dumaltunk msn-en, és én mondtam hogy talizzunk, mert tudtam hogy nem olyanok.

viszont volt olyan akivel két honapig irogattam, majd mikor taliztunk 5 perc utan a seggem fogdosta. ott is hagytam.

szerintem nem kell parázni, mert azért aki már képet mutat meg minden, nem fog elrabolni meg ilyenek. ha szexet akar akkob beprobalkozik, de nem fog megerőszakolni, ez a tv-kben van csak.

Az meg hogy talizni akar, hat mert rendes kapcsira vágyik nem virtuálisra. és igaza is van. amugy meg sokszor nem jo mindent kibeszélni msn-en mert aztan meg mikor együtt vagytok nincs téma.

20/L

2010. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ha beszélgetni kezdünk msn-en kb mennyi idő múlva normális hogy talizzunk? Kinek kell ezt kérnie? Ha a fiú nem kéri meg az fura?
2010. jún. 3. 19:47
 9/12 anonim ***** válasza:

A lényege az egésznek, hogy a másik oldalon is csak egy ember ül. Ugyanolyan, mint te, ugyanolyan, mint akit láthatsz a boltban, buszon, utcán, szórakozóhelyeken és a hentesnél, nem pedig skizofrén robotok, mint azt sokan hiszik. Nem kell nagyon másképp viselkedni neten, mint életben. A net annyiban más, hogy nem látod, hogy néz ki az illető ember a másik oldalon, ennyi az egész. Merthogy hazudhat, ja... az utcán is bárki hazudhat bármit.


Szerintem egy valósidejű kommunikációs csatorna fontos, mint pl. msn, skype, vagy akármelyik chat. Hiszen egy párbeszéd megfelelője. Látod a reakcióit, míg levelezésben nem. Egy iwiw, myvip, facebook adatlap sem jön rosszul, ha ki van dolgozva, hiszen ahhoz háttér kell, és nehéz hazugságokra alapozni. (lásd ott is írásmód, képek, ismerősök, netán családtagok).

Taktikázást, hogy mit írj, mit ne írj, nem javaslom, de ezt bármiféle emberi kapcsolatra értem. Nem a szerepeddel kell megfelelned, hanem azzal, aki vagy. A normális emberekhez pedig ez az út. Merthát az egész arra megy ki, hogy leszűrd ki normális, és érdemel többet, és ki nem. De míg az utcán nehéz lekoptatni valakit, ha rádakaszkodik, neten biztonságban vagy, mert ott van az az X gomb.


Találkozót szerintem meg akkor érdemes megejteni, amikor már úgyahogy megismertétek egymást, és tudod, mire számíts. Ráadásul a netben még az is jó, hogy lekorlátozódik beszélgetésre, így a másik belső világa előtérbe kerül egymás testének stírölése és tapogatása helyett, ami meg ugyancsak elősegíti a normális emberekkel való megismerkedést.


Szóval a lényeg, csak lazán, légy önmagad, és ne hamarkodj el semmit (:

18/F

2010. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A barátnőim 80% a chat.hu-ról van. "

Részvétem öreg, micsoda sekélyes lelkivilágod lehet neked...



Először is erre én is válaszolnék személyes érintettség okán, aztán folytatom egyéb meglátásaimat. Piszok hosszú lett, elnézést. A kérdés kiíróját talán mégis érdekli. A többiek ugorják át, ha hosszú, végül is, úgyis csak a kérdező a lényeg, ez nem fórum. :)


Szóval kedves beszólogató:

Miért, mit gondolsz, ott nem emberek vannak? Kicsit el vagy tévedve. Bárki bárhol megtalálhatja a párját. A chat is csak egy a millió lehetőség közül! Nekem is volt chat.hu-s kapcsolatom, több, mint egy évig tartott. A szakításnak semmi köze nem volt ahhoz, hogy honnan indult. Még azt is megemlíteném, hogy egyikünk sem csetelős fajta. Mindkettőnket egyszerre kapott el az unalom a gép előtt és gyakkérdés helyett éppen a chat.hu volt szimpatikus. Azon este előtt utoljára kb. 6 éve chateltem, ő meg egyáltalán nem. Csak unalomból épp felnéztünk. És történt egy ilyen VÉLETLEN, hogy egymásra találtunk. Még csak nem is kerestünk párt, egyikünk sem! (Ő ráadásul névtelen, se az életkorát se azt nem tudtam lány-e, se képet nem láttam.) Nem is érdekelt az elején, csak eldumáltunk. Szóval azért, mert neked pont ilyen kapcsolatod még nem volt, nem kell leszólni. Onnan is kezdődhet egy komoly kapcsolat.


A chat.hu meg csak az első pár órában volt. Aztán masszív netes beszélgetés 2 hétig. Tényleg durván, alvás szinte semmi, helyette estétől hajnalig mindenféle MSN, skype, gtalk szolgáltatásokkal ismerkedés volt. Szóval szöveg, hang és video átvitel erős tanulmányozása zajlott. És persze napközben ahogy időnk engedte e-mail váltások. :-) Mobil is volt kicsit (sms és telefon), bár a net olcsóbb és azon is van hangátvitel, így inkább azt használtuk.


2 hét után személyes találkozás, amitől számítva már tényleg párkapcsolatnak volt mondható a dolog. Igazából majdnem ottalvós lett az első tali, én voltam félénk/paranoiás hogy elsőre azért mégse így tervezzünk(lány ötlete volt), hátha nem jövünk be egymásnak csak nem merjük rögtön megmondani személyesen, ha már azt terveztük, hogy egész hétvége együtt. (Hónapokkal később felelevenítve a dolgokat, már ő se értette, hogy gondolhatott ilyet.:))


No mindegy, igazából ottalvós is lehetett volna, a második már az volt (ez csak alvást jelent, még vicces is volt utólag, hogy milyen szégyellősen külön fürödtünk, öltöztünk akkor még meg utána is egy darabig, ha találkoztunk:))


Szóval elsőre nálunk így volt: csak pár óránk volt együtt egy szobában kettesben.

És most húha! Lehet, hogy ha én lettem volna a hasfelmetsző, akkor szegény lány! Jajj, bele se merek gondolni mit kellett volna vele művelnem. Vagy ha a lány valami elmebeteg és én az áldozat...? Jujj, mit vállaltunk. :D


Szóval én azt hiszem, mi igenis kiismertük egymást annyira 2 hét alatt, hogy egyikünkben sem volt semmifajta para, az ilyenkor szokásosat leszámítva(="Vajon tetszem én is neki??Vagy soha többet nem láthatom?") Na most akivel két hétig ennyit beszélsz, webkamerázol, cseréltél egy rakás fotót... hát eléggé elvetemült állatnak kell lennie, hogy ennyi időt, energiát pazaroljon valami nem is tudom milyen bűncselekményre ellened. (Akkor inkább elmegy az első discoba, leitat egy csajt, aztán elrabolja, megerőszakolja. Mondjuk. Vagy bármi egyéb.)



Na szóval eddig a személyes történet és rizsa, számomra a lényeg:

A szöveges beszélgetés mellett webkamera és hang átvitel is legyen. Ez nem azt jelenti, hogy ezzel kezdődnek a dolgok. Mert teljesen természetes, hogy félénk egy darabig az ember. De amikor ott tartotok, hogy személyes találkozás jön, addigra előtte ezek legyenek meg. Erősen gyanús ha se kamera, se hang bármiféle kifogással. (Pusztán pár kép nem elég, azt bárkiről küldheti, saját képet retusálhat! Webkamerát szerintem nem lehet átvágni.) Elhiszem, hogy a XXI. században van akinek nincs se webkamerája, se hangszórója, se mikrofonja, de még telefonja sem, csak hát na... én mindent elhiszek, de nem valószínű, hogy valaha is találkozunk így!!! :)

Egyéb ötletek még: nevére rákeresés, google apánk sokat tud sok mindenkiről... illetve a mai divatos közösségi oldalak látogatása. Nem kizáró ok, ha így nincs semmi, van aki távol tartja magát ettől. Azért megnyugtató látni, ha nem tegnap regisztrált az ilyen helyekre, az ismerősei többsége is viszonylag normális fazonoknak tűnnek stb. (Az szintén nem jelent semmit, ha nem tárja ország-világ elé mindenét az iwiwen. Pl. nekem is kb. csak név és életkor van talán kirakva... ellenben 7 éves regisztráció, szolid, normális ismerősökkel. Ez szerintem amúgy is többet jelent, mint az, ha teleírja valaki minden széppel a frissen regisztrált adatlapját.)


És talán a legfontosabb persze a beszélgetés, ismerkedés. Egy este lehet színészkedni. Napokig, hetekig kamut nyomni írásban, szóban, videón? Következetesen? Biztos lehet, de nehéz.


Szóval ez egy összetett dolog én azt mondom. Mérlegelni kell, hogy a kapott összes beáramló infó alapján mit gondolok a másikról. Megbízok benne vagy sem? Lehet, hogy nincs iwiwje, lehet, hogy nincs webkamerája, lehet, hogy nincs telefonja. Lehet, hogy lányos zavarában néha önmagával ellentmondásba kerül. De miután ezek a dolgok megütnek egy bizonyos szintet, akkor garantáltan esélye sincs a találkozásnak.


Nos, ez volt az, ahogyan nálam történt először és eddig utoljára. Mással se előtte, se azóta nem találkoztam netről párkapcsolat céljából.


Lehet így csinálni ahogy én meséltem és lehet máshogy... Az én módszeremmel szerintem kellő biztonságot lehet elérni, de viszonylag sok időt kell így "pazarolni" a másikra és teljesen bizonytalan a kimenetel. Még akkor is, ha videotelefon is volt. Egy személyes találkozás mégiscsak más, ezt el kell fogadni!


Szóval ez rengeteg idő egy bizonytalan kimenetelre és ezt nem igazán lehet egynél több személlyel egyszerre, még akkor sem ha elvileg a gép erre lehetőséget ad. Nem tudsz olyan gyorsan válaszolni mindenkinek, megoszlik a figyelem. Oké, egy darabig működhet a több emberrel ismerkedés. De elég gyorsan eljön a pillanat, hogy csökkenteni kell a partnerek számát, a végén pedig szerintem csak egy maradhat. Ha valaki nagyon ügyes esetleg 2, de tényleg nagyon toppon kell lenni gépírásilag és mindenhogyan, hogy mindkettő azt érezze, hogy figyelsz rá, érdekled és nem csak 3 szavas egyszerű válaszokat adsz. Tehát az én módszerem elindulhat 20 emberrel is egyszerre, de mire a személyes találkozó ötlete felmerül, addigra biztos, hogy 1-2-nél nem lesz több aktív internetes ismerősöm. Persze ha vele nem jön össze, akkor esetleg fel lehet melegíteni a szóba jöhető elhanyagoltakat. (Ha volt olyan, akiben amúgy láttunk fantáziát, csak nem bírtunk egyszerre sokfelé figyelni.)



No tehát lehet így. És lehet neten ismerkedni sokkal kisebb energia befektetéssel, sokkal rövidebb idő alatt. "Helló-szia-holnap tali?" - pár emailváltás és pörgetheted a napi 3 randit is akár. Nem ítélem el, tényleg lehet így! De ebben az esetben alaposan olvasd át a többiek intelmeit. Ennyire felületes netes ismerkedés, gyors találkozásnál tényleg bármilyen visszaélés előfordulhat. Én fiúként sem mernék ilyet bevállalni. Lehet, hogy csak hülye 12 évesek megszívatnak és röhögnek a bokor mögül amikor álldogálok és nem jön a lány. Lehet, hogy rosszabb történik. Itt azt hiszem tényleg fontos lehet, hogy lányként te válassz számodra ismert helyszínt, ahol van segítség. Plusz esetleg barát, barátnő messziről figyelhet stb. A bizalmatlanság ebben az esetben helyes és fontos!!!


Nem tudom, hol az igazság. Talán a két elmondott véglet között. Több éve regisztrálva voltam én is társkeresőn. Megismerkedtem egy lánnyal, viszonylag sokat MSN-eztünk. De túl hamar akart találkozni. Így végül nem lett semmi. Igazából egész rendes lánynak tűnt, de akkor se voltam még rá felkészülve. Őt is meg lehet érteni, hogy döntés elé állított. Rövid az élet arra, hogy heteket csak MSN-en ismerkedjünk aztán élőben lehet, hogy nem is kellünk egymásnak.



Azaz minél felületesebb ismerkedésre volt lehetőséged a neten keresztül annál bizalmatlanabb légy. Szélsőséges esetben tényleg csak ismert terep, távoli baráti segédlettel stb. De így viszont talán gyorsabban lehet válogatni a partnerek között, aztán előbb-utóbb kifogni egy olyat, aki mély benyomást tesz rád szövegével, lehengerlő mosolyával elkábít akár az ágyig és... csak később derül ki róla, hogy egy szemétláda igazából, de a megjelenése és dumája levett a lábadról. :-))) Najó, szerencsés esetben bárhogy alakulhat. Csak arra akartam utalni, hogy attól még nem lesz feltétlenül jobb a helyzet, hogy napi 3 pasival találkozol. Mert lehet olyan, aki idegen előtt nem tud egyből megnyílni. És lehet olyan bátor, jóképű fickó akiről 2 hét múlva derül csak ki számodra, hogy bizonyos életfelfogások stb. miatt igazából neked biztosan nem ő kell és ha 2 hétig nem jártok hanem MSN-eztek akkor erre ugyanúgy rájöttél volna és megspórolod az utazást és randiparát.


Szóval nincs tökéletes módszer sajnos. Támpontok vannak, hogy melyik esetben mit ajánlott tenni és mikor mitől óvakodj. Azokat segítettem kitűzni, de hogy te milyen módszert választasz, az már egyéni ízlés dolga. Lehet alapos netes ismerkedés után kevesebb emberrel találkozni személyesen, vagy felületes netes ismerkedés után tömegekkel és csak ott szelektálni. Meg valahol a kettő között is. Ezek alapján mérlegeld a dolgokat, tartsd be az óvatossági tanácsokat. Sok sikert, kívánom, hogy találd meg a boldogságod. Mert boldog párkapcsolatban élni az egyik legjobb dolog a világon. Vagy nem is "egyik", hanem "A legjobb".

2010. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!