Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme egy komoly kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme egy komoly kapcsolatnak ha az egyik fél úgy gondolja hogy ő még úgyis lesz később szingli?

Figyelt kérdés
Tehát hogy előre tudja, hogy akar majd még egyedül lenni, vagy legalábbis úgy képzeli a jövőt hogy lesznek még benne szingli évek. Pár év távlatra gondolok. Mit tehetnék? nemrég beszéltünk arról hogy fél hogy én nem merem elengedni magam és nem merek teljesen bízni ebben a kapcsolatban, ami bántja őt. De ezt meg is beszéltük, nem volt gond. De rá egy hétre meg történt ez az elszólása. Hogy szeret barátnővel lenni de biztos hogy lesz még egyedül meg minden. Így már sajnos annyira sem merek bízni. Nagyon szerelmes vagyok, de pont ezért nem, mert félek hogy ha annak ellenére ami elhangzott én továbbra is azon fogok dolgozni és igyekezni hogy a lehető leghosszabb ideig együtt maradjunk, akkor ha mégis vége lesz egyszer az örökké olyan nyomot hagy hogy már soha nem fogok rendbejönni. Ő az első barátom és 1-2 hónapja kezdtem el azt érezni hogy soha nem is leszek már kíváncsi másokra, mert ő az akire szükségem van. Akár el tudnám képzelni azt is hogy soha ne legyen vége. Ő sem az a fajta aki a rövidtávú bohóckodásoknak a híve, mindig hangsúlyozta hogy komolyan gondolja velem és érzem hogy szeret, mondja is, de akkor nem tudom mégsem, hgy mit gondoljak most. A gond az hogy mindig kicsit zárkózott fajta voltam, nem is volt barátom egészen 20 éves koromig és most itt van ő, és soha nem került még hozzám senki ilyen közel, és minden első tapasztalatomat és élményemet párkapcsolati téren neki adtam, és megijeszt a gondolat hogy folyamatosan és egyre erősebben azt érzem hogy másnak nem is akarom adni soha ezeket a dolgokat. Ha jönne is más utána úgy gondolom soha nem tudnék senkit így szeretni. Van egy-két ilyen alapelvnek is mondható gondolatom hogy én csak egy embert akarok ennyire közel engedni magamhoz az életem során, mert túl mélynek tartom ahhoz az ilyen dolgokat hogy több valakivel is megosszam. Lehet hogy hülyeségnek hangzik de ilyen vagyok, és hiszek az igazi szerelemben is. Ő az a fajta aki nem aggódik annyit a jövőn mint pl én, ebben eléggé mások vagyunk. Mindig mondja hoy nem tudja mi lesz 1-2 év múlva de szeretne sokáig velem lenni... De félek tőle nagyon, hogy egészen mást keresünk. Pedig eddig semmi nem volt ami arra utalt volna hogy ő is majd "ki akarja élni magát"; a szex miatt sem lehet, mert pont az a ritka típus ilyen téren akinek nincs állandóan szüksége rá, és én is olyan vgayok aki néha többre értékel egy összebújva alvást, mint hogy durr bele... Igazából csak nem tudom, hogyan folytassam innen. Próbáljam értékelni azt, ami van? Hogy van két ember akik nagyon jól elvannak együtt, és használjam ki amíg lehet aztán majd jön más? Aahelyett hogy azon bánkódnék hogy mégsem ő lesz az "igazi" holott teljesen úgy éreztem mintha tényleg a sors küldte volna mellém? :/ Ha valaki volt hasonló szituációban, szívesen vennék pár tanácsot vagy bármit, igazából minden eddigi problémát őszintén és rejtegetés nélkül megbeszéltünk egymásnak de úgy érzem sok lenne ha azzal rontanék rá hogy én már nem akarok mással járni az életemben =/ ezt magamban kell megoldanom úgy érzem, és ezért jutottam el oda hogy névtelenül kérjek véleményt/tanácsot mert tapasztalat híján egyedül nem jutottam sokra a gondolatokkal. 20/L 19/F
2013. febr. 14. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jajj istenem... 19 éves racionalista fiú. Kész. Szerintem teljesen természetes hogy 19 évesen nem gondolja az ember, hogy élete végéig párkapcsolatban lesz. Ez elég valószínű. Ne kattodj ezen annyit. Ő nem úgy gondolkodik mint te. Ha érdemes leszel arra, hogy veled maradjon, akkor veled marad majd.

Tanács? Szerintem az emberek nagy többsége, nem úgy áll hozzá egy kapcsolathoz, hogy ez most tuti életem végéig szól. Sőt, általában azt se tudják, mi lesz pár hónap múlva. Mert ez a logikus. Az élet változik. Nem mindenki álmodozó.

2013. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a leírást, de szerintem van értelme. egyszer úgyis minden kapcsolat véget ér (ha másképp nem, halállal) Szóval csak próbáld jól érezni magad mellette. Tapasztalatot mindenképp nyersz. De ha nagyon nem tudsz bízni benne hagyd.. szóval fene se tudja :D
2013. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem mindenki gondolkodik úgy mint én, sőt. Ezért is ijedtem meg, hogy talán nem-e kéne hagynunk az egészet és mindkettőnk elindulhatna a maga útján megkeresni azt akivel igazán boldog lehetne, mert félek hogy ő is mást vár, és én is. Nem tehetek róla hogy ez alakult ki bennem, kizárólag hosszú kapcsolatban tudok gondolkodni és borzasztóan tudok kötődni a másikhoz. Nem gondolom hogy emiatt...kevesebbet érnék vagy hülyébb lennék bárkinél, csak szimplán más. Az emberek nem egyformák. És persze megértem azt is hogy valszeg nem akar egyből arra gondolni hogy lekösse az életét. Csak pont emiatt, mivel ezt ennyire máshogy látjuk, fogalmam sincs van-e értelme folytatnunk, vagy most hogy erre fény derült már csak sérüléseket fogunk okozni egymásnak mert egyszerűen mást akarunk ebből a dologból.
2013. febr. 14. 00:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyi kétséged van, akkor tényleg nagyon a végét járja ez a kapcsolat.
2013. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Élvezd a kapcsolatot, ne mindig ezen agyalj :) Élvezd a boldog pillanatokat! Bízz benne, tedd amit a szíved diktál.

Gimnazisták voltunk, mikor volt az osztályomban egy pár. 8 hónapig csak keféltek, majd összejöttek. a Fiú előre megmondta (mindenkinek), hogy ő amint elballagtunk nyáron szingli lesz, és kiéli magát.

Azóta 2 év telt el, és együtt vannak..férfiak!!!

Én 20/L vagyok, 2 éve kapcsolatos. Néha én is vágyom a szingliségre, de ezen nincs hangsúly! Ha megy minden tovább ilyen jól, akkor ásó-kapa-nagyharang! :)

Tehát élvezd, hogy a párja vagy! És legyetek nagyon boldogok! A sor majd alakul vagy így vagy úgy, az ellen meg nem lehet tenni!

2013. febr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha már ez kérdésnek felmerült benned akkor ez a kapcsolat amúgy sem működne sokáig.

A srác megmondta,hogy nem tervez hosszú távra te pedig igen.

Ez különbözik,ahogy te is látod,vagyis nem illetek össze.

Egy darabig ellehettek ha neked jó így de a srác tovább fog állni.

2013. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

már kezdtem elengedni magam é s kizárni a kétségeket, de pont jött egy ilyen, arra kér hogy bízzak jobban de közben már előre "lerendezte" a kapcsolatunkat, én így éreztem magam amikor ez történt. ennek ellenére próbálok bízni csak nem szeretném hogy csúnya vége legyen.


Utolsó: Köszönöm a pozitív hangvételű kommentet, még ha nem minden rózsaszín, komolyan jól esett elolvasni! : ") Az élet tényleg művel furcsa dolgokat, és abban én is hibás vagyok hogy pl túl könnyen lehet kizökkenteni a bizalmamat, csak azóta sem megy ki a fejemből ez a megjegyzés. De próbálom élvezni azt ami most van, hátha az élet is úgy akarja majd hogy jó sokáig tartson. :)

2013. febr. 14. 00:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Kicsit tartok tőle én is, hogy ez lesz. Hogy majd tovább áll még akkor is ha én most úgy dntök hogy nem adom fel és inkább figyelmen kívül hagyom ezt a negatívságot mert az csak mérgezi a dolgokat... De ő sem rövidtávra tervez, pont ez az, hogy ő nem "tervez" annyira, azt tudja hogy komolyat szeretne és jó sokáig, 1-2 évig azt mondta teljesen el tudja képzelni, ő maximum eddig szokta a jövőt vájkálni más esetekben is, nem gondolkodik anyira előre és ezt el kell fogadnom ezzel tisztába vagyok. De megijesztett ez az egész dolog, és úgy érzem egyre biztosabb hogy nálam tényleg rövidebb dolgot képzel el, és nem akarom megvárni amíg odébb áll mert azt úgy érzem nem bírnám ki...
2013. febr. 14. 00:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze elhiszem rossz volt hallani ezt a szájából, de akkor tegyél ellene, hogy tartsd meg :) Biztos nem csak egy időre kellesz neki, hisz hosszútávra tervez. Akkor meg időd van, hogy bebizonyítsd neki, hogy sokkal tovább kellesz te neki 1-2 évnél...:)
2013. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Végigolvastam, nem tudok rá mondani mint azt, hogy totálisan ugyanebben a helyzetben voltam egyszer pár éve, ugyanígy én voltam az idősebb nőként, én 22 voltam, exem meg 20. Mi együtt voltunk kb. 2 évet így, és nem lett "happy end" az eltérő párkapcsolati igények miatt röviden szólva. Mondom, ugyanez a szitu volt teljesen. Ha szereted ezt a srácot és te igazán komolyan terveznél vele, akkor jobb lenne, ha továbbállnál. Nekem is mindenki ezt tanácsolta, csak én homokba dugtam a fejem és végül ő küldött el azzal, hogy számára eljött az a pont, hogy kimerült a kapcsolatunk és tovább akar állni. Én meg ott álltam szerelmesen, az álmaim és a vele kapcsolatos jövőképem romjai közt. Mondjuk ma már nem bánom, hogy így alakult, sőt örülök, mert megismertem a mostani páromat, akivel tökéletesen egyezik a jövőképünk és tudja, mit akar: hogy a felesége legyek és nem a távoli ködös "talán egyszer" jövőben, hanem a jövő nyáron. Nagyon együttérzek veled amúgy.
2013. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!