Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tehetném túl magam?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tehetném túl magam? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lassan két hónapja, hogy szakítottunk barátnőmmel. Egyhangúvá vált a két éves kapcsolat. Nem voltunk boldogok. Bár ő az ellenkezőjét állítja. A napokban láttam egy fényképet az interneten és szerzett egy új barátot magának. Ez engem megrázott. Valami olyan érzés volt addig bennem, hogy még van remény. Nem volt jó a kapcsolat, de még mindig úgy érzem, szeretem. Rossz belegondolni abba, hogy mással csinálja azokat amiket előtte velem (nem csak kifejezetten a szexről van szó) és már másnak mondja azt "szeretlek!" holott nemrég még nekem szóltak ezek. Ragaszkodó típus vagyok, nehezen viselem ha elvesztek valakit. Újrakezdésről nem lehet szó, bizonyos okokból. Viszont belebolondulok abba, hogy mással jól érzi magát, vagy még jobban mint velem. Nem önző vagyok nem azért mondom csak most tudatosult igazán bennem, hogy akit szerettem, elvesztettem. Próbálok én is továbblépni, mást keresni de mintha a nők összebeszéltek volna ellenem. Mindenki visszautasít. A kapcsolatom alatt a baráti körömet is elhanyagoltam, így már barátokra sem támaszkodhatom. Egyedül vagyok, és a legjobb az egészben, hogy gyáva módon az alkoholhoz folyamodtam vigaszért és mindennapossá vált a "mi értelme van az életemnek?!" kérdés feltétele, szóval az élet eldobása is lehetőség közt van. Szinte már nincs olyan nap amikor ne lennék betöltve. Tanácstalan vagyok... Senki nincs aki néhány biztató szót szólna, vagy vállon veregetne, esetleg megölelne. Tudom, hogy tovább kéne lépnem, de a próbálkozások más nőknél és csalódások nagyon lelombozóak. Nem hiszem, hogy egyedül menni fog. Rettenetes érzés, ha egyedül van az ember ebben a hatalmas világban. Van jó néhány hasonló kérdés az oldalon, tudom! Elnézést az újabbért, de személyesen, nekem eddig senki nem mondott semmi pozitívat.
2013. júl. 18. 20:52
 1/6 Gergő Filó ***** válasza:
Hát. Én is hasonló helyzetben voltam:( Figyelj miért kell nézni gondolom FB-n az exedet? Én azt ajánlom töröld ki hogy még véletlenül se láss ilyeneket most ha neked rosszul esik akkor miért szadizd magad tovább? A másik hogy álj hozzá egy kicsit pozitívaban a dolgokhoz. Csajozás helyett nem tudom menj el kondizni csak valami hasznossal töltsd el az időt szerezz egy kis önbizalmat. Ne hagyd hogy a lányok döntsék el h szingli leszel vagy sem:D Ha egy nőnél nem jött össze van más kész:) Barátokat meg ugy is szerzel. Az irásod alapján műveltnek tűnsz rengeteg kérdezővel ellentétben szóval mi az akadály?:) Sok Sikert :)
2013. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel, ne csinálj semmi ostobaságot! Azt mondod, már nem voltatok boldogok. Ha már nem jó együtt, akkor tovább kell lépni. Tudom, hogy ez nehéz ennyi idő után, de annak hogy együttmaradjatok egy boldogtalan kapcsolatban nincs sok értelme. Elváltatok, elengedtétek egymást, ezzel lehetőséget adva, egy másik, boldogabb kapcsolatra. Fogd fel úgy, hogy neki már nem fáj. Tudom hogy rémesen hangzik, de ezt kell tenni. Én amikor szakítottam a barátommal, csak azt kívántam, hogy minél előbb "legyen túl" rajtam. Mert nem akartam, hogy szenvedjen. Csak azt akartam, hogy boldog legyen.. Igaz azóta nem tudok róla semmit, de nem is akarok...

Engedd el ezt a lányt, zárd le Őt, az emlékét, mint egy ajtót. Csak zárd ld életed ezen szakaszát, és örülj, hogy a része volt. Már nem voltatok együtt boldogok, hidd el, akkor meg jobb így...

A barátaid biztosan nem fogadnának vissza? Szerintem egy próbát megér, ha igaziak voltak. Nincs, vagy nem volt valami hobbid? Olvasni szeretsz? Egy jó könyv igazán le tudja kötni az embert, legalább amég begyógyulnak a sebek.. Az alkohol nem jó út, können lecsúszhatsz, és onnan nehéz a visszaút...

Engedd Őt el, zárd le ezt a két évet. És két hónappal utána ne várj még szerelmet, ehez több idő kell. És ha erőlteted még rosszabb lesz..

Már nem voltatok együtt boldogok, talán még időben lett ahoz vége, hogy csak szép emlékek maradjanak. Egy ellaposodott, kihűlt kapcsolatnak pedig nincs értelme, és csak egyre rosszabb lett volna, egy idő után fuldokoltatok volna.

Zárd le ezt a két évet, őrizd az emlékét, de igyekezz minél kevesebbet gondolni rá, és - a te érdekedben- ne nézegesd a képeit...

28l

2013. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen fb-n láttam a képeket. Nem kéne nézegetni, de valami mindig rávisz, hogy megnézzem mi a helyzet vele. Egyébként hobbim a zenélés, szóval az némileg enyhít a dolgon de nem olyan mint egy társ aki meghallgat. Nem csak egy lánynál próbálkoztam. Sőt, a célom nem is a kapcsolat volt, hanem csak egy társ, egy beszélgető partner aki ha nem is válaszol maximum meghallgatja bánatom. De hiába a szép szó.. El lettem hajtva mindig. Ezekre régebben csak legyintettem volna és annyit mondtam volna "Hülye liba.. majd rájössz!" ilyen állapotban viszont a hangyányi probléma is elefánt nagyságúvá növi ki magát. A barátokkal meg próbáltam ismét felvenni a kapcsolatot de amikor összeültünk nagyon éreztették, hogy elhanyagoltam őket. Már-már kiközösítettek szóval az az este is úgy sikerült, hogy otthagytam őket majd magányosan elfogyasztottam egy üveg pálinkát. Ilyen "barátaim vannak". Persze nem kellett volna elhanyagolnom őket, oké.. De ha baj van akkor kire számítsak?!
2013. júl. 19. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem vagy könnyű helyzetben... Családod? Ők sem állnak melléd? Jólelkű, értelmes embernek tűnsz az írásod alapján, aki beleesett a saját érzelmei csapdájába..

Azt mondod zenélsz. Zenész barátaid sincsenek? A művészek általában megértőbbek...

Hát én anno a hobbimba kapaszkodtam, de az kicsit más volt, ott én szakítottam, és azt hiszem a lelkiismeretfurdalás tett engem padlóra...


Hát nemtudom. Írni nemszoktál? Én ha leírom hogy mit érzek, vagy leírom, higy mi miért történt, történhetett, akkor megkönnyebülök.. Lehet te is választ kapnál sokmindenre, vagy legalább átlátnád a helyzetet. Hogy már nem volt jó együtt... Néha verset is írok, na az az igazi "megkönnyebülés".


Ha végképp semmi nem segít, keress meg egy pszihológust. Van ami nem megy egyedül, ez nem szégyen. Ne csússz le, te jó embernek tűnsz, ennyit nem ér az egész!

2013. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Apám születésem után elhagyott. Le se sz.. Ez is egész életem során egy fájó pont volt ami mostanság felerősödött. Anyám ő segítene, de valahogy nem érzem úgy, hogy vele akarom megbeszélni a dolgot. Nem tudom miért, pedig jó a kapcsolatunk. Írni és is szoktam, szeretem kiírni magamból a fájdalmat, feszültséget de nem olvassa el senki. Így végül is elmondom, viszont senki nem hallja meg. Elkezdtem járni a természetet. Falusi vagyok szóval amerre nézek mindenhol növények és szép táj látható. Na, az némileg megnyugtat. Ilyenkor kikapcsolok és nem bánkódom. Már a fájdalom is kezd enyhülni.
2013. júl. 23. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:

A természet csodákra képes. Van valami olyan energiája, kisugárzása, ami feltölti az embert... És ami újraértelmezi a dolgokat...


Az, hogy nem olvassa senki amit leírsz, az nem feltétlenül baj. Én kezdetben naplónak szäntam az enyémet, de mostmár sokkal inkább regény, de ennek ellenére nem szeretném, hogy bárki is elolvassa... Még legaläbbis... Túl bensőséges, túl őszinte...


Miért nem szeretnél anyukáddal beszélni? Ő biztosan megértene, és segítene... Bár én nem ismerem, csak mint nő, feltételezem( az én anyukám pl biztosan meghallgat engem, és ha nekem lesz gyerekem, én is megfogom, akár 40 évesen is).. Amúgy hány éves vagy?


Kitartás, el fog múlni a fájdalom, és örülök, hogy már el is kezdett! Járd az erdőt, játszd el ami a szívedet nyomja, és jó lesz! Csak az alkohollal vigyázz, az csak ideiglenesen nyomja el az érzéseket, utána pedig rosszabb...

2013. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!