Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyetértesz ezzel a mondattal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz ezzel a mondattal? A környezetemben csak ezt tapasztaltam.

Figyelt kérdés

Nincs hűséges nő, csak olyan, aki egy ideig beéri veled.


Most ne vegyük ide azokat, akik nem mernek kilépni egy kapcsolatból, mert félnek és azokat se, akik érdekből nem szakítanak.

Haveromat 7 év után hagyta ott a nője. A szakítás után 1 héttel már Fb-n is ki volt rakva a csajnak, hogy kapcsolatban van.

Másik ismerősömet pár héttel a 4. évfordulójuk előtt rakták ki. A csaj akkor osztotta meg, hogy barátja van, amikor 4 évesek lettek volna.

Mindketten feleségül akarták volna venni a lányokat. Így hogy bízhat az ember a nőkben hosszú távon, ha több éves kapcsolat után pár nappal már más palijuk van?


2013. jún. 24. 13:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

egyből általánosítasz, bocs 2 csajról van szó, amúgy ezt a srácoknak észre kellett volna venni, mert már a kapcsolatban voltak gondok, ne haragudj az időnek ehhez semmi köze,

amúgy tévedsz zsenike, nem féltem kilépni a kapcsolatomból, ja és nem érdekből voltam vele, fordítva részéről igen,

a leírt szöveget gondolt át, nézzél szét az életben, majd meglátod vannak normális emberek és kapcsolatok is N

2013. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jelenleg van egy 7,5 hónapos kapcsolatom és a világ minden kincséért se hagynám el a barátomat(nem sokára össze is szeretnénk költözni), de előtte volt olyan kapcsolatom is aminek semmi értelme nem volt(igazából egyiknek se volt a mostanin kívül, de segített abban, hogy kikkel nem érdemes kezdeni)


A barátom bátyja viszont hasonló cipőben jár mint a haverod. Neki is volt 2-3 hosszabb kapcsolata de az idő haladásával egyre rövidebbek(a legutóbbi 2 hónapos se volt).


Szóval nehéz párt találni, de nem lehetetlen

2013. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

És akkor mivan? Van ilyen. Nővéremet meg a férje dobta ki és már aznap más nővel volt. El is váltak. Anyámtól szintén elvált apám és rá fél évre már új felesége volt. Most akkor mondjam azt, hogy egy férfi sem hűséges, csak egy ideig beéri velem/velünk? Érdekes...a férjem meg abszolút hűséges, és be is éri velem már 8éve.

Barátnőm 10éve hűséges a férjéhez és beérik egymással.

Most erre mit lépsz? :)

Két példa után ne általánosíts! Ez olyan mintha nem akartam volna férjhez menni, azok után, hogy a sógorom és az apám lelépett más nő miatt.

2013. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Wow! Már 7,5 hónapot kibírtál egy pasi mellett? Ügyi vagy!
2013. jún. 24. 14:10
 15/19 anonim ***** válasza:

Most komolyan 2 csajról beszélsz? -.- Szánalom. Amúgy ilyen mindig lesz MINDKÉT NEMNÉL. Ne kategorizálj nemenként. Keress normális csajt, és ne bízz mindenek felett....csá.


L

2013. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Keress normális csajt"


Ezt mennyire komolyan gondoltad? Kire van ráírva, hogy normális vagy az, hogy nem az? Ki marad normális bizonyos idő után is? Sose tudja meg az ember, hogy ki a normális. Azt lehet tudni, hogy ki nem az.

2013. jún. 24. 14:38
 17/19 anonim ***** válasza:
a válások 2/3-át nők kezdeményezik legnagyobb részben azért mert nincsenek megelégedve a partnerükkel. Elbukják a shit-teszteket és GAME OVER
2013. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Nyilván a kapcsolatok - és a házasságok adott százaléka tönkremegy, szakítás, válás a vége. A maradék egy része ha nem is megy tönkre, nem igazán jó. Meg van egy része, ami tényleg a sírig tart.

Ha akármelyik csoportból találkozol egymás után 2-3 példával még nem jelenti azt, hogy az igaz mindre.

Egyébként én is gondolkoztam az exem feleségül vételén, aztán meg mégis szakítottam. Ez mennyire általános szerinted?

2013. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A shit-teszteket hagyjuk, olvastam az elméletet, jókora féligazságok vannak benne, frankón kiforgatva.


"De basszus, hosszú éves kapcsolatokról van szó. Ismerem őket, nem volt sose baj. Egyszer csak bedugták a csajok, hogy szakítsanak. 1 hét múlva mindkettőnek kapcsolata volt."


Ó, nagyon megértelek én, kis híján át is éltem, hogy így dobjanak. Akkoriban pontosan ugyanígy haragudtam is a nőkre, én is meg voltam győződve, hogy mindegyik egy megbízhatatlan, idióta p1csa. Azóta sokat gondolkodtam, és azt kell mondjam, valóban van egy, főleg a nőkre jellemző kreténség, ami ilyenkor kinyírja a kapcsolatokat, de ez nem azért van, mert mindegyikük "egy ideig beéri veled".


Az a baj, hogy az emberek többsége nem veszi észre a problémákat a párkapcsolatában, nem mondja ki, nem törekszik arra, hogy megértse és megoldja azokat. Szépen telnek a napok, a kapcsolat pedig észrevétlenül kihűl és rutinszerűvé válik. Kivesznek az újdonságok, az izgalom, az ismerkedés. Ekkor szokta hirtelen valaki felkelteni a csaj érdeklődését: egy másik pasi, aki friss, új, izgalmas. Semmivel sem jobb pasi - sőt általában rosszabb -, mint az aktuális, de ezt a csaj nem tudja, nem éri fel ésszel.


Ő azt hiszi, mindez nem a véletlen játéka, hanem mindig valami sorsszerűséget lát benne, ugyanis éveken keresztül nem fogta meg így senki, és szerinte ez nem lehet véletlen. Persze, hogy nem véletlen: azért fogta meg most ez a másik pasi, mert a mostaniból hiányol valamit, de ő ezt nem fogja fel, helyette elkezd gondolkodni, agyalni. Azt hiszi, ha el tudja bizonytalanítani valami, vagy VALAKI, akkor az valamiféle jel, ami arra utal, a mostani kapcsolatának vége, mert ő úgy gondolja, egy jól működő párkapcsolatban nincs kísértés. Ezt mi pasik sosem fogjuk megérteni, mert nekünk kísértés minden nap, minden nő, aki közeledik hozzánk (ezt pedig a nők nem értik meg sohasem, mert ugyebár másmilyen a két nem).


Ez még önmagában nem gond, hiszen fent is írtam: van ilyen, és lesz is mindig, egy párkapcsolatban ezt meg lehet oldani. A baj ott jön, hogy a nő nem mer beszélni arról, mit érez, nehogy megbántsa a párját. Dönteni sem mer, mert ez túl nagy felelősséggel jár. Helyette úgy tesz, mintha minden rendben lenne, de nincs, nem is volt, hiszen ez a helyzet sem véletlen alakult ki. A dolgok a rossz mederben sodródnak tovább megállíthatatlanul, míg egyszer csak eljut odáig a dolog, hogy menthetetlenné válik.


A csajban itt valamelyest letisztulnak a dolgok, kicsit megnyugszik a lelkiismerete, mert szerinte bebizonyosodott, hogy ez a kapcsolat tényleg halott. Persze, nem volt az, nagyrészt ő maga nyírta ki, de ezt ő nem észleli, nem fogja fel. A lényeg számára annyi, hogy eldőltek a dolgok, mostanra biztossá vált, hogy az új pasi az igazi. Elkezdi az új kapcsolatot, minden fényes, újra ég a szikra, egészen biztosan jól döntött. Csakhogy az új kapcsolat is csak egy párkapcsolat, ami szintén elkezd majd ellaposodni, elszürkülni, és akkor megint jön egy másik pasi, vagy - és ebből is rengeteg van - a megvilágosodás, hogy mekkora hiba volt a régit elhagyni, de annak már mindegy, késő bánat. Az sem ritka forgatókönyv, hogy ilyenkor önmaga megnyomorítása árán erőlteti az új kapcsolatot, mert nem képes szembenézni azzal, hogy mekkorát hibázott.


Ezt lehet gonoszságnak, kreténségnek felfogni, vagy pedig gyermeki hibának és a vele járó tanulópénznek. A kérdés az, hogy az adott nő MEGÉRTI E a leckét, miszerint a minőségi portékát megéri megjavítani, nem kell a szarhalom bóvlikat havonta cserélni a kínai piacon.


Azt mondod, az ismerőseid kapcsolatában nem volt semmi gond: hát volt, nagyon is volt, csak nem volt kimondva, és EZ volt a baj! A pasi nem tud semmit, ő azt hiszi, minden jól csinál, mert a csaj nem mondja neki. Az a durva, hogy sokszor nemhogy nem mondja, de ő maga sem tudja, mi a gond, SŐT: akár azt sem, hogy gond van, míg valaki, vagy valami meg nem mozdít benne valamit.


Én is így jártam: közel nyolc év után mindketten lelki mélypontra jutottunk a párommal, sokat veszekedtünk, rengeteget bántottam. Én borzasztó nagy hibákat követtem el vele szemben, de ő ezeket nem beszélte meg velem, helyette csak süllyedtünk lefelé. Én csak jót akartam neki, de rosszul, így a sok kritizálással a porba romboltam az önbecsülését, így ő is hiányolni kezdett valamit: a megbecsülést. Nem kellett sok, hogy találkozzon egy pasival, akinek ő lett az istennő. Hogy ez mennyire nem gonoszság volt a részéről, az mutatja legjobban, hogy a mai napig kínozza a bűntudat emiatt, pedig igazság szerint nem követett el ez ügyben semmi rosszat, leszámítva, hogy előtte megvárta, míg idáig süllyedhetünk. Kettőnk közül ő értene veled egyet abban, hogy minden nő p1csa :D.

2013. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!