Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tovabb? Kérlek adjatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovabb? Kérlek adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés
27éves lány vagyok,fél éve zártam le a 8 évig tarto kapcsolatomat,de még nem teljesen,mert van egy lakásunk amiben nem lakik senki.5évig álom pár voltunk más pasi nem is létezett számomra.Sokat dolgoztam késön jártam haza,és akkor a volt párom el kezte a csavargást,és el csattant az elsö pofon.Utána már semmi sem ment jol,fojamatos veszekedések,és azután állandoan ráncigált emelte rám a kezét.8év után el hagytam.Fél éve van egy uj barátom müvelt inteligenns,persze a volt párom nem tud rola,és nem is akarom h tudjon amig el nem adjuk a közös lakásunkat,mert állandoan fenyeget ha meg tudja h van valakim csunya vége lesz.Én szeretem ezt az uj pasimat,de nem szerelemmel,hanem a joságáért,de nem szeretném neki el mondani mert hátha bele szeretek.Ugy érzem h már soha nem leszek olyan szerelmes mint a volt barátomba.Csak öt szerettem igazán,de tudom h ö már nem fog meg változni.Szerintetek adjak neki ujabb esélyt?Már többször is adtam neki,de ijen sokáig még nem voltunk külön.Vagy maradjak az uj barátommal akit nem nagyon szeretek?mert már szeretnék gyereket meg minden lassan csaladot szeretnék alapitani.
2009. szept. 21. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy választási lehetőséget hiányolok a levélből, amin úgy látszik, nem gondolkoztál el. Mégpedig az, hogy egy kicsit légy független, hoyg helyrejöjj a bántalmazó kapcsolat után, és önmagadra találj.

Egyet biztosan tudok tanácsolni: visszafelé ne lépj!!!!!!!!! Soha még egyszer össze ne jöjj egy olyan pasival, aki egyszer is megütött (de ha jól értem, itt rendszeres bántalmazás volt) Az ilyenekkel baromi nehéz szakítani, és ha elgyengülsz és visszamégy, még agresszívebbé válik, mert tudja, hogy bármit tehet Veled.

Ráadásul most meg fenyeget - aki szeret, az nem fenyeget. Ez birtokolni akar. Te nem azt az embert szereted, aki ő valójában. Nem abba vag yszerelmes, aki megütött, hanem abba, akit BELÉLÁTTÁL akkor, amikor öszsejöttetek. Akkro nyilván nem tudtad, hogy erőszakos. Tudatosísd magadban, hogy az az igazi énje, nem az, akinek Te képzelted, és akibe beleszerettél. Aki szeret, az nem fenyegetéssel, megfélemlítéssel akar "visszahódítani", hanem megnyerő viselkedéssel.

Ha a jelenlegi párodat nem szereted, egyelőre akkro se szakíts vele, mert tartok tőle, hogy az visszasodor az előzőhöz... Egy verekedős alaknál bárkivel jobb lenni! De az igazi megoldás az lenne, ha egyedül, önmagad lennél, és nyitott lennél egy új, igazi szerelemre. Akárhogy is lesz, az elsővel ne jöjj össze újra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezt tanácsolnám. Önmagaddal kéne talán együtt lenned. Vagy tudnod együtt lenni. Sokan nem képesek rá. Tisztáznod kéne magadban dolgokat, megismerni önmagad. Pláne ha vissza akarsz menni egy ilyen agresszív, uralkodó férfihoz. Ezek a helyzetek nem csak úgy jönnek, hanem mi vonzzuk be, tehát magadban kell keresned az okát. A családalapítás pedig lehet vágy, viszont ha megvan az ideális férfi, a lakóhely, anyagiak, az sem elég. Leginkább magunkat kell helyrerakni.


Sok sikert hozzá!

2009. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az öszinte válaszodat,nagyon jol esett.Remélem bele szeretek ebbe az uj barátomba,csak kicsit félek,h nem jön össze,mivel már fél éve vagyok vele.Ugy érzem akkor is vele kell maradnom,mert én már nem hiszem h lenne egy olyan pasi aki tetszik is nekem,meg rendes is.
2009. szept. 21. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én férfi vagyok,mégis elítélem az ilyen cselekedetet,ha visszamennél hozzá,örökre az alárendeltje lennél,és újra,és újra fájdalmat okozna.És egy ilyen alaktól esetleg szeretnél gyereket?Tarts ki az új párod mellett,és majd adj időt magadnak és eljön amikor fellélegzel,és őrülten szeretni fogod!Szerintem csak a 8év ami inkább hozzá húzna téged.Semmiképp nemenj vissza hozzá,mert a leendő gyerkőcödnek is csak ártanál,ha majd lesz!
2009. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Most talán így érzed. Nem tudhatod, hogy lesz-e ilyen ember. Amikor nem vagyunk túl jó állapotban, nem érezzük magunkat biztonságban és nem bízunk a dolgok menetében, pláne ha csalódtunk valakiben, akkor hajlamosak vagyunk hasonló kijelentésekre. Aztán később visszanézünk és észrevesszük, hogy mennyire állapotfüggő.
2009. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
en is ferfi vagyok de ellenzem a bantalmazast folg noi szemejek ellen ez nem hejes.A regi kapcsolatodrol pedig tisztaznod kell magadban egy par kerdest, szereted e meg ? te mit akarsz az eletol ? ha visszafogadod regi baratodat meg fog e szerinted valtozni? Ha 5 evig jo volt akkor 3 ev kin volt neked? Az uj kapcsolatodrol pedig azt mondtad inteligens es nem szereted szerelembol hanem josagbol.Szerintem meg kene vele beszelned ezeket a dolgokat , mert rajohet az uj parod hogy nem szereted igazabol , es tonkre mehet a kapcsolatotok ha rajon. Most ugye nem szereted de bele tudsz szeretni? Mert en szerintem a szerelem nagyon fontos, na meg a tisztelett es a josag.
2009. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!