Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az oka annak, ha egy férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, ha egy férfi ennyire nem akarja a házasságot?

Figyelt kérdés

Párommal 9éve vagyunk együtt. Van egy 8hónapos kisfiunk.

Amikor a babát terveztük, úgy volt, hogy majd ha besikerül, összeházasodunk. Összejött a baba, a párom pedig közölte, hogy ő mégsem akar házasodni. Egy világ dőlt össze bennem, nagyon megbántott, úgy érzem megalázott mint nőt!

Azt hittem túl tudok ezen lépni, de nem. Nap mint nap az jár a fejemben, hogy itt a gyönyörű kisbabánk, és nem érzem magunkat családnak. Az jár a fejemben állandóán, hogy vajon én miért nem érdemlem meg, hogy feleségül vegyenek, mint más nőt.

Már egyre nehezebben tolerálom ezt a helyzetet, sokat veszekszünk is. Úgy érzem nemtudok már a páromra úgy nézni mint egy férfira, úgy érzem becsapott, és bárhogy is szeretném, de nemtudok ezen túllépni...



2013. jún. 10. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna a sorrendet megfordítani,és időben tisztázni kellett volna,ki mit szeretne valójában.
2013. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Talán egy icuripicurit túlreagálod ezt a házasság témát. Nem is értem a nők miért emelik piedesztálra a frigyet. Nekünk két kisfiunk van. Mikor a harmadik megfogant, döntöttünk csak úgy, hogy na összeadjuk magunkat, de akkor sem a papír miatt mindinkább a házasságközpontú bürokratikus rendszer meghekkelése végett. Azt hittem hú majd milyen más lesz ezután, hát tökugyanolyan maradt, csak itt figyeg egy aranykarika az ujjamon... nabumm... Meg egy kazal lóvé az eskövőben. Azért ebbe is célszerű belegondolni. Szóval ne érezd magad megalázva, inkább örülj, hogy ezek ellenére még mindig Veled van a párod. Ha meg azt gondolod, hogy majd a házasság fogja összetartani a családod oltári nagyot tévedsz. Nekünk is voltak nehéz időszakaink. minket egyértelműen a gyerkőcök feltétel nélküli szeretete fogott akkor össze.

remélem tudtam azért kicsit segíteni.

2013. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Teljes mértékben igazad van! Talán naiv is voltál kicsit, amikor megengedted, hogy így legyen. Hiszen 9 év alatt 20-szor elvehetett volna feleségül, mégsem kérte meg a kezed. Te pedig belementél abba, hogy előbb jöjjön össze a gyerek, utána meg elvesz. Persze, én megértelek, hiszen most én is ebben a cipőben vagyok, az ember nem azt várja, hogy a gyermeke apja meghátráljon ebben a helyzetben, hanem azt, hogy álljon mellé, és igen is, vegye feleségül a gyermeke anyját, ha már együtt szeretné vele felnevelni. De mégis annyi ideje lett volna rá... Nem hiszem, hogyha eddig halasztotta, ezután megkérné a kezed. És így egy kicsit már kellemetlen is, ha a nőnek kell könyörögnie a gyűrűért.

Szerintem főként két lehetőséged van: benyelni ezt egy életen át, de a gyermeket mégiscsak az apjával felnevelni, vagy új életet kezdeni egyedül, mert gyerekkel is lehet találni mást, aki hajlandó házasodni.

2013. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gazdasági válság.
2013. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
De most ez komoly? Azért mert nem akar házasodni dobjuk ki és keressünk olyat, aki ugyan nem a gyerekünk apja, de el akar venni, mikor amúgy minden flottul működik? Erre csak azt tudom mondani, hogy: aqrvafas2ba. Nem tudom mikor fogják fel a nők, hogy nem a házasság a család alapja alapvetően... Ha meg úgy tartja össze a családot, hogy nem akarnak hercehurcát a válással, akkor rég baj van..
2013. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekem van egy gyerekem, meg a páromnak is van, nem vagyunk összeházasodva, mégis mindketten úgy gondoljuk, hogy család vagyunk.
2013. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért óriási különbség van aközött, hogy egyik fél sem akarja, vagy jelen esetben csak a párom nem, de én igen. Ha neki az csak egy papír, és magyarul megmondva sz*rik rá, akkor ugyan a párjának, a gyereke anyjának miért nemtudja megadni azt a boldogságot, hogy aláír egy cetlit?

Ez az egyetlen dolog ami megrontja a kapcsolatunkat. Ha ez nem így történt volna, akkor a rengeteg konfliktus sem lenne. Ezért tényleg úgy gondolom, hogy ezt ő rontotta el, de nagyon. Elég megalázó, hogy a kisbabánkkal a karjaimban még mindig a barátnőjeként mutat be valakinek.

2013. jún. 10. 12:51
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Erre én annyit tudok mondani :

anno a jogtanárom mondta azt, hogy lányok, ne szüljetek gyereket élettársi kapcsolatba.. mert kitudja mikor hagy ott a pasi, mert megteheti..akármikor, ha ugy tartja kedve, manapság meg egyre jobban kell ettől tartani

a házasság meg biztonságot jelent, és valakihez tartozást

sokszor lehet olyan eseteket is hallani, ahol vmeik fél nem akart, mégis egy idő után belement, mert tudta,hogy ez fontos a másiknak... :) De persze mindenki maga dönt,hogy ez csak egy papirt jelent neki, vagy nem. Az már más kérdés, hogy sztem 4-6 év után is biztos felmerült benned ez a kérdés. Ha pedig van egy babátok is és igy sincs elég elkötelezettsége a párodnak, már biztos nem lesz :)

2013. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Én nőként sem akarok házasságot, maximum mindenféle gazdasági - anyagi szempontok kellő figyelembevétele után - talán. Ha 9 éve együtt vagytok nem értem most miért hiszed azt, hogy ha eddig boldogok voltatok papír nélkül, ezután miért ne lennétek továbbra is azok? A gyerek meg akkor is jobban összetart bárkiket mint egy gyűrű/cetli hogy "márpedig mi házasok vagyunk" . Csak hogy tudd, papírral is ugyanúgy utálhatják egymást, megcsalhatják, becsaphatják a másikat a felek, mint akik nem házasok, ez tényleg nem ezen múlik.....
2013. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #9 kommentelő! Maximálisan osztom a véleményed és egyetértek Veled!
2013. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!