Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tennni féltékenykedé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tennni féltékenykedés ellen? Pszichológushoz menni talán? Az segít?

Figyelt kérdés
arról van szó h a barátom kollégista egyetemen, és ott egy szitnen vannak a fuúk és lányok. És este látja a törölkőzős lányokat meg minden. Szóval mindenre féltékeny vagyok. Mit csináljak? Úgy érzem nem tudok ellen mit tenni.
2010. febr. 13. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Talán még rosszabb is, mint te!

A féltékenykedés egy ördögi kör, amelyből szinte lehetetlen kiszállni. Majd a féltékenykedés átalakul paranoiává, mert majd azt hiszed, h amit mondasz, az úgy is van..stb. én már paranoiás vagyok azt hiszem:D:S A párom már nagyon unja.. Tudom, h nem tesz jót ez a kapcsolatunknak, de mindig találgatok, és olyan logikusan előadok mindent, h akár valóság is lehetne...

A pszichológus segítene, igen. De nekem se időm, se pénzem fizetni egy szakembernek!

Megpróbálom azért kodrában tartani magam és 10 mp-ig elszámolok magamba, végiggondolok mindent alaposan, még mielőtt elkezdeném a féltékenykedési rohamaimat. :D

2010. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kordában*


17L

2010. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
szóval ez mindig így marad? nem lehet belőle kiszállni egyedül? de vigyázz szerintem, ez tönkreteheti a kapcsolatot. Én is próbálok, de nem megy.((
2010. febr. 13. 16:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Be kell csapnod önmagad, hogy "biztos nem". Csak úgy megy.
2010. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen az voltam, volt is okom rá. De te ha nem látol okot és csak képzelegsz szegény fiú egyszer úgy elmenekül tőled, hogy soha utol nem éred. Megunja én is megunnám ha állandóan számon kérnének. Nem vak az a szerencsétlen, neki nem mehet senkinek, mert te állandóan bekötött szemmel szeretnéd őt látni, sőt még hozzád sem találna oda így. Uralkodj magadon, úgyis észrevennéd rajta a változást, ha félrelépne. Addig meg ne fesd az ördögöt a falra, mert még megjelenik.
2010. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és mi van ha nem venném észre? Jól tudják tetetni hogy nicns semmi.
2010. febr. 13. 16:45
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Azért vagy féltékeny, mert kisebbségi komplexusod van, nem bízol magadban eléggé, hogy meg tudod tartani a pasit. Elsősorban ezen kell változtatni.

Ha ok nélkül vagy féltékeny, előbb-utóbb dobni fog a pasi, senkinek nincs szüksége egy hisztérikára, aki folyton gyanusítgat. (Gondolj bele, ha téged macerálna valaki állandóan. Hogy esne, hogy nem bízik benned? Én nem akarnék olyan pasival járni, aki nem bízik bennem.)

Ha meg okkal vagy féltékeny, legjobb, ha azonnal szakítasz.


A törölközős lányokkal kapcsolatban meg annyit, hogy mi történik, ha meglátja őket? A hűtlenség nem ott kezdődik, ha meglát egy lányt törölközőben, vagy ne adj Isten, meztelenül. Még az is normális, ha ettől feláll neki. (Még mindig jobb, mintha nem állna fel...) Ha ezt nem követi dugás, szerintem semmi nem történt.

2010. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Fontos lenne,hogy ismételgesd magadban,hogy szép vagy,csinos vagy,és nem véletlenül Veled jár a barátod!Próbáld úgy felfogni a dolgokat,hogy TE is ugyanolyan teljes értékű nő vagy,mint mások,és rajtad is akad bőven szeretni való,mert ha nem így lenne,akkor még párod sem lenne.Biztos,hogy önbizalomhiány,önértékelési zavar van a háttérben.Ezen magad is tudsz segíteni,ha elég erős vagy,és megpróbálsz végre hinni magadban.Alábecsülöd magad,ez nagyon nagy hiba!Tinikoromban én is ilyen voltam.Aztán rájöttem,hogy engem is ,és mást is nap,mint nap körülvesz a kísértés különböző formákban,de mégis tudok nemet mondani.Akkor a barátom is tud nemet mondani,ha szeret,és a TE barátod is.Amúgy szerintem az is egy baj,hogy ő ennnyire felhívja a figyelmedet arra,ami a koleszban jelen van,és zajlik.Mintha dicsekedni akarna,vagy fitogtatni,mennyi nővel van körülvéve.Talán pont a féltékenykedésedet használja ki.Talán pont Vele is van egy kis gond,hogy szereti látni,mikor húzhatja az agyadat.Ne hagyd magad felhúzni,légy magabiztos.Vedd úgy,hogy ha fogod a kezét,akkor is megteszi,amit ő meg akar.Ha viszont nem akarja,akkor senki nem kényszeríti rá,hogy igent mondjon.Vedd kevésbé komolyan ezt a dolgot,és akkor a barátod is lenyugszik,ha látja,hogy nem érdekel a mondanivalója(törölközős lányok,stb.)
2010. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

16:39 vok.

A féltékenységem oka az, h egyszer-kétszer már képes volt a szemembe hazudni! Mikor láttam őt egy lánnyal, letagadta.. egyszer hazavitt egy csajt, ismerősöktől tudtam meg rá 1hónapra..vagy ezen a héten is mondott vmit, amit másnap megváltoztatott, h mégsem úgy volt..


Ennek ellenére szeretjük egymást, hozzáteszem h nem csalt meg, csak nem szereti ha mindenről tudok.

2010. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ez nem betegség vagy pszichés probléma így nem kell hozzá pszichológus. vegyél erőt magadon, döntsd el hogy megbízol-e benne vagy sem, ha nem akkor hagyd ott mert annak semmi értelme.
2010. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!