Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell boldognak ÉS őszintének lenni egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Bármennyire is szereted a párod, előbb vagy utóbb megkívánsz valami mást. Akár csak egy éjszakát valaki mással, akár egy hosszabb játékot valakivel, aki teljesen más, mint akivel éveket töltöttél együtt.


Nem tudom, hogyan lehet lemondani az újdonság, a változatosság varázsáról, és közben boldognak maradni egyetlen partner mellett, miközben akkora a kísértés néha. A szeretőtartás nekem elképzelhetetlen, az a legundorítóbb dolog, amit megtehetek azzal az emberrel, akit elvileg szeretek.



2013. máj. 24. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Először tanulj meg normálisan szeretni! Szerintem te nem vagy tisztában azzal, hogy mit is jelent a szerelem. Tanuld meg és majd rájössz, hogy mi a kérdésedre a válasz!


Jó lenne, ha nem beszélnél más nevében, ugyanis nem mindenki olyan mint te. Tudod egyes emberek szeretik a másikat (igazán).

Nem kívánnak meg mást, mert megvan a harmónia, az összetartó erő és minden amire a feleknek szüksége van. Amíg nem tudod ÉRTÉKELNI, BECSÜLNI, TISZTELNI, és ELFOGADNI azt az embert aki melletted van, akkor ne beszélj szerelemről. Ez a 4 kulcsszó meghatározó.


Egy kapcsolatot ápolni kell, törődni kell a másik féllel. Egy kapcsolat nem csak arról szól, hogy vagytok egymás mellett és b***tok. Sokat kellene egymással beszélni. Például a gondokról, bajokról, örömökről és bánatokról.


De mondom, amíg nem tudod, hogy mit jelent a szerelem, nem is fogod megkapni a választ.


Gondolkodj el inkább azon, hogy mit is jelent neked a másik feled.

2013. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szerelmes az ember akkor eszébe sem jut másra nézni vagy megkívánni.Ha már elmúlt a szerelem akkor éberen kell tartanod az érzékeidet,gondolok itt arra,hogy igenis rá kell csodálkozni arra,hogy úristen milyen szép,vagy milyen okos,szóval a másik ember azon tulajdonságaira amik anno megfogtak benne.Persze tudom ez nem mindig elég a hűséghez.Te tudod melyik típus vagy a hűséges vagy akinek állandóan kell a bizonyítás és hajtja a vadászösztön.Ha az utóbbi vagy,akkor folyton mérlegelned kell,hogy ez a kis kaland megéri-e azt,hogy esetleg végleg elveszítsd a párod.
2013. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Polyamista kapcsolat is megoldja a problémádat.Szerethetsz egyszerre több embert is és ezt a párod elfogadja.
2013. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

10: Kiváló analógia! Te csak egyféle ételt eszel egész életedben?


11: Idióta.


A többieknek köszönöm az értelmes hozzászólásaikat.


12: Teljesen egyetértek veled, egy kapcsolat elején eszembe sem jut másra ránézni, de pár év után más a helyzet, egyszerűen csak a változatosság hajt ilyenkor, és szó sincs arról többnyire, hogy eszembe jutna valaki mással bármi komolyabba belekezdeni, de óriási űrt hagy az, hogyha arra gondolok, hogy amíg a párom mellett vagyok, addig sosem tapasztalhatom meg azt a varázslatos első néhány hónapot, vagy nem élhetem át azt, amikor először érek valakinek a testéhez. Az egész dilemmát épp az szolgáltatja, amit te mondasz, hogy minden mérlegelés eredménye úgyis az, hogy nem éri meg, de az űr akkor is ott marad.

2013. máj. 24. 22:37
 15/19 anonim ***** válasza:

Kifacsartad az analógiámat, az önkontroll volt a lényeg... de írok egy másik példát, ami nem tőlem származik, hanem Almási Kitti Hűtlenség c. könyvéből: ha tetszik a szomszéd autója, beleülsz és mész egy kört?

A hangsúly a társadalmi normákon van.


De ha már az ételekhez ragaszkodsz... Képzeld el, nekem milyen volt, amikor kiderült, hogy a kedvenc ételemre allergiás vagyok és soha többé nem ehetem, csak ha vállalom az esetleges súlyos következményeit... Na, hát ilyen a megcsalás is. A kezdeti pár hónapról... ha volt már benne részed, tudod, hogy úgyis elmúlik idővel. Mindig elmúlik. Viszont ha a kezdeti pár hónapokért kockáztatod a stabilitást, akkor abban nem lesz részed soha... Nekem fiatalon rengeteg (de tényleg rengeteg) pár hónapos kapcsolatom volt. Mindig kellett az újdonság, a bizsergés. Aztán megtanultam értékelni a stabilitást... és már nem vágytam a kezdeti bizsergésre. Aztán a stabilitásnak vége lett (nem miattam, hanem mert a másik fél vágyott a bizsergésre), és most is ugyanott tartok: lenne lehetőségem újdonságra, volt is benne mostanában párszor részem, de már nem izgat... sokkal jobban tudnám értékelni a stabilitást.

2013. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Arra, hogy a szomszéd autóját elvigyem egy körre, nem ösztökél egy teljesen elemi, zsigeri vágy, amire, mint az evolúció valamennyi terméke, akaratomon kívül programozva vagyok. Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de feleslegesek a sántító analógiák.


Amit írsz, abban látok bőven rációt, és rátapintottál a lényegre, valószínűleg az én problémám pont az, hogy én most vagyok fiatal (23), és nekem nem volt részem rengeteg kicsi bizsergésben, mert az utóbbi öt-hat évet többé-kevésbé két hosszútávú kapcsolatban töltöttem. Talán épp ezért feszélyez ez az egész, mert ha kibuliznám magam, utána lehet, hogy egy éven belül ott lennék, ahol most te, hogy már nem vonz a kicsi és felszínes bizsergés, mert van valami sokkal több annál. De ha ezt most elkezdeném bejátszani, akkor búcsút mondhatnék egy mostani stabilitásnak, ami pedig nagy ár, és félek tőle, hogy nagyon megbánom valamikor, amikor már túl vagyok a szórakozáson.


Van önkontrollom, félre ne érts, de ettől függetlenül nem vagyok meggyőződve róla, hogy az önkontroll hatásos eszköz. Nekem az elfojtás szinonimája, és az elfojtás előbb-utóbb kidugja a fejét valahol, valamilyen formában, lehet, hogy teljesen felismerhetetlenül.

2013. máj. 25. 00:30
 17/19 anonim ***** válasza:

Az idióta az te vagy. Emellett szánalmas és gerinctelen!


Ennyit ér az értő olvasás!!!


Igazából jót nevetek rajtad, úgy sem lesznek hosszútávú kapcsolataid. Főleg nem BOLDOG és ŐSZINTÉK.

Te tudod.

Csak egyesek tapasztalatból írnak tudod.


Nyugodtan csald meg a barátnődet, legalább jól kifog dobni. Az ilyenek nem fognak kelleni senkinek!


Ha nem tudnád pletykás világban élünk. Csak úgy terjednek a hírek. Azt hiszed rólad nem fognak?


Inkább nézz magadba és gondolkodj el kicsit!

Az ember az önuralmával, és az ösztönei elfolytásával különbözik az állatoktól, de úgy látom, hogy te nem különbözöl!

2013. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Megintcsak: idióta. Szövegértelmezésben végképp nem tudok segíteni.
2013. máj. 26. 12:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Szánalmas, szerencsétlen.


Akkor is nevetséges vagy. Hajrá, így tovább!

2013. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!