Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hanyagolva érzem magam. Sok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hanyagolva érzem magam. Sok a dolga és sok mindenkire gondol ezért kevés ideje van rám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

a barátom suliba jár,de utána rögtön dolgozik és amint haza ér tanul,és olyan fáradt,hogy alszik is.ez mind hétközben van,aztán néha még edzésre is jár,szóval szeptember óta elég kevés időnk volt egymásra.van,hogy a haverjaival van, akikkel mondjuk egész héten találkozik engem meg ritkán lát. nem is mondom,h ne tegye, mert bulizzon(megbízom benne)..a családja is fontos számára, de legtöbbször mindig én hívom,keresem mert már nem birom tovább..annyira elfoglalt..mit tegyek,hogy több időt töltsünk együtt? mert nem rajtam múlik! én mindig úgy alakítom a dolgokat,hogy jó legyen..csak ő nem teszi.. :S

De azt mondja,hogy szeret..csak mintha a nagy elfoglaltságába megváltozott volna minden..:(


2008. szept. 13. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is, meg kell beszélned a barátoddal mindazt, amit ide leírtál. Lehet, hogy "csak" figyelmetlen, és ha elmondod neki világosan, hogy Téged ez a viselkedés mennyire bánt, észhez tér.

Amikor elmegy a haverjaival bulizni, Te miért nem tartasz vele? Ez is növelné az együtt töltöt időt, igaz, nem kettesben, de akkor is a semminél több. Te addig otthon ülsz, és várod?

"én mindig úgy alakítom a dolgokat,hogy jó legyen..csak ő nem teszi.. :S" - ez azt jelenti, hogy Te sokkal többet raksz a kapcsolatba, mint ő. Pedig egy kapcsolat nem arról szól, hogy az egyik fél alkalmazkodik, a másik meg éli világát, semmibe véve partnere igényeit. És ha nem szólsz neki, hogy Neked ez így nem jó, így fogja továbbra is csinálni. Vagy azért, mert nem tudja, hogy Téged ez mennyire bánt, vagy -ami a rosszabb eset- ha tudja is, úgy van vele, hogy megteheti, úgyis vele maradsz.

Az, hogy mindig Te hívod, felvetheti a kérdést, hogy fontos vagy-e számára egyáltalán, illetve hogy ugyanolyan fontos vagy-e, mint ő Neked. Hangsúlyozom, lehet, hogy igen - de mindezt csak beszélgetéssel lehetne tisztázni, melynek során felmérheted a hozzáállását a kapcsolatotokhoz! Sok sikert!

Hypathia

2008. szept. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy messze lakunk egymástól.. vagyis másfél óra kb az út mindennel együtt. szóval ha úgy van h haza ér akkor hivják is a haverok ,h menjen velük kocsma esetleg más helyekre..gondolom ezért sem hív (mert mire oda érek stb.), meg én egyszer mondtam neki, hogy nem vagyok az a fajta aki ilyen helyekre jár, cigifüst és hasonlók meg ilyenkor azt mondta, úgysem a barátaira figyelne hanem rám. meg ő nem olyan aki lemondja a barátinak megigért programokat. nagyon család és barát centrikus.. de akkor én most hova tartozok????
2008. szept. 14. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
azt nem lehet megoldani, hogy néha együtt töltsetek pár éjszakát?
2008. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de.. szoktunk, általában hétvégén, de attól mért lenne jobb? vagy miben változna?
2008. szept. 14. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod esetleg azt, hogy ha hétvégén végre jönne, akkor meg Te nem érsz rá, mert mégy el a barátnőiddel. Mert hívtak, és Neked az fontosabb -nem baj, hogy velük máskor is találkozhatsz, akkor is őket választod, amikor végre a pároddal lehetnél. ... Na, hogy esik neki?

Persze ha egy felfuvalkodott hólyag, és nem az egyenrangúság alapján gondolkozik a kapcsolatotokról, akkor még neki áll majd följebb. De ha nem, akkor hátha magába száll, főleg ha rájön, hogy direkt csináltad, hogy tükröt tarts viselkedése elé. (Bár lehet, a közvetlen megbeszélés jobb lenne - de ha nem fogja fel, jöhet a taktikázás...)

Fontos azonban mindenképpen, hogy lássa, Neked is van saját életed - legyen is saját életed!!!- saját baráti köröd, Tőle független tevékenységeid, és nem abból áll az életed illetőleg a szabadidőd, hogy epekedve várod. Ha látja, hogy ha nem jön, Te, noha rosszul esik, mert vártad, mégiscsak tudsz magadnak más programot csinálni, és nem az orrod lógatod (esetleg finoman utalsz arra, hogy olyan helyekre, társaságba mégy, ahol sok pasi van :P, megjegyzed, hogy milyen jól elbeszélgettél XY pasi haveroddal, elejted, hogy egy-egy pasi haver ide-oda hívott, stb. ) lehet, jobban fog igyekezni.

2008. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hmm,ez nem rossz ötlet, lehet kipróbálom, csak amikor végre ráér én már annyira örülök neki, hogy "nem tudnám" azt mondani, hogy bocs de megyek el.. (holott nem is kell elmennem sehova) csak azért ,h neki is rossz legyen és át érezze.. de viszont azért tényleg jó lenne ha elgondolkodna,hogy mennyire is vagyok fontos az életében..nem soká 3hónapnál járunk, nyáron minden egyszerűbb volt.. de mióta bejöttek ezek a dolgok :(

Amúgy köszönöm a tanácsokat, ha vkinek van még ötlete várom szívesen :)

2008. szept. 14. 13:22
 7/8 A kérdező kommentje:
ha esetleg Emailben leírnám neki mennyire bántanak bizonyos dolgok.. akkor szerintetek érne vmit? csak mert levélben sztem jobban össze lehet szedni a gondolatokat..
2008. szept. 14. 13:57
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Jelenleg én is hasonló cipőben evezek... szinte ugyanez a problémám... ma írtam egy hosszú levelet a barátomnak és kértem, hogy mindenképp reagáljon rá, írjon vissza... 3 órája várok, gondolom fel kell fognia, mit is csinál és mit kellene csinálnia, de biztosan válaszolni fog, csak össze kell szednie magát és jobban kell egyekeznie. Szerintem nem rossz ötlet a levél.

2008. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!