Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tennni féltékenykedé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tennni féltékenykedés ellen? Pszichológushoz menni talán? Az segít?

Figyelt kérdés
arról van szó h a barátom kollégista egyetemen, és ott egy szitnen vannak a fuúk és lányok. És este látja a törölkőzős lányokat meg minden. Szóval mindenre féltékeny vagyok. Mit csináljak? Úgy érzem nem tudok ellen mit tenni.
2010. febr. 13. 16:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyi, ha megakar csalni, akkor megtalálja a módját, ha meg nem, akkor nem fog akkor sem, ha törülközős lányokat lát, mert Te vagy neki a minden és ezt nem fogja kockáztatni!

23 / Nő

2010. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
megbízom benne, tudom hogy nem csinál semmit. Csak olyan szar hogy ha meglát egy alig ruhában lévő lányt feláll neki, azt akarom hogy csak tőlem álljon fel. Mondogatja h ebben nincs semmi, de nekem igenis van. Csak engem lásson ruha nélkül vagy törlölközőben meg csak tőlem álljon fel:(((
2010. febr. 14. 20:15
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, abszolút megértelek. Nekem is ez a problémám, hogy túlságosan féltékeny vagyok. Néha már betegesen is. Például akkor is, ha barátom a tv-ben meglát egy meztelen nőt vagy ha valakire azt mondja, hogy szép (ez mondjuk nem mindig van). Pedig tudom, hogy nem csal meg és tényleg nagyon jól bánik velem és megbecsül. Jobb fiút el sem tudnék képzelni magamnak. Szóval nem ad okot a féltékenykedésre. Mégis az vagyok és ez önbizalomhiányból fakad. Tudom is, hogy mi váltotta ki ezt belőlem. Az első barátom miatt lettem ilyen, mert ő folyton azt éreztette velem, hogy mindenki jobb és szebb nálam és mindig összehasonlítgatott másokkal, hogy én is csináljak mondjuk magamnak olyan hajat, mint ami egy másik lánynak volt. Szóval úgy éreztem, hogy nem fogad el olyannak, amilyen vagyok. Pedig szép lány vagyok és sok fiúnak tetszem. Mégis ezt éreztette velem. És meg is csalt. De volt olyan, hogy olyan dolgokat talált ki, amik nem voltak igazak, csak azért, hogy féltékenyebbé tegyen, pedig már amúgy is nagyon az voltam. Minden napom szenvedés volt és boldogtalan voltam. Miután szakítottam vele, látszott rajtam, hogy meg vagyok könnyebbülve, nincs rajtam az az állandó rossz kedv és fájdalom. Csak sajnos ezek a dolgok, amiket okozott nekem, annyira mély sebeket hagytak bennem, hogy teljesen önbizalomhiányos lettem. Mondjuk tudom, hogy én voltam hülye, amiért ezt eltűrtem a barátomtól, hogy így megalázzon és ilyen rosszul bánjon velem. Szégyellem is magam miatta, hogy nem volt bennem büszkeség, hogy egyből kidobjam.

Csak sajnos a mostani barátomnál megint előjött a féltékenykedés, pedig tényleg semmi okot nem ad rá. És félek, hogy ezzel a viselkedésemmel elűzöm magam mellől, pedig nem szeretném, mert nagyon jó a kapcsolatunk. De előbb-utóbb lehet, hogy ráun. Ezért én most fontolgatom, hogy elmegyek pszichológushoz, aki segít megoldani ezt a problémám, hogy meg tudjak változni. Egy ismerősöm ajánlott is már valakit és egyre jobban érdelődik bennem az elhatározás, hogy elmenjek. Mertm agamtól nem hiszem hogy menne a változtatás, szenvedni meg nem akarok folyton. És egy pszichológus tudna segíteni. Sokan írták, hogy nekik használt.

Szóval ha te is nagyon betegesnek érzed ezt a dolgot és nem tudsz változtatni, te is megpróbálhatnál elmenni valakihez, akinek őszintén kiöntheted a lelked és segít, hogy változni tudj. Mert a féltékenykedés tényleg megmérgezi a kapcsolatot és nehéz kijönni belőle.

Bocsi, hogy ilyen hosszút írtam, remélem nem haragszol, hogy leírtam, hogy én is hasonló helyzetben vagyok:). Amúgy kívánok sok sikert, hogy akár pszichológussal, akár anélkül, de sikerüljön megoldanod a problémádat!:)

20/L

2010. febr. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
pénzbe kerül? csak mert nemsokára 18 leszek.
2010. febr. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!