Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak olyanok itt, akiknek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyanok itt, akiknek a kapcsolatában a nő a domináns fél? És ez miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Akiknél pedig nem ez van, azok mit gondolnak az ilyen kapcsolatokról?
2010. jan. 3. 18:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az csak szimplán gáz (ósdi, elavult), de ez borzalmas, mert teljesen ellenkezik a nemek alaptermészetével (férfi aktív, nő passzív).

Az egyenrangú szó pl. nem mond Neked semmit?

2010. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

2010-01-05 22:10

„Az csak szimplán gáz (ósdi, elavult), de ez borzalmas, mert teljesen ellenkezik a nemek alaptermészetével (férfi aktív, nő passzív). „

Már megint keveredik az aktívság fogalma az irányítás fogalmával. Ha a nő a passzív, nem lett volna szabad dolgoznia (házimunka), gyereket gondoznia, nem lenne szabad aktívan kielégítenie a férfit, stb. Ha ő a passzív, nem lehetne slave (szolga) szerepben a BDSM-ben.

Az aktívság-passzívság fogalma nekem kicsit épp az ellenkezőjét jelenti. Mit gondoltok, miért mondák, hogy a mesterek inkább passzívak? Mert én mindenütt ezt olvasom. Sőt- a mesterek befogadók. (Azt már hozzá sem teszem, hogy a befogadó fogalma sem azt jelenti, amit értenek alatta, mert félre van értelmezve az egész).

Az irányító, vezető fél jó esetben inkább passzív. És nem feltétlen aktív. Míg az aktív, mozgó, tevékenykedő fél nagyon sok esetben nem az irányító. Például, ha egy férfi mindent megtesz a családjáért, dolgozik mint egy robot, nagyon aktív- az még egyáltalán nem jelenti, hogy ő lenne az „irányító”, a vezető.

Talán bele kellene ebbe egy kicsit gondolni, és könnyen rá lehetne jönni hogy a két fogalompár (aktív-passzív) és az irányító, vezető- illetve „alárendelt”, vezetett fogalmak abszolút nem esnek egybe.

Mellesleg, a női nem, a feminim jelleg lehet passzívabb összességében, míg a férfinem épp fordítva: ez viszont nem olyan baromságot jelent, hogy a passzív teljesen mozdulatlan, az aktív pedig aztán soha nincs nyugalomban.

Ezeket a fogalmakat a jellegek alaptermészetére értjük, amellyel a valóságban megnyilvánulnak.

A nemek alaptermészetébe pedig inkább ne menjünk bele.

2011. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, az "egyenrangú" szóval is könnyen vagdalkoznak az emberek (ha a saját nemükről van szó). Szerintem viszont az a borzalmas, amikor egy embernek (ha férfi, ha nő) épp az ALAPTERMÉSZETÉT kell elfojtania. Ha két ember kölcsönösen kiegészíti egymást (irányítás- irányítottság szempontjából) szerintem tökmindegy melyik a nő, és melyik a férfi. Nem kell mások véleményével foglalkozni. Egy domináns nő úgy sem viseli el sokáig, hogy dirigáljanak neki (sok ilyet láttam már: latens módon jön elő, s az aztán az igazán borzalmas!), míg egy nem-domináns férfi esetenként nagyon is szívesen veszi, ha döntenek helyette- ám a normák miatt rá van "erőszakolva" a "kemény férfi" szerepe. Ez persze semmi olyasmit nem jelent, hogy ki van zárva a "közös döntés", vagy az egyik elnyomja a másikat- itt összeillő emberekről beszélek főleg.
2011. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

16:04 ... Ez nem borzalmas, hanem tapasztalatlan vagy ahhoz, hogy belásd, ez egy nagyon stabil kapcsolat. Nincs olyan kapcsolat amiben "egyenlő felek" vannak. Egy jó kapcsolatban az egyik fél dominál. Ennyi.


A gyakorlatban nem jön be az a liberális szenny, hogy egyenlőek vagyunk.

2012. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én a mindennapi életben domináns férfi vagyok, irányítok, de a szexben az alárendeltségre vágyom. Sajnos nincs olyan nő a világon, aki engem kiegészítene.
2012. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: valószínűleg nincs. Olyan nőről már hallottam, aki hasonló hozzád (a mindennapokban nagyon domináns, a szexben élvezi az alárendeltséget is). De akik a szexben is dominánsak, azok bizony nem mondanak le erről a mindennapokban sem.

Javaslom számodra a kompromisszumos megoldást: annyit legfeljebb elérhetsz, hogy a domináns nő hajlandó veled a szexben együtt lenni, ahol ő irányít, a mindennapi életben meg kiegyeztek egy "döntetlennel", tehát mindketten domináljátok "magatokat". :)

Bár így sem lesz könnyű (két dudás egy csárdában).

Vagy ha kellően jól nézel ki, alkalmi kapcsolat, amelyben a nő megelégszik azzal, hogy együtt vagytok "úgy", a mindennapi életben pedig ritkán találkoztok, stb.


Így mindenki megkapja, amit akar, a nő egy alárendelt szexpartnert, te pedig valakit, aki kielégít ezen a téren.


De elég problémás, valóban.

2012. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Vannak olyanok itt, akiknek a kapcsolatában a nő a domináns fél? És ez miben nyilvánul meg?"

Hogy erre is válaszoljak: az ismerettségi körömben sok ilyen van. Ezek a férfiak nem elnyomottak (ti. a nők társai), hanem boldogok, ők erre vágynak.

És igen: tapasztalataim szerint talán még stabilabb is tud lenni az ilyen kapcsolat, bár magam részéről az általánosításoktól egy ideje igyekszem tartózkodni. Biztosan jól működhet a másik felállás is (a férfi a dominánsabb).

Emberfüggő, nem nemfüggő.

2012. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kár hogy az összes szürke 50 árnyalatain nevelkedett libuska meghunyászkodó. Néha olyan jól esne egy céltudatos nő jelenléte is. :) Büszkén bevallom: felizgat. Sokkal jobban mint az átlagos szétteszialábátéskötözdmeg.
2014. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!