Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a hosszú, életen át tartó párkapcsolat titka? Hisztek az egyenjogúságban?
ez most egy kósza gondolat bennem, amire várom az ellenérveket, hogy kinek milyen tapasztalata van akár saját életéből, vagy a szüleit, nagyszüleit látva.
Elgondolkodtam azon, hogy egy kapcsolatban az egyik fél előbb utóbb dominanciára tör, és az erősebb győz.
Talán pont az a mai rövid távú kapcsolatoknak az oka, hogy önzőek az emberek, és egyik fél sem adja be a derekát, és könnyebb a szakitás "úgyis jön újabb, jobb" hozzáállással.
De mit tudtak a régi emberek? A kor volt más, vagy az emberek?
Arra gondolok, hogy lehet nem is léteztek harmonikus életen át tartó kapcsolatok, egyenjogúsági alapon, hanem két eset miatt lehettek a kapcsolatok szakitás mentesek.
1. vagy a férfi uralta le a nőt, és a nő tűrt, hallgatott, a gyerekek, vagy a ház, anyagiak miatt, és elnézte a férfinek, hogy csalja, csak maradhasson a felesége.
2. a nő tört uralomra, és teljes papucsot csinált a férjéből, aki minden parancsát teljesitette, megfosztva férfiasságától.
létezik valósággal olyan harmonikus kapcsolat, amiben létre tud jönni az egyenjogúság a két fél között?
Láttatok olyan esetet (életen át tartó házasságra gondolok nem 3-4, meg 7-10 éves kapcsolatra) ahol mindkét fél kiegyensúlyozottan, harmóniában élt?
Hát, ha így folytatjuk, meglesz. :)
Idén leszünk 21 évesek, egyenjogú kapcsolatban.
De a szüleimre, nagyszüleimre igaz, amiket leírtál, de csak a dominanciában. A férfi volt az úr a házban, de soha nem alázta meg egyik sem a nejét, nem is csalta, tiszteletben, szeretetben éltek egymás mellett.
én még nem láttam kiegyensúlyozott kapcsolatot.
egyenjogúság van csak egyenrangúság nincs. (igen most a szóhasználatba kötöttem bele)
szerintem mindegy, hogy ki ural kit egyszer fent, egyszer lent... amíg kommunikáció és egymásra figyelés van addig együtt maradnak az emberek. mert az uralkodás ez esetben inkább egy mindkét fél által bevállalt, komprumiszomokkal teli szerep amiben "boldogok"
ez most elcsépeltnek fog hangzani, de a régi időkben pedig divat volt megjavítani azt ami elromlott nem pedig lecserélni.
Régen nem volt ennyire szabad világ,és nem az volt mint mostanában,hogy az embereknek mindenféle szabadságuk van,de kötelezettségük semmi szinte.
A másik,hogy mióta a nők kereslete megnőtt,illetve a felszínesség és ítélkezés a világra jött,azóta egyre rosszabb világot élünk.
Nem kellene ítélkezni csak így kívülről,hanem meg kéne ismerni a másikat talán.Ez az emberek legnagyobb hibája,főleg ebben az országban.
köszi a válaszokat. hármasnak meg külön köszönet a szóhasználat javitásáért. :D
azon gondolkodom, hogy amióta világ a világ, óriási a képmutatás, és nem látni mi van a bejárati ajtó mögött. Sokszor még a saját családunkat is egy mázban látjuk, úgy látjuk "ó a nagyszüleink de boldogok voltak". És ki tudja, hogy mi zajlott köztük, lehet hogy csak a kor sajátossága volt az, hogy égő volt elválni, és ezért maradtak együtt, de ha ők is most születtek volna, lehet elváltak volna közülük ők is sokan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!