Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékenység témakörben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység témakörben segítsen valaki?

Figyelt kérdés
Szóval nem vagyok az a "kirobbanós" féltékeny, én inkább a csendes típus vagyok. A barátom mindig hallom, hogy írkál valakinek meg ugye hogy visszairnak neki, ahogyan pittyeg a hang. De nem tudom megkérdezni, hogy mégis kinek írkál, de zavar, mert olyan is van, hogy beszélek hozzá, és akkor meg nem nagyon figyel arra, amit mondok. Azért próbálkozik meg nem mindig veszem észre, hogy esetleg emiatt nem figyel. Emiatt önkéntelenül is picit rossz kedvem lesz a bizonytalanság miatt, szeretném ha tudná hogy mi bajom, de nem akarom neki elmondani, mert nem tudom mi lenne a reakciója. Ilyen túl utánajárkálós sem akarok lenni. Hogyan tudnám elérni, hogy az ilyen ne zavarjon vagy ne legyen hatással a hangulatomra?
2016. okt. 14. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon hogy irkál, neki is van magán élete. Ha meg nem figyel rád akkor a mondandod előtt mond neki hogy "kicsim figyelj rám pár percig és addig ne írogass" ha ezután sem figyel akkor én már dobtam volna mert szó szerint leszar.. Próbáld ki. Vagy ha nem működik akkor te is írogass és ne figyelj rá ha hozzád szól, és ha beszól erre akkor mond neki hogy ő is ezt csinálja akkor te miért ne
2016. okt. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1

Szó szerint mondjuk pont nem.. Legalábbis a történet alapján. :D


Én nem teljesen értem a problémát. Az zavar, hogy beszélget másokkal? Együtt éltek? Én nem tartom jó ötletnek amit az első javasolt, a durcázás ritkán old meg bármit is.

2016. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél utánajárkálós, ne nyomozz, ne olvass bele a beszélgetésébe. Ne tedd tönkre a bizalmat.


Amúgy meg beszélj vele nyugodtan. Úgy kell ezt az egészet előadnod, hogy ne érezze vádnak, számonkérésnek. Azt értse meg, hogy ezt vetted észre, és ezt érzed miatta. Tedd világossá, hogy nem akarsz féltékenykedni és veszekedni vele, hanem megerősítést vársz arra, hogy ne is legyen rá okod.

2016. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"szeretném ha tudná hogy mi bajom, de nem akarom neki elmondani, " - máshogy meg nem nagyon fog menni.

De eléggé paraszt a lelkem, ha " beszélek hozzá, és akkor meg nem nagyon figyel arra, amit mondok." - ez nem javítja az esélyeket.

Szerintem kérd meg egy békés este, hogy tegye le azt a vackot, és hallgasson meg téged.

2016. okt. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem, nem akarok durcázni és beleolvasni a beszélgetéseibe. Abszolút nem vagyok ilyen, bármilyen kétségeim is merülnek fel, mondom inkább csendben vagyok és magamban tartom, nem akarom tönkretenni a kapcsolatot hiszen szeretem őt. Tudom, hogy ő is szeret engem csak nekem alaptermészetemből és a velem történt dolgok miatt vannak bizalmi problémáim (ezeket vetítem ki rá sajnos, mert lehet, hogy egy normális lány ebből nem csinálna ügyet) ezeknek a leküzdésén mindmáig dolgozom, viszont addigis elfog néha ez a bizonytalanság, hogy "de mi van ha nem bízhatok benne". Nem tudom kiszűrni mi a valós, de itt is annyian írkálnak ilyeneket, hogy "van barátnőm, de szerelmes vagyok egy másik lányba" meg "szakítani akarok, de a lány nem tudja még mert azt tettettem, hogy minden okés" és hasonlók. Hogyan is magyarázzam meg. Irigylem azokat akiknek nem jut eszébe, hogy hazudnak nekik, csak úgy át tudják adni magukat az érzéseiknek, de nálam valahogy mindig megjelenik az a kis mumus :/ aztán a valódi probléma az az, hogy már ha ilyen is van, felmerül bennem, hogy de mi van ha át leszek/vagyok verve? Ez persze magyarázható önértékelési problémákkal, mert ugye ha biztos lennék magamban, nem jutna ilyen az eszembe. De el sem tudom képzelni, milyen az ha annyira nagyon biztos vagy magadban, elvégre az ember nem tudhat mindent, nem? Mi van, ha nem tudsz valamiről? Csak nem kérhetem meg őt minden percben, hogy biztosítson róla, hogy csak én vagyok neki, abba szerintem elég hamar belefáradna :/
2016. okt. 14. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!