Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a barátnőtök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a barátnőtök megvakulna?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta (3-4 éve) szemüveges vagyok, az is maradok életem végéig, mert nem műthető a szemem. (Lézerrel se, orvos mondta) Amennyiben nem hordanám a szemüveget végképp, egy éven belül elveszíthetem a látásom.

Jelenleg külföldön élek fél éve, a biztosításom intézése még folyamatban, ahogy a munkahelyszerzés is.

Ma eltörött a szemüvegem, nem lehet megjavítani, újra pedig nincsen pénzem, ahogy kontaktlencsére se. (Odahaza biztosítva vagyok, de a biztosító nem térít említésre méltó összeget, és hazamenni sincs pénzem)

A párom "megjavította", azaz szalagragasztóval fixálta a szárat, de ez amellett hogy nem kényelmes, nem is esztétikus.

Ha fél-egy éven belül nem kapok új szemüveget, jelentősen romolhat a látásom, akár teljesen meg is vakulhatok.


Ti mit tennétek, ha a barátnőtökkel ez történne?


Tanácstalan vagyok.


Elkeseredett 20l


2014. okt. 8. 23:43
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
51%
Vele maradnék mimdörökre és szomorú is lennék mert a párom szomorú lenne amiatt hogy vak de mindíg megvígasztalnám és ha eltörne a szemüvege akkor még ha kölcsönt is kell felvennem de ki fizetném a szemüvegét :3
2014. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

nehogymár 30-50 forinton múljon az, hogy megvakulsz-e... tudom, hogy nem kis pénz, nem tudja mindenki csak úgy előrántani a zsebéből, de ha nekem a látásom múlna rajta eladnám a ruháim, telefonom, laptopom, mindenem, de összeszedném rá a pénzt.


Plusz, inkább megvakulsz, minthogy egy "rondán" megragasztott szemüveget hordj?


Kicsit kamu szagú a kérdés...

2014. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A legkisebb gondom, hogy hogy van megragasztva. Emiatt viszont instabil, és nem úgy áll, ahogy kell, tehát többet árt, mint használ.


Ilyennel meg nem szórakoznék, elég bunkó dolog.

2014. okt. 9. 00:32
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem állnánk házassági kötelékben, akkor elhagynám, viszont amennyiben engedné, csak barátként tartanám vele a kapcsolatot.


Sajnos millió szituáció adódhat, amelynél nélkülözhetetlen, hogy a barátnőmnek legalább az egyik szemére megfelelő látása legyen. Egy ideális, problémáktól mentes világban nem jelentene gondot, de a világ, főleg az én életem, nagyon távol áll ettől.


Egyébként amíg még látod a telefonodat, hazatelefonálsz, hogy héé, küldjetek szemüveget vagy pénzt.


Ha egyáltalán létezik ilyen szembetegség, amiről beszélsz, akkor az lenne a minimum, hogy egy marék szemüveged lenne, ha probléma adódik az egyikkel.

2014. okt. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

Nehogymar 40ezren muljon a szemed vilaga. Bar "sima" szemuvegre ez nekem kicsit soknak hangzik mondjuk, "speckora" meg kevesnek. Fel-egy ev alatt azert ossze lehet azt hozni, sôt. Akar otthon akar kulfoldon. Nincs ennel fontosabb. Addig nem ennek rendesen mig ki nem sporolom a penzt.

Nanehogymar.

2014. okt. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A legelső dolog lenne, hogy a föld alól is, de előkeríteném az új szemüveg árát. Az egészség mindennél fontosabb. Az meg, hogy a látádos, vagy pár sz**ros forint, szerintem értelmes embernél nem jelenthet kérdést. (Mondjuk ha te a kényelmetlenség és a vakság között inkább utóbbit választanád, akkor bizony nem csak a szemeddel van baj.)

De ha mégis megtörténne a legrosszabb, attól ő még ugyanaz lenne, akibe beleszerettem. Nagyon sajnálnám, de ha arra célzol, ugyanúgy vele maradnék.

2014. okt. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
56%

Bocsi, csak most olvastam el a 2. oldalon a kommenteket.

Így már értem, miért nem akarod hordani.

De mondjuk ha szakszerűbben ragasztanátok meg? Párszáz forint egy pillanatragasztó, kis ügyességgel úgy össze lehet ragasztani, hogy egy mm eltérés sem lesz.

Párod dolgozik? Mert ennyi pénzt 1, legfeljebb 2 hónap alatt meg lehet spórolni, de még akár gyorskölcsönhöz is lehet folyamodni. Az meg igazán nem lehet kérdés, hogy inkább pár hónapig utána szükösebben éltek, vagy egy egész életen át vakon. Nem is értem, hogy miért ezt állítod be úgy, mint valószínű kimenetet?

Semmi közöm hozzá, de aki már odáig eljut, hogy külföldre költözik, általában nem abból a rétegből származik, aki mélyszegénységben él. Pártízezer forint meg manapság nem egy vagyon.

2014. okt. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha ilyen helyzetben lennék, akkor mindennél fontosabbnak érezném, hogy - ha az eredeti szemüveg valóban javíthatatlan - meg tudjak venni egy újat, mégpedig mielőbb.


Megkérdezhetem, hogy a szüleid, vagy más, Magyarországon élő családtagjaid, rokonaid nem tudnának abban segíteni, hogy csináltassanak egy ugyanolyan szemüveget (azzal a kevés TB támogatással amire jogusult vagy), és postán elküldjék neked?


Ha már fél éve külföldön éltek, feltételezem, hogy a barátodnak van munkaviszonya már egy ideje. Ő nem tudna esetleg fizetési előleget felvenni, amiből ki tudnátok fizetni egy szemüveget? Nem tudom, hogy éltek, de ez az összeg még magyarországi viszonyok között sem tűnik aránytalanul nagynak egy havi fizetéshez viszonyítva.

2014. okt. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
"Nem tudom, hogy éltek" helyett azt akartam írni, hogy nem tudom, HOL éltek.
2014. okt. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
nekem ugyan baratom van , de sose hagynam el ilyen miatt!
2014. okt. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!