Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, ha nem vagyok szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha nem vagyok szerelmes a barátomba, hanem csak szeretem?

Figyelt kérdés

Vonzódom hozzá, nagyon rendesnek tartom és nagyon jó embernek. De nem vagyok belé szerelmes, mert úgy érzem, hogy nem tudok felnezni rá, nem ő a domináns a kapcsolatban. Eddig mindig olyan pasikba voltam szerelmes, akik engem irányították, ők voltak a dominánsak, lehet sokszor bunkók is, akikért nekem kellett teperni. Most meg semmit sem kell csinálnom, a barátom nagyon oda van értem. Nekem meg ez a helyzet furcsa, mindig a nehezen megkaphato pasik jöttek be. Ne értsetek félre, örülök neki, hogy a barátom ilyen rendes, de azt hiszem nem fogok rá tudni úgy felnezni, ahogy azt én szeretném. Viszont nem akarok vele szakítani, mert jól érzem magam vele, meg szeretem azért amilyen. Szerintetek ez baj? Kérlek ne szóljatok le.

22/L


2013. jún. 1. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7-es, vegyél vissza az arcodból, mert egyrészt nem írtam semmi bicskanyitogatót, másrészt tudom milyen ellenni valaki mellett szerelem nélkül mint a döglött befőtt. A szerelem tényleg elmúlik egy idő után, de akkor sem olyan típusú "sima" szeretet lesz belőle mint amit mondjuk a testvérem iránt érzek. Tudom, mert tapasztaltam. A mostani kapcsolatomban halál szerelmes voltam a páromba az elején és ez mára lejjebb hagyott, de a helyét átvette egy másfajta érzés, amit úgy definiálhatnék, hogy az is szerelem, csak mélyebb, erősebb, stabilabb. És tudom, hogyha soha nem szerettem volna szerelemmel a páromat, akkor most nem így éreznék, mert nem lett volna minek átalakulnia. Szóval az a baromira nem mindegy, szerelemmel indul-e a kapcsolat. Ha nem, akkor azt kár erőltetni, mert egyszerűen értelmetlen. Ilyen alapon bármilyen random emberrel összeállhatnánk, aki szimpatikus emberileg, mert mé' ne?
2013. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nem hiszem, a csajok a falkavezéreket keresik, az alfahímeket, hát te nem úgy tekintesz rá... és nem is fogsz, de legalább feküdj már le vele ha még szűz, ennyi jóság lehet benned :D
2013. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem minden "csaj" keres falkavezért :D Én a velem egyenrangú társam szeretem:P Hisz emberek vagyunk...
2013. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Inkább az a bicskanyitogató, ahogy te nyilatkozol.

Az teljesen igaz, hogy a szerelem le tud csendesedni (ennek biológiai okai vannak), nem tart örökké a kezdeti lángolás. Viszont ha igazi szerelem volt, akkor hiába múlt el a lángolás, akkor is másfajta szeretet lesz belőle, mint amilyen barátok/családtagok iránt érez az ember. Ő akkor is a társad, a saját feled marad, akivel lelki összhangban vagy, a szexualitásod is vele éled ki, vele hangolod össze az életed.

Valamint azt se felejtsük el, hogy az, hogy elmúlik a lángolás, nem jelenti azt, hogy nem lehet soha többé. Újra tud éledni időnként.


Tehát az IGAZ szerelem hullámzik, ugyan, de sírig tartó köteléket jelent.


Ilyen családi körben nőttem fel, látom, hogy a szüleimnek milyen a viszonya, magam is megtapasztaltam már jópár dolgot az érzelmekről az életben (voltam szerelmes, de olyan kapcsolatom is volt, ahol csak emberi szeretetet éreztem - megsúgom, semmit nem ért az a kapcsolat), így egészen biztos, hogy nem fogom alább adni a dolgokat, csak olyan emberrel kötöm össze az életem, akibe SZERELMES vagyok. És másoknak sem tudnék mást javasolni.

Szerintem mindenki érdemelne egy ilyen társat! Sokkal kevesebb lenne a félresikerült kapcsolat és a válás.



Kérdezőnek:


Azzal semmi baj, hogy azt szereted, hogy ha saját magad fölé tudsz helyezni egy férfit. Egyéni beállítottságtól függ, hogy ki milyen kapcsolatot szeret. Valaki az egyenrangúságot preferálja (pl. én), valaki dominálni szeretne, valaki pedig alá szeretné rendelni magát egy olyan embernek, akire felnéz.

Viszont a lábtörlő szerep, és a párodra való felnézés között különbséget kellene tenned, mert nem ugyanaz a kettő.

2013. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!