Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt mire értik az emberek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mire értik az emberek, hogy a nők hisztisek? Milyen okból hisztiznek?

Figyelt kérdés

Persze aki szerint a nők nem hisztisek,az ne válaszoljon.

Meg pl hogy a nők nem racionálisak,már ilyet is hallottam,ez konkrétan miben nyilvánul meg általában?


2009. dec. 14. 11:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Írok egy életből merített példát; valós személyről van szó, közelről ismerem. Értelmezd, ahogy gondolod:


Fiatal, huszas évei elején járó nő. Ha bepöccen, egyszerűen minden racionális és logikai funkció kikapcsol nála: kiabál, csapkod, dühöng, tombol, tör-zúz, és nem lehet értelmesen beszélni vele, amíg le nem nyugszik.


És hogy mitől pöccen be? Gyakorlatilag bármitől. Például attól, ha húsz másodpercnyi keresés után se talál valamit, amit pedig "ide tett". És akkor senki nem mehet sehova, mindenki hagyja abba, amit csinál, és segítsen neki keresni; vagy ha nem teszi, akkor viselje a folyamatos nyaggatást, hogy "na, hol van?", vagy "na, hova raktad?" (akkor is, ha a megszólított esetleg napok óta feléje se nézett a keresett holminak).


De ugyanígy attól is, ha egyszerűen csak valami nagyobb kellemetlenség történik - olyan, ami ugyan még nem akkora horderejű, hogy bármi jelentős, lényeges és következményekkel járó gond legyen belőle, de ami azért már több pillanatnyi, futó apróságnál. Ilyenkor megint méreg, megint pumpa fel, megint érzelmek elő, ésszerűség ki - ami persze csak tovább súlyosbítja a problémát, holott általában ezeket az eseteket egy kis türelemmel, józansággal és értelmes szemlélettel viszonylag gyorsan meg lehetne oldani. De így saját maga nyújtja meg a gondjait.


És így tovább. Hozzátartozik még a dologhoz, hogy az esetek nagy részében azt se hajlandó elismerni, ha esetleg ő tévedett, pedig ez gyakoribb, mint bevallaná. Viszont ebből az is következik, hogy sokszor még a vétlen félnek kell bocsánatot kérnie tőle, csak hogy végre vége legyen már tombolásnak, és legalább megkezdődhessen a béke helyreállása.


Hogy ez hisztinek minősül-e, vagy sem, azt ki-ki döntse el maga.

2009. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

A férfiak meg morcosak. Biztosan láttál már olyan férfit vagy fiút akivel nem lehetett szór érteni mert durcáskodik állandóan.

A nők is mérgesek,rossz kedvűek,izgulnak/aggódnak valami miatt vagy egyszerűen csak fáradtak...

Igen vannak olyanok akik hisztiznek, de azt másképp hívják.

azt mondják rá ,hogy gyerek...

2009. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét nem képviselője lehet úgymond hisztis. Lányból vagyok és előfordul, hogy bármit mondanak nekem én csak azt értem, hogy hülyének néznek és ettől még idegesebb leszek és ordítozok meg minden...előfordul, egyre ritkábban és csak bizonyos személyekkel szemben.

És fiútól is láttam már olyat, hogy mondtam valamit, amit sértésnek vett, majd morfondírozott és teljesen kifordítja azt amit mondtam neki és egy jó darabig nem szólal meg. Szerintem ez is hiszti/duzzogás/ morcizás.


A női racionalitás pedig relatív :P Ami egy pasinak egyértelmű az egy nőnek nem, hiszen érzelmekkel szinezi ki. A nőnek ez a reális világképe, a férfiak meg általában egyszerűbben látják a világot. Legalábbis szerintem, de nyugodtan cáfoljatok meg srácok :D

2009. dec. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Arra mondják, hogy pl. amikor menstruál egy csaj, akkor elsírja magát, amikor át kéne menni az úton, mert ő a zebrán szeretne átmenni 5 méterrel arrébb (megtörtént eset).


Főleg az a zavaró, hogy amikor megsértődik, akkor semmivel se lehet meggyőzni, semmivel sem lehet hatni rá. Teljesen belemerül a saját negatív gondolataiba és semmilyen infót nem fogad be. Én személy szerint el sem tudom hinni, hogy ilyenkor ezt egy csaj komolyan gondolja, vagy csak engem szivat.


Nem gondolom, hogy a nők reálisabban látják a világot, a férfiak meg "egyszerűbben". A férfiak gyakorlatiasabban látják a világot, a nők meg jobban ráéreznek a dolgok/emberek hangulatára. Mindkettő sokat ér a megfelelő helyzetben és sztem mindkét nem képviselőjének járatosnak kell lennie mindkettőben.

2009. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Arra, hogy lekicsinylik a problémáikat. A kapcsolatot megette a fene, hogy ha az egyik félnek baja vagy érzelmi igénye van és az a másik fél terhére van, így "hisztinek" nevezi. Ez a hárítás persze lehetetlenné teszi a valódi kommunikációt és még több "hisztinek" nevezett viselkedést vált ki az érintettből, így a kapcsolat megindul a lejtőn. Én "hisztis" férfit amúgy többet láttam. Amúgy maga a kifejezés gyerekre vonatkoztatva is felháborít. Azt hordozza magában, hogy "jelentéktelen vagy, mégis zavarsz"

Hypathia

2009. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Természetesen ez is benne van. A férfiak érzéketlensége is. Csakhogy a nők meg továbbra is hisztiznek hiába foglalkozik az ember velük. És miután megenyhülnek mindig úgy érzem, mintha valamit feladtam volna magamból. Egy szolga leszek, mert a hiszijére vígasztalással reagálok.
2009. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Na látod, utolsó, itt a baj, hogy így fogod fel! Attól, hogy figyelembe veszed a párod érzelmi igényeit, vagy foglalkozol vele, ha valami gondja van akár a kapcsolatotokkal, még nem leszel rabszolga, hanem "csak" társ! Mondjuk ilyen "jaj hagyjál már békén" "ne izélj már" és hasonlók helyett ha odafigyelést alkalmazol, megindultok a valódi kommunikáció és a kölcsönösség felé, így a "hisztinek" érzékelt viselkedés is kevesebb lesz. Ha valaki egyenesen kimondhatja a kapcsolatában, ha bántja valami, mert meghallgatásra talál, akkor nem kell "hisztihez" folyamodnia. Akár férfi, akár nő.

Hypathia

2009. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem sok különbség van aközött, mint aki szeret és egy szolga közt by Feldmár. Ha valaki túl sokszor akar belőlem szolgát csinálni, akkor otthagyom. Sokszor a csajok azért verik ki a hisztit, mert nekem lenne egy teljesen jogos elvárásom. Ilyenkor ha megvígasztalom, akkor legbelül rosszul érzem magam.
2009. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mit értesz teljesen jogos elvárás alatt például?
2009. dec. 17. 14:04
 10/23 anonim ***** válasza:

Hypathia:


"a "hisztinek" érzékelt viselkedés is kevesebb lesz."


Egy dolog az annak érzékelt, és egy másik, ami tényleg az (vagyis az a szituáció, amikor full beborul az illető leány, és bármit is mondasz, semmi se jó, ha nem mondasz semmit, az se jó, bármit csinálsz, az se jó, ha nem csinálsz semmit, az se jó). Utóbbival mit lehet tenni, azt mondd meg légyszíves, mert ezt tényleg szeretném tudni. Főleg, hogy...


"Ha valaki egyenesen kimondhatja a kapcsolatában, ha bántja valami, mert meghallgatásra talál"


...ez a tétel abszolúte adott, és mégis.


Kösz,


Abaris

2009. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!