Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány évesen érek meg az ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány évesen érek meg az ember egy komoly kapcsolatra? Egyáltalán miben nyílvánul ez meg? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok

19 éves srác vagyok. Idáig még nem volt komoly kapcsolatom. Nem nagyon szoktam csajozni, ha nagyon kanos vagyok akkor szólok egy haveromnak aki sok csajt ismer hogy hétvégre csináljunk valami közös programot csajokkal. Ha megtetszik 1 lány akkor megjelölöm facebookon beszélgetek vele ott a cseten aztán msnen, ha pedig élőben is tudok vele beszélni akkor ott teszem. Azonban még sem volt még komoly kapcsolatom, próbálom felfogni úgy a dolgokat hogy végre egy pozitív dolog a sok negatív mellé, de mégis nyűgnek érzem a párkapcsolatot. Talán emiatt volt már régen barátnőm. Egyszerűen nem akarok foglalkozni senkivel, 19 éves vagyok élem az életem, életerősnek magabiztosnak érzem magam akármit eltudnék érni és úgyérzem hogy néhány dolog pl egy komoly kapcsolat csak visszafogna. Egyszerűen visszahúzna. Kötöttségek, alkalmazkodás a másikhoz...Tudom hogy mindenkinek kell lelkitárs, nekem a legjobb barátom jelenti ezt. Ettől függetlenül nagyon jó lenne ha egy lánnyal is lejutnék erre a szintre, de egyszerűen nem jön össze a dolog. Szeretnék még a nyáron egy komoly kapcsolatot, mivel érettségi után új helyen fogok suliba járni, és jó lenne már odamenni úgy hogy túl vagyok az első ilyen kapcsolaton.

Nem érzem hogy a külsőmmel lenne baj, sportos vagyok, kezdő testépítő szóval kicsit kivagyok dolgozva, az arcom kisfiús de a lány ismerőseimnek bejön és azt mondták iszonyat jóképű pali leszek egy pár múlva. Beképzelt bunkó sem vagyok, nem nézek le másokat nem alkotok valakiről véleményt esetleg a tetteiről, adakozó tipus vagyok és a hozzám közel állók érdekeit előtérbe helyezem. Thai boxoltam 16-17 évesen, ahol a testi edzés mellett lelkileg is megedződtem, eztz arra értem hogy megtanultam kontrolálni magam, talán még jobb is vagyok ilyen téren mint néhány haverom.

Ezekkel csak azt akartam leírni hogy nem érzem hogy baj lenne velem vagy hogy cinkes lennék, ezért nem emiatt nem volt még komoly kapcsolatom. Mikor érik meg az ember rá? Vagy csak nehezen leszek szerelmes, nehezen tetszik meg egy lány és emiatt nem volt még?? Nyárra mindenképpen akarok egy komoly hosszútávú dolgot, lehetőleg nállam idősebb csajjal, persze nem alapfeltétel de legalább 17 éves legyen. Légyszives majd válaszoljatok már.

Előre is köszönöm. 19 /f


2011. jún. 6. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt csinálod rosszul, hogy görcsösen akarod. Nekem az első komoly kapcsolatom csak úgy jött. Aztán fél évig senkim sem volt. Abból házasság lett. Annak vége lett és nagyon akartam egy újabb kapcsolatot. 2 hónapig semmi. Aztán lazábbra vettem és több vasat tudok a tűzben tartani.

Komoly kapcsolaton akarsz túl lenni 3 hónap alatt? Még érned kell.

2011. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet megmondani, hogy ki mikor érik meg rá. Én 17 évesen sokkal érettebb voltam, most belegondolva. Akkor sajnos nem jött össze az akkori szerelmemmel a komoly párkapcsolat, így csak sodródtam évekig az árral,elég hülye kapcsolatokba keveredtem. Végül úgy gondoltam elég volt, most már több kell, lett egy komoly kapcsolatom. Aztán elmúlt a szerelem és most megint ott tartok, hogy egyedül vagyok. Sodródni fogok megint,tudom én... Rájöttem, hogy ha majd lesznek valakivel közös céljaim,és igaz szerelem(remélem még lesz újra!),akkor majd megállapodom... :-) Szóval még van időm.

Mikor te is úgy érzed, belevágsz egy komoly kapcsolatban, akkor talán már megértél rá és lekötöd magad!

2011. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösz mindkettőtöknek a választ! Nem az hogy annyira görcsösen akarom, csak kezdem úgy érezni hogy talán 19 évesen ideje lenne, lehet hogy kicsit változnék vagy teljesen kicserélne egy komoly kapcsolat egy lánnyal. Persze ezt nem arra értem hogy most nem érzem magam jól, vagy hogy pesszimista vagyok, de kíváncsi lennék rá hogy érezném úgy magam. Rosszul fejezetm ki magam nem feltétlenül akarok túl lenni rajta 3 hónap után, de nem probléma ha tovább tart, de ha esetleg befejeződik 3 hónap alatt és úgy megyek tovább tanulni más helyre, lehet tapasztaltabb lennék, és végülis 3 hónap nem hoszsú idő de ha nem felszines kapcsolatról van szó, hanem mély érzelmekről, akkor 3 hónap is csak számít valamit. Az a baj hogy nem érzem azt, vagyis érzem hogy ideje lenne de még sem akarok kezdeni senkivel. Nem ismerek olyan lányt akivel szeretnék, de viszont keresgélni sem lenne kedvem, mert a fura a dologba hogy mégis nyűgnek érzem a kapcsolatokat. De ezt már írtam feljebb is. Tudom hogy hülyén hangzik amit most írtam mert üti a kettő egymást de akkor is ez van. Várom a további válaszaitokat, és egy kérdés: azok alapján amit leírtam mi jön le nektek róllam?
2011. jún. 7. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább csak érzem az írásodon hogy nem volt még komoly kapcsolatod :)

Ha egyszer lesz valakid, aki Ő.... nem a nagy Ő :D de számodra fontos lány/nő, akit tényleg szeretsz, akkor nem tudsz többet ilyet mondani, h túlleszek rajta, vagy tapasztaltabb leszek :)

Fantasztikusan jó érzés és szerintem rengeteget változtat az emberen egy komoly kapcsolat.

Én eddigi 2 párkapcsolatomnak és mostani Páromnak köszönhetem azt aki vagyok :) rengeteg javultam/fejlődtem nekik hála, mind értelmileg, mind érzelmileg (bár helyesírásom maradt a régi :DD )

Tényleg csak oldódj fel és ha jól érzed magad egy hölgyel akkor ismerd meg belülről, de úgy igazán ( ne csak akkor ha járnál vele, hanem ha szimpatikus mint egy barát ), és ha beleszeretsz, vagy akárkibe, akkor megérted az egészet :)

21/f

2011. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akarod is meg nem is. Szerintem ez lehet a baj. Ha nyűgnek éreznéd,akkor minek kapcsolat. Van egy srác ismerősöm,aki 21 éves. Folyton panaszkodik,hogy a lányok akikkel ismerkedik ,meg akiknél próbálkozik,olyan komolytalanok hisztisek,zűrösek stb... de azt nem veszi észre,hogy ő maga hogy áll egy kapcsolatban a másikhoz. Én viszont látom...Ugyanúgy mint a lányok. Hasonló hasonlót vonz. Minek igy komoly kapcsolat?

Egyébként meg szerintem eljön az ideje neked is,de addig élvezd ezt.Hogy is mondjam :éld ki magad

2011. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megmondom mi a bajod.Még nem vagy rá alkalmas

1: önimádó vagy semmi rossz tulajdonságod nincs

2: ezt is sikerélménynek akarod,hiszen "3" honap elég,meg nyár végéig az uj suliba fel kell mutatni valamit

3: Te se akarod

Ezek mind azt mutatják,hogy még nem jött el az időd.

Amugy meg az ember megérzi még ennek a komolyságát.

Ne kezdj kontrázni,olvasd el amit irtál!

2011. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszönöm a válaszaitokat!

Azt szeretném én is tapasztalni amit a 16:38-as írt le! Ezeket az érzéseket, a mélyreható kapcsolatot és hogy mennyire tudná kicserélni az embert. De mégis olyan nyűgnek érzem ha van melettem valaki, pedig próbálok máshogy állni a dolgokhoz. De akkor is olyan visszafogónak érzem ezt az egészet. De viszont már nagyon úgy érzem hogy ideje lenne és szeretnék is komoly kapcsolatot. Tudom hogy a kettő üti egymást, hülyén hangzik, de nem tudok mást mondani. 20:23-asnak igaza van hogy olyan beképzeltnek hangzott ez az egész amit leírtam, de hidd el nem vagyok beképzelt vagy önimádó, ugyanúgy vannak rossz tulajdonságaim mint bárki másnak :) Nem épp sikerélményként akarom elkönyvelni ezt az egészet, fentebb írtam hogy egyáltalán nem probléma ha tovább tartana 3 hónapnál, nem az hogy felakarom mutatni ezt is valami trófeaként, csak jó lenne ha már lenne egy komoly kapcsolatom, mert az ismerőseim egy részének már tuti hogy volt vagy még most is tart, és úgy érzem hogy ennyi idősen már nekem is kéne, sőt szeretnék is. Egyébként meg igazatak van, akarom is mert jó lenne ha olyan mély kapcsolatot építenék ki egy lánnyal ami nem csak felszine slenne és nem csak szexről szólna, de másrészről mégis olyan nyűgnek érzem ezt az egészet, és csúnya kimondani de mintha lenne rajtam egy kolonc amit viselnem kell...

Dehogyis, nem kezdek el kontrázni eszemben sincs! Örülök neki, hogy vettétek a fáradtságot és elolvastátok a problémámat sőt még válaszoltatok is, biztos nem kezdenék el itt össze vissza kontrázni :)

2011. jún. 10. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok okosnak tünni,de arra gondolok átmenetileg gödörbe lehetsz és most jut eszedbe,hogy jaj kéne már.Aztán a gödörből kilépve el is felejted az egészet.Nem lehet jó tanácsot adni a korod miatt.Ezek még aprobb tüzek és kialszanak.Bár látszik rajtad,hogy meg vagy sebezve az elöző kommentemet,mégse értetted.Pedig,most erre koncentrálsz,de mégse.Leirásod nem azért sántit,mert nem irtál magadrol rosszat,hanem azért,mert a jelenlegi traumáddal nem ezzel kellenne foglalkozni és kiemelni.Tehát mégegyszer elmondom,még nem vagy rá alakalmas,érezni fogod amikot igen.Ha nem értenél,csak egy kérdés,amire elég ha magadnak felelsz:Mi a baj mostanság veled,ért e valami rossz erre gondolok - Bármi.Ha igen,akkor megvan a válasz arra,miért irtad ki a kérdésed.
2011. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hmm! Kifejtenéd komolyabban amit írtál! Kíváncsi vagyok nagyon! Nem jut eszembe semmi komoly trauma ami történt volna velem mostanában, de kíváncsi vagyok mire gondoltál!

Ne haragudj meg de nekem nincs olyan szókincsem és ezért kérdezek rá hogy teljesen megértsem. A korom szerintem már elég idős, legalábbis 19 évesen szerintem már okés. Van olyan ismerősőm aki 16 éves kora óta eggyütt van barátnőjével. Persze ritka az ilyen de sok az olyan ismerősőm már több mint fél éve eggyütt van a párjával.

2011. jún. 16. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!