Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm házasodni és gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm házasodni és gyereket szeretne, de én nem érzem magam készen erre. Mi a köztes megoldás?

Figyelt kérdés
Barátnőm házasodni szeretne és gyereket akarna tőlem. Ezeket pedig jövő augusztusra szeretné kivitelezni. Én még benne is vagyok a lakodalomba de a gyerekben nem vagyok biztos mert még én is gyereknek érzem magam 24 éves korom ellenére. De a gyereket soknak érzem én nem állok készen erre. De viszont ő úgy gondolja, hogy ha én nem akarom akkor viszont el kell válnunk és mindenki járja a saját útját, mert nem egy a világnézetünk!

#gwgwe
2016. jún. 12. 17:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Ja értem, és csak azért mert én nem gyógyítottam meg embereket és nem találtam fel új dolgot egyenlő azzal, hogy rengeteg időm van és igen is bele kell férjen egy-két gyerek??! Mond, te normális vagy? Mit jössz itt hercegnős kisasszonyokkal, akiknek a legfontosabb lételemük pl a plázában tengődés? Nem minden nő viselkedik hercegnőként!!! Tényleg nem bírod felfogni azzal a csökött agyaddal, hogy NEM AKAR MINDENKI GYEREKET??? Akinek nincs hozzá türelme, miért kéne szüljön?? Aki nem szereti őket, miért kéne szüljön? Akinek a hajszála vége sem vágyik gyerekre, miért szüljön? Aki nem rendelkezik megfelelő anyagi háttérrel, az miért szüljön? Csak mert ez a "szokás" és mivel nem kutató és elfoglalt orvos evidens, hogy van is rá ideje?

Te sem vagy 100%-as.


"Mit csináltatok vagy fogtok csinálni ami annyira fontos és nélkülözhetetlen az emberiségnek, hogy nem tudnátok mellette gyereket nevelni? "


Egyetemre járok, jövőre diplomázok, utána pedig szeretnék egy neves céghez bekerülni, ahol kiteljesedhetek és még tovább csiszolhatom a már meglévő tudásomat. Szeretnék pénzt félrerakni, hogy majd tudjak venni egy saját lakást. Szeretnék utazgatni, világot látni. Nyelveket tanulni. Én így képzelem el az életemet és senki ne vonjon kérdőre, hogy ezek mellett miért is ne maradna időm gyereket szülni és pesztrálgatni! Mert szimplán nem akarok. Ennyi. Nem szeretem őket, sokszor magamhoz sincs türelmem, nem hogy egy síró gyerekhez. És akkor mi van? Semmi. Tényleg nem tudom kinek képzeled magad, hogy kérdőre vond, mi olyan fontos teendője van egy nőnek egész élete során, ami miatt ne férne bele pár gyerek. Szánalmas. Egy gyereket rengeteg idegességgel, türelemmel, idővel és bajjal jár! Nem mellesleg rengeteg pénzbe kerül! Egy gyereket felnevelni nem rózsaszín, vattacukros, felhőtlen dalolászás. Onnantól kezdve 0 magánélet. És a nőkre szakad a nagyobb teher, ő neki kell kihordania a gyereket, mindenféle "kellemes" vizsgálat, a szülés fájdalmairól ne is beszéljünk. Utána szoptatni, pelenkázás, alvás olyan ritkaság lesz, mint a fehér holló stb. Nincs mindenkinek erre kapacitása, sem szüksége.

Nem azt a világot éljük, ahol a világ legtermészetesebb dolga gyereket szülni. Egy gyerek egy életre szól, folyamatos odafigyelést és törődést igényel, nem tudnék a saját életemre és céljaimra koncentrálni egy gyerek mellett, épp ezért megkímél magam ettől. Te pedig ne ítélkezz és vonj kérdőre, hogy mi az a fontos teendőm, ami miatt nem tudok szülni. Köszi!

2016. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"És szerinted azok a szülők is példamutatót és nagyot alkottak, akiknek a gyerekükből például gyilkos lett? Akikből terrorista lett? Akikből bűnöző lett? Akik verik a feleségüket, verik a gyerekeiket? Alkoholisták és részegen vezetve más halálát okozzák? Akik érzelmileg zsarolják a másikat? Akik szándékosan okoznak másnak fájdalmat?"


Kicsit zagyvaság ez szerintem. Ezzel az erővel senki ne szaporodjon, mert nem lehet tudni előre, hogy a gyerek majd egyszer megöl-e valakit vagy terrorista lesz-e belőle. Szerintem a legtöbb gyilkosnak a szülei nem voltak gyilkosok. Valaki nem azért fog gyilkolni, mert a szülei ezt a példát mutatták nekik.


Értem amit mondasz. Annyi gond van vele, hogy, ha csak azok az emberek szaporodnának akik feddhetetlenek és soha semmi rosszat nem tettek, ezáltal egy nagyon jó és példamutatató szülők lennének (ami lássuk be egyész jó lenne) akkor a Földön éppen, hogy lenne ember. De talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy egyáltalán nem lenne ember, ha csak olyanoknak lenne gyereke akik mindig törvényesen, etikusan, emberségesen cselekedtek.


Ezek a negativ rossz dolgok amiket felsoroltál ezek az embereké maguké és nem a szülőké.

2016. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

"Nem minden nő viselkedik hercegnőként!!!"


"Egyetemre járok, jövőre diplomázok, utána pedig szeretnék egy neves céghez bekerülni, ahol kiteljesedhetek és még tovább csiszolhatom a már meglévő tudásomat. Szeretnék pénzt félrerakni, hogy majd tudjak venni egy saját lakást. Szeretnék utazgatni, világot látni. Nyelveket tanulni. Én így képzelem el az életemet és senki ne vonjon kérdőre, hogy ezek mellett miért is ne maradna időm gyereket szülni és pesztrálgatni! Mert szimplán nem akarok. Ennyi. Nem szeretem őket, sokszor magamhoz sincs türelmem, nem hogy egy síró gyerekhez. És akkor mi van? Semmi. Tényleg nem tudom kinek képzeled magad, hogy kérdőre vond, mi olyan fontos teendője van egy nőnek egész élete során, ami miatt ne férne bele pár gyerek. Szánalmas. Egy gyereket rengeteg idegességgel, türelemmel, idővel és bajjal jár! Nem mellesleg rengeteg pénzbe kerül! Egy gyereket felnevelni nem rózsaszín, vattacukros, felhőtlen dalolászás. Onnantól kezdve 0 magánélet. És a nőkre szakad a nagyobb teher, ő neki kell kihordania a gyereket, mindenféle "kellemes" vizsgálat, a szülés fájdalmairól ne is beszéljünk. Utána szoptatni, pelenkázás, alvás olyan ritkaság lesz, mint a fehér holló stb. Nincs mindenkinek erre kapacitása, sem szüksége. Nem azt a világot éljük, ahol a világ legtermészetesebb dolga gyereket szülni. Egy gyerek egy életre szól, folyamatos odafigyelést és törődést igényel, nem tudnék a saját életemre és céljaimra koncentrálni egy gyerek mellett, épp ezért megkímél magam ettől."


Pedig ez nekem nagyon olyan mint egy hercegnő élete. Minden mesés, csak magával kell törődnie.


És mond, hol mutatkozik meg az életedben az, hogy te NŐ vagy? Csak akkor amikor a két WC közül a piszoár nélkülibe kell bemenned és az ágyban, hogy neked dugják be és nem te másnak?


"Nem azt a világot éljük, ahol a világ legtermészetesebb dolga gyereket szülni."

Hogy néz ki szerinted az a világ amiben ez a legtermészetesebb? Hasonlít Los Angelesre, Dubaira vagy New Yorkra?

2016. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"Pedig ez nekem nagyon olyan mint egy hercegnő élete. Minden mesés, csak magával kell törődnie."


Akkor neked súlyos fogalmi zavarod lehet. Azért mert tanulni akarok, fejleszteni magam és világot látni, máris hercegnő vagyok?! Tényleg gőzöd nincs a milyen nőkre mondják, hogy "hercegnőként" viselkedik. Én keményen tanulok és még keményebben fogok dolgozni, nem várom el majd, hogy egy pasi eltartson és a tenyerén hordozgasson, mindent a kis seggem alá rakjon, én pedig az összes időmet plázákban, kozmetikusnál meg körmösnél töltöm és dívaként viselkedek. Soha nem voltam az a "hercegnő" típus, aki mesevilágban él. És soha nem is leszek. Csak azért, mert az én életembe nem fér bele a gyerek, még nem leszek hercegnő, sem egyéb negatívummal felcímkézett nő.


"És mond, hol mutatkozik meg az életedben az, hogy te NŐ vagy?"


Miért észlény kapitány, szerinted egy nő csak akkor lehet 100%-os nő és csak akkor mutatkozik, hogy tényleg, igazából NŐ, ha szül??! Milyen kőkorszaki felfogással rendelkezel te? Felnőtt, önálló ember vagyok, nem attól leszek valaki sem több és nagyobb ember a többitől, ha azt teszem, amit mások szerint kéne és amit elvárnának tőlem, hisz "az legfontosabb, elsődleges" dolog. Tényleg ilyen nehezedre esik felfogni, hogy nem azért jöttünk mind a világra, hogy szó nélkül vessük alá magunkat a gyereknevelésnek?

2016. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%
Zsákutca.
2016. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Igen, az vagy te meg a kőkorszaki felfogásod. Ítélkezel, beleokoskodsz más életébe, megmondanád kinek mi a legfontosabb és elsődleges az életében és nem utolsó sorban szánalmas vagy. Soroljam még? Mert tudnám.

Érdekes még soha nem hallottam gyereket nem akaró nőt szidni és mocskolni egy olyan nőt, aki meg akar gyereket, ellenben a sok gyerekmániás folyamatosan szájára veszi a másik tábort és megmondaná, hogy a másik hogy élje az életét, de te különösen kritikán aluli vagy.

2016. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szakra jársz az egyetemen?
2016. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Feltéve, ha szabad tudni.
2016. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Miért érdekel? Talán újabb okot keresel, amiért zsákutcának nevezhetsz? :)

De persze, miért ne szabadna tudni: pénzügy-számvitel.

2016. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Mind a ketten ócsároljuk egymást. Te hülyének nézel engem amiért nekem nem jön össze, hogy miért nem akar ennyi nő gyereket én meg bevallom ugyan ezt teszem csak én zsákutcának nevezlek amiért te olyan dolgot képviselsz, ami szerintem nem értelmes dolog. Mind a kettőnknek részben igaza is van és részben nincs is. A te szemléleted is hibás és az enyém is. Erre pont egymás véleménye a bizonyíték. A te elgondolásodban az enyém találja meg a hibát az enyémben pedig a tiéd. Én a tiédről csak külső megfigyelőként tudok nyilatkozni, mert bizonyos okom miatt azonosulni számomra lehetetlen vele. Amit viszont az enyémről el tudok mondani az az, hogy én egy olyan dolognak a pártján állok amiről a Földön, de lehet, hogy az egész világegyetemben el lehet mondani, hogy talán a legalapvetőbb és legritkább dolog. Ez a szaporodás. Annyira ritka, hogy eddig nem fedeztük fel sehol csak itt. Minden élőlényben és köztük a legfejlettebben bennünk is egy alapvető kódolt dolog ez. Ezzel nem lehet vitatkozni. És én itt nyúlok vissza a gyökerekhez abban amit nem értek. Hogy manapság a nők ezzel mennek szembe. Számomra ez a hihetetlen az egészben. Akaratuknál fogva szembe mennek egy olyan dologgal, ami a Földön egy axióma. Az hagyján lenne, ha csak néhány, de egyre többen és még vannak akik képesek harcolni is ellene. És úgy sejtem, hogy ez nem a nők hibája. Hanem egy olyan rendszeré, ami ilyenné formálja sokukat. És szeritnem ez egy nagyon szomorú dolog. Itt vagyunk mint fejlett társadalaom. Lehet, hogy az egész anyagi mindenség legfejlettebb lényei, de ezeknek a lényeknek egy része elkezdett szembe menni az őt létrehozó törvényekkel. És ezt sokótok ahogy írtam is nem azért csinálja, mert mondjuk meddő vagy, mert a nemzetközi űrállomáson nem lehet szülni, hanem azért mint ahogy te is leírtad egyszerűen egy olyan szemléletben élnek amibe nem fér bele egy gyerek. Nem fér bele, mert dolgozni akar, nem fér bele, mert utazgatni akar, nem fér bele, mert a modern kényelmi világból kiszakítja a gyereksírás, nem fér bele, mert azt mondja, hogy nem is kell neki, mert alkalmatlan rá. Tehám az okok nagy része egy saját maga által felállított elvárási rendszer részei miatt van. Neked is elvárásod magaddal szemben, hogy egy nagyvállalat dolgozója legyél, elvárod magadtól, hogy bejárd a világot, elvárod magadtól, hogy nyugodtan kényelmesen élhess. És ha jól megnézzük ezeknek az elvárásoknak nagy része csak néhány évtizede létezik. Néhány évtizede vannak csak nagyvállalatok, néhány évtizede lehet csak utazni vagy végtelenül kényelmes életet élni. És ez a néhány évtizedes elvárási rendszer vírusként támadja meg az emberiség alapját, azt hogy gyermeket hozzon a világra. Ez az én meglátásom. Lehet ezt szűk látókörnek nevezni, de szerintem ez az egész világot magába foglalja.
2016. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!