Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha veszek be fogamzásgátlót...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha veszek be fogamzásgátlót akkor kell használnunk gumit?

Figyelt kérdés
lehet hülyeséget beszélek de valahol olvastam , szóval ha veszek be fogamzásgátlót vagy olyan tablettát akkor kell gumi vagy nem? (még nem használtam fogamzásgátlót) milyen gyakran kell bevenni vagy az esemény elött mennyi idővel vagy hogy van ez?

2013. jún. 24. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
elöször is. nögyogyász orhat fel csak. ami másnak jó az neked közelsem. innetöl a nögyogyászod majd elmondja
2013. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem járok nőgyógyászhoz, és nem is szeretnék..
2013. jún. 24. 23:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Orvosi tájékoztatás nélkül bevenni ilyen gyógyszereket nem túl ésszerű ötlet, és szépen fejeztem ki magam. Nem egyezik az ilyen gyógyszereknek sem a hatóanyagai, sem azoknak a koncentrációi. Feltehetőleg leamortizálnád a szervezeted, és akár még mellette az is lehet, hogy nem kellőképpen hatásos a gyógyszer, és terhes lennél. Emellett, mint látom, semmi releváns ismereted nincs a témában, különben nem itt érdeklődnél, ha jól sejtem, jóval 18 alatt is vagy. Nincs semmi probléma a gumival ebben a korban(sem). Ha mégsem tántorítottalak el, keress fel egy ORVOST(ő majd megteszi..)
2013. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mind a kettő előttem válaszolónak igaza van, halgass rájuk!

Mindazonáltal, hogy konkrétan a kérdésre is választ kapj, ha a fentiekhez igazodsz, és azt, és úgy használod, amit, és ahogy kell, akkor az a terhességtől megvéd (hát ugye ahogy szokás mondani, 99%-ban, ugyanakkor az óvszerre is ugyanezt lehet), DE a szexuális úton terjedő betegségektől NEM! Ráadásul az utolsó mondatból tényleg látszik, hogy nem használtál fogamzásgátlót, ez nem "esemény előtti tabletta", akkor hat, ha rendszeresen, folyamatosan szeded, és xy idő után kezd el hatni (bár ahány annyi féle, ott a betegtájékoztató + a nőgyógyászod).


Ameddig ilyen dolgokkal nem vagy tisztában, addig nem tudom, miért akarsz gumi nélkül szeretkezni. És még azután is, alkalmi kapcsolatokban mindig fennáll a fertőzés veszélye, nem olyan rossz az az óvszer.. (pláne, hogy te vagy a lány..)

2013. jún. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
+járj nőgyógyászhoz, szeretni nem kell.
2013. jún. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nemkell
2013. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a fogamzásgátló csak a terhességtől véd meg.

a gumi viszont a terhességtől és a nemi betegségektől is.

a helyedben gumit használnék.

2013. jún. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kolosszus22 ***** válasza:
Nőgyógyászhoz érdemes időnként eljárni és nem csak a fogamzásgátló miatt! Orvos nélkül hanyagold inkább, a kérdésedre válaszolva: nem kellene gumi!
2013. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kolosszus22 ***** válasza:
7-es, azért nemi betegségtől egy normális párkapcsolatban nem kell tartani, ha igen ott már baj van, aki váltogatja a partnereit annak van félnivalója a betegségektől.
2013. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nagyon el vagy tévedve, kedves Kolosszus.

ugyanis valaki beszerezhet aids-et, hpv-t stb. a korábbi kapcsolataiból, ahol mondjuk szintén hűséges volt egy fertőzött partnerhez (aki meg, tegyük fel, nem is tudott a fertőzéséről).

csomó betegség lappangási ideje több év. a legtöbben nem is tudják, hogy fertőzöttek, akik a betegséget terjesztik.

egy (tudtán kívül) fertőzött ember is lehet hűséges, élhet "normális" párkapcsolatban és ha nem vizsgáltatja ki magát, és gumi nélkül szexel, akkor simán továbbadja a szintén hűséges partnerének a vírust.

sajnos a te féle tudatlan emberek miatt terjednek a betegségek. és még tanácsokat is adsz.

szerintem sürgősen nézz utána dolgoknak, és amíg nem vagy tisztában a helyzettel, addig legalább tanácsokat ne osztogass. a hűség NEM véd meg a nemi betegségektől. csak akkor, ha mindkét fél egészséges. és ezt vizsgálat nélkül nem tudhatják.

2013. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!