Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit választanátok: biztos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit választanátok: biztos kapcsolat egy életen át vagy megpróbálni valaki mással és kockáztatni?

Figyelt kérdés

A biztos kapcsolaton azt értem, hogy a kapcsolat már nagyon elmélyült, mindent tudtok egymásról, megvan a kölcsönös bizalom, tudod, hogy eléldegélhettek egymás mellett életetek végéig, szeretitek egymást, ragaszkodtok egymáshoz.

A kockáztatáson pedig azt értem, hogy felbukkan egy új ember, akiről egyből azt érzed, hogy lelkitársad, mindenben megért téged, segít valóra váltani a vágyaidat, szóval az biztos, hogy amíg vele vagy, képes leszel megvalósítani magad és boldog vagy. Ellenben ki tudja meddig tart...

Én ezt a bizonytalan helyzetet választottam, a többéves kapcsolatomból kilépve, de néha megfordul a fejemben, hogy ez rossz döntés, és talán ha majd 30-40 évesen visszatekintek erre a pontra az életemben, akkor hibának fogom gondolni, mert igaz, hogy a korábbi barátommal nem illettünk össze, kb semmilyen téren se, de szerettük egymást nagyon.

Egyébként ha így is, nem mennék már vissza a volt barátomhoz azt hiszem semmiképp, csak érdekel, hogy aki esetleg már bölcsebb nálam, hogy látja ezt. Mennyire fontos az, hogy valaki olyan legyen mint én, ezáltal teljesen megértsen, támogasson, olyan programokat csináljunk együtt, amit mindketten imádunk... vagy az a fontosabb, hogy valaki biztosan társunk legyen egy életen át, de ő nem olyan, mint én, bár azért persze elviseli a dolgaimat...

21L


2013. jan. 13. 23:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem kell helyettem dönteni, meg ettől függetlenül nem változik semmi, csak érdekel mások véleménye is. :)
2013. jan. 13. 23:27
 2/8 anonim ***** válasza:
21 éves vagy. 21! Nehogy már ennyi idősen megállapodj valaki mellett, akiről tudod, hogy nem a "lelkitársad"...
2013. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van. Merj kockáztatni. Ennyi idősen előtted az élet. A helyedben én is így döntöttem volna. Hátha ő életed szerelme :)
2013. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lelkitárs egyértelműen. Sose alkudj meg és ne kezdj úgy bele kapcsolatba, hogy érzelem nélkül, csak emberségből elfogadva.
2013. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocsi,hogy nem tudok érdemi választ adni,de ez engem is érdekel,csak én 20 vagyok hasonló helyzetben..a másik srácot évek óta ismerem még mielőtt megismertem a mostani párom..már akkor Őt gondoltam a lelki társamnak..néha még eszembe jut
2013. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A válaszom kicsit összetett lesz. Egyébként sem befolyásolni akarnálak vele, ahhoz másmilyen hangvételűnek kellene lennie. Csakis a saját véleményem tudom mondani, és némileg beleszőni az irományba, hogy miért.


Van egy ember az életemben akitől nagyon sok mindent tanultam. Majd Te is megtanulod. Vagy, a másik véglet, hogy beilleszkedsz a társadalmi normákba, és az egyhangúságba teljesen, és tucatemberré válsz. Egyik sem gond, félre ne érts.

Nem igazán érdekelnek a társadalmi normák, és a sekélyesség, az egyhangúság. Az hiszem kiderült, melyiket választanám/választom. Amikor már úgy gondolom hogy az "új" ismertség, az új ember, az én másik felem, akkor nyilván nem szeretem a még mellettem lévőt.

Nem hiszem hogy pár percnél tovább eszembe jutna, hogy egy átlagos sekélyes életet a hátam mögé dobva, vajon rosszabb e nekem, mint abban élve. Ráadásul én nem hiszek ebben az ellentétek vonzzák egymást szövegben. Ezzel én vagyok így, természetesen, különbözőek vagyunk, különbözik a nézőpontunk. Eddig viszont nekem jobban bejöttek a hasonló emberek. Egyetlen, tőlem eléggé különböző párom volt. Hát... tiszavirág életűre sikerült közös életünk. Nem bánom hogy megtörtént, de nekem az nem való.

Személy szerint, mivel fontos az együtt töltött idő minősége és milyensége, én valakivel EGYÜTT szeretném élni az életet, ide-oda menve, jókat beszélgetve, és nem CSAK a másik MELLETT szeretnék élni, harmóniában, és ezzel minden érdemlegeset el is mondva a kapcsolatról.

Mindezt úgy írtam le, hogy se férjem, se gyermekem nincs. Ezek azért lehetnek befolyásoló tényezők.

2013. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Biztos kapcsolat. Nem értem miért jobb az új... Más ha nem működik, de ahogy leírtad egyformának tűnik. 21 éves nő már elég idős ahhoz, hogy megállapodjon, főleg ha gyereket is akar. Kezdek kicsúszni az időből... :/


21/N

2013. jan. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kockáztatnék. Ezt tettem öt év után, és jól tettem: a mostani párommal fél év alatt jóval előrébb tartunk, mint az előzővel öt év alatt! Ott még csak összeköltöztünk és vártunk, mondván fiatalok vagyunk, most meg már a babát tervezzük :)


Egyébként meg olyan, hogy biztos kapcsolat egy életen át, nincs. Kissé sarkítva soha nem tudhatod, hogy a másiknak mikor esik a fejére egy tégla. A családban van olyan házaspár, akik csodálatosan éltek tizenöt évig, aztán a férjet baleset érte, most meg sem ismeri a családját, valószínűleg soha nem lehet teljesen rehabilitálni. Nincs olyan sajnos, hogy biztos. :(

2013. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!