Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem bejelentette, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem bejelentette, hogy csak minden második hétvégén lesz itthon. Ti hogyan viselnétek el?

Figyelt kérdés
23 éve vagyunk házasok, 2 éve kezdett el foglalkozni magával, mindenféle tanfolyamokra jár, most ez egy hosszabb lélegzetű lenne. A gyerekeink nagyok, barátaink nincsenek, nekem jelenleg munkám sincs. Jó lenne tudni, hogy másszak ki ebből a gödörből.

2013. febr. 5. 07:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

Én is azt hittem, hogy száz százalékig megbízhatok a feleségben, aztán jött a pofáraesés. Soha se bízhatsz meg senkiben teljesen!

Viszont amiket írtál témákat, megértem, hogy nem tudsz vele beszélgetni. Ezekről a témákról nem is lehet.

De van egy ötletem. Készülj fel a témáiból és szállj szembe vele érvekkel. Győzd meg tényekkel és mutasd meg neki, hogy te nem érdektelen és képzetlen vagy a témában, hanem nem hiszel el mindent csak úgy bemondásra.

Itt van például egy jó videó arról, hogy miként született a keresztény egyház legendája és Jézus történe csak egy kitalált történet, aminek a magyarázatát a csillagászatban kell keresni:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QLBXQ..

De van sok más hasonló dolog is. Mutasd meg, hogy te nem vagy egy buta nő, csak értelmesebb és téged az ilyen bugyutaságoknál, mint amivel ő foglalkozik komolyabb dolgok érdekelnek.

2013. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 fospuska ***** válasza:
azt meg végképp nem értem,miért. neked nem jó,ez világos. ő ezt tudja,de lesz@rja. a leírásod alapján nagyjából személyzetként kezel, ami finoman fogalmazva nem szép egy házasságban. miután önállósodni sem bírsz az anyagi lehetőségeid miatt, eléggé kényszerhelyzetben vagy. de próbáld meg a jó oldalát nézni,én is csak azt tudom tanácsolni,keress egy olyan hobbit,ami ha nem is lesz életcélod,de leköt annyira, hogy ne ezen töprengj egész nap. egy uszodabérlet (ahol szauna is van) sokat lendít és általában elég könnyen lehet új ismerősöket szerezni,mert a közös hobbi megkönnyíti az ismerkedést és elég sok korodbeli van ott is pl.,ahova én járok. mindenképp társaságra lenne szükséged,még ha csak napi egy-két órára is.
2013. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Az első, amire nagy szükséged lenne: társaság. Egy barátnő, egy kisebb baráti társaság, vagy egy-két hasonló házaspár, akikkel tudtok beszélgetni.

Velük kicsi te is kimozdulhatnál akkor, amikor egyedül vagy.


Kapcsolatépítésre is fordíthatod a szabadidőd: sokkal egyszerűbb munkát találni. Ha más nincs, és anyagilag nem égetően sürgős a helyzet, akár biztosítós munkával vagy hasonlóval is foglalkozhatsz. Rengeteg időt felemészt, és ha sikereket érsz el, jobban fogod érezni magad.

Gondolkodhatsz saját vállalkozás indításában is, oktathatnál, stb. Gondolom, bőven szereztél tapasztalatokat az évek során, amire most akár még kereslet is lenne.


Gyerekeid is "terhelhetnéd" kicsit. Hétvégén elhívod őket ebédre, vagy te mész el hozzájuk. Lehet, szükségük lenne egy kis segítségre, nem könnyű egyszerre dolgozni, előre jutni, háztartást vezetni, stb. Ők is biztos szívesen csinálnának veled közös programot, pl. kirándulás, mozi, színház, kiállítás, és egyebek.


A férjednek pedig próbálj felajánlani egy-két "csereegyezményt". A tanfolyamok alatt pl. érdeklődhet, hátha tud valaki valahol üresedésről, halott úgy állásról, vagy csak szól, hogy milyen pozícióra, milyen képzettséggel szeretnél jelentkezni.

Másrészt havi egy napot, vagy kettőt CSAK veled töltsön el. Kettesben.

Próbáld meg te felélesztgetni azt a bizonyos szikrát. Mit csináltatok szívesen kettesben? Milyen volt, amikor megismerkedtetek? Mit szeret csinálni?

Vagy legalább üljetek be egy kávézóba, nézzetek be könyvesboltba, stb. A lényeg, hogy kettesben legyetek, és legyen miről beszélgetni.

2013. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, nagyon jólesik, hogy senki sem szedi le a fejem, és megértően próbáltok segíteni. Valóban nagyon hiányoznak a barátnők, én mindig a családomnak éltem, közös barátokat a férjem miatt nem tudtunk szerezni, neki senki nem felelt meg. Most pedig annyira megváltozott, hogy amit eddig elrontott, azt elismeri, másként kellett volna csinálnia. Remélem, nem lesz@rás a részéről,ő szeretné, ha vele fejlődnék, sőt neheztel, hoyg én nem tudom követni az útján, azt akarja, olvassam én is, amit ő, de nem érti meg, hoyg engem az nem érdekel. (és olyan magas szintű, hogy két diplomás létemre nem is értem)
2013. febr. 5. 09:23
 25/42 fospuska ***** válasza:
ha nem érdekel, nem csoda,hogy nem is érted. főleg,hogy az alapok is hiányoznak hozzá. egyébként ha a férjednek senki nem felel meg,akkor egyszerű a dolgod: nem kell vele foglalkozni.:) csak annyi a dolgod,hogy megmondd neki,neked viszont megfelelnek ezek a barátok-barátnők,neki nem kötelező veled mennie. gondolom,ő is úgy van vele,hogy most már van idő mindenre,neked se befelé kellene fordulnod. nyitni,mert végre ráérsz magaddal foglalkozni, vagy olyan dologgal tölteni az időt,amit szívesen csinálsz. kapj bele nyugodtan mindenbe,ami érdekesnek látszik,majd megtalálod azt,ami esetleg hosszabb távon leköt.
2013. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Csak az a kérdés, 43 évesen hol találok én még barátokat-barátnőket? :(
2013. febr. 5. 09:35
 27/42 fospuska ***** válasza:

uszodában, kocogás közben, konditeremben, könyvtárban, kutyasétáltatás közben, hobbiként kiválasztott elfoglaltság internetes fórumain...bárhol.:)

itt a 3. oldalt írjuk tele,miért lenne máshol nehezebb...? :)

2013. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Egyébként én ezt a dolgot a szekták közé sorolom. Ha te nem így gondolod, hát bocsi. Én ilyen agymosásszerűnek nézem.

Lehet, hogy tévedek.

Azért ha van időd olvasd el ezt a linket. Ez nem ide tartozik, csak Jó tudni, hogy ilyen is van.

[link]

2013. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg sokat segítettetek. A házasságomért még mindig aggódom, de talán erősebb motivációt érzek a kimozdulásra. Várom a további véleményeket!
2013. febr. 5. 09:53
 30/42 fospuska ***** válasza:
egyébként milyen területen keresel melót,melyik országrészben...?
2013. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!