Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerinted hátrány a fiatalos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted hátrány a fiatalos megjelenés 40 körül egy férfinak?

Figyelt kérdés

40 felé járó férfi vagyok. De általában 20-25-nek néznek, KÜLSŐM alapján. Eddig többnyire hátrányban voltam a nőkkel kis részt emiatt is -inkább anyagiak a fő gond-, de most ezen vonatkozásról jutott eszembe, hogy kikérem véleményeteket. :) Optimista vagyok, és tudom, h akadnak nők, akik inkább örülnek a fiatalos megjelelésemnek. De többnyire nem így volt.


Pl. Az utóbbi pár év tendenciája szerint -vegyük alapul, hogy a legtöbben sajnos külső benyomás alapján kezdenek ismerkedni, és pl. élőben sokszor nincs is más alap odamenni egy idegenhez, vagy fogadni egy idegen kezdeményezését- a 17-25 közti lányok közül akadtak, akiket vonzok, mert korukbelinek, vagy alig idősebbnek néznek, vannak, akiknek tetszem. De amint megtudják, hogy 40 felé járok, érthető módon általában nem vállalják, hogy párkapcsolatba kezdjenek velem, legalábbis nehéz olyat találni, aki közülük vállalná.


Ha viszont saját korosztályomból keresek nőt, vagy max 10 évvel fiatalabbat (kb. 28-38 közötti nőt), zöldfülőnek hisznek, hiába adom a metakommunikációs jeleket, érthető módon azt gondolják sokan: "mit kezdjek egy 20-25 éves pasival??", holott idősebb vagyok náluk, csak hát nagyon fiatalnak látszom külsőre...


Mégis szinte minden esetben feltűnik másoknak, hogy viselkedésre, gondolkodásmódra, érzelmi intelligenciára meg lényegesen átlag feletti vagyok, ezért legalább a 28-38 közti nőknél van némi esélyem, csak általában a legtöbbje esélyt se ad SOKSZOR PONT A FIATALOS MEGJELENÉSEM MIATT a közeledésre.


Aki közülük mégis nyitottabb, és megörül nekem, hogy érzelmes, intelligens, család centrikus stb vagyok, és szóba jönnek az anyagiak, akkor meg ürüggyel lelécelnek...


Fura módon inkább csak azok a nők találnak meg, akik futó kapcsolatot akarnak -nem csak velem-, mert kellek nekik az ágyban, de én meg inkább tartós kapcsolatra vágyom; inkább érzelem centrikus vagyok, és csak másodsorban kell nekem a szex...


Viselkedésre, és belső értékekre nézve meg mindig is idősebbnek érzékeltek mások, mint az aktuális korosztályom.


(Csak mellékesen teszem hozzá, gondoljatok bele, amikor pl. 20-22 voltam, a 12-14 éves csajok közül akadtak, akiken észrevettem, hogy bomoltak értem, mert 14-15-nek látszottam... velük ráadásul törvényellenes is lett volna járnom, na meg hol érdekeltek engem már 20-22 évesen a 12-14 évesek...?? Persze a 16-20 éves lányok szemében ekkor meg kisfiú voltam, de amint elkezdtek beszélgetni velem, és megtudták életkorom, akkor már oké voltam neki addig, amíg rá nem jöttek, hogy túl érett gondolkodásmódom, és ez nekik "túl sok volt"...)


Szóval az a fura, hogy a kívülállók -akik nem hozzám hasonló helyzetben vannak- azt gondolják, hogy a fiatalos megjelenés 40-45 alatt is előny. Amint látjátok, többnyire hátrányom volt belőle.


Van, aki hasonló cipőben jár, mint én? Mi a tapasztalat? Nők, lányok, férfiak, fiúk közül is érdekelnek beírások.



2012. dec. 29. 10:12
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Nem volt szó önfényezésről, hanem helyzetelemzésről. Ha a helyzetre nem állítjuk fel, mi a probléma, történetese, hogy jóindulatú, tartalmas, humoros férfiegyéniséget utasítanak vissza, pusztán anyagi helyzete okán, akkor hogyan lehetne megvitatni a kérdést?


Ne jelezzük, hogy mi a probléma, és így tegyünk fel kérdést?? És jeleztem, HOGY MI MINDEN ELLENÉRE nem kellek a nőknek régóta.


És ezt te önfényezésnek állítod be... Ha meg nem írná a kérdező -jelen esetben én-, hogy mi a probléma, pl. milyen pozitív vonásaim ellenére nem jön össze a dolog, akkor meg az lenne a baj, hogy "kedves kérdező, nem értjük, mi a kérdés, nem tudod világosan megfogalmazni?"


A másik dolog: a jóindulatú kritikának helye van. De nem kell egzakt módon kifejtenem kritikát előző két beírásodról, mert önmagáért beszélnek benne az önellentmondásaid.

2013. jan. 2. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!