Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élőknél hogy fordulhat elő az hogy hirtelen beleszeretnek valaki másba? :S

Figyelt kérdés
31 éves vagyok,2 éve élek párkapcsolatban, amiről sokáig azt hittem hogy most ez az igazi. Nagyon szerelmes voltam a barátomba az elején, annyira hogy életemben ennél intenzívebb szerelmet nem is éreztem talán még soha előtte. Ez aztán enyhült valamennyire (szerintem ez természetes is), de továbbra is nagyon szeretem. Hosszú távra tervezünk, most veszünk lakást, boldogok vagyunk együtt, teljes az életünk. De. Nyáron egy új munkahelyre kerültem, ahol egyik munkatársam valahogy elkezdett érdekelni. Nem értem hogy, ilyen soha nem történt még velem, hogy egy jó és érzelmileg kielégítő párkapcsolat kellős közepén elkezdjen valaki más is érdekelni. A munkatársam egy nagyon intelligens, átlagosnál valamivel helyesebb pasi,39-40 év körüli, de ezt leszámítva semmi különös, szóval érthetetlen számomra az egész. Nyár óta ez az érdeklődés egy mélységes plátói szerelemmé növekedett a részemről, aminek jelét sem adhatom a kollégám felé, mert egyrészt nem tudnék olyan egyszerűen a jelenlegi kapcsolatomból kiszállni, másrészt fogalmam sincs, hogy kollégám viszonozná-e a vonzódásomat. Vannak jelei hogy esetleg érdeklem őt, de ezek homályosak, max egy laza flörtnek felelnének meg, vagy átlagos barátságos munkahelyi gesztusoknak amik nem feltétlenül jelentenek semmit, (pl néha megérint beszélgetés közben, nagyon sokat mosolyog ha összefutunk, érdekli mi van velem, beszél rólam a főnökömmel, stb. néha barátságosan ugrat). Észrevettem azt is, hogy nyilvánosan, mikor tobb kolléga is jelen van, viszont nagyon tartózkodó, van hogy elutasító is a viselkedése. Mindenki tud a kapcsolatomról, gondolom ő is, bár előtte sosem szoktam emlegetni ezt. Most év vége felé elhúzott szabira, és nem láttam már vagy egy hete. Azt vettem észre hogy ezekben a napokban sokkal felszabadultabb, mintegy megkönnyebbültebb vagyok, alapvetően boldogabb is, hogy nem látom minden nap. Most jöttem csak rá hogy ez az egész kollégám iránt érzett szerelem mennyire megvisel érzelmileg. Lehetséges vajon ezzel hosszú távon együtt élni? Titokban szeretni valakit, elviselni minden nap a látványát és az ebből fakadó fájdalmat és érzelmi "nyűgöt"? A barátommal szemben érzett lelkifurdalásról nem is beszélve. Váltsak munkahelyet, próbáljam meg elfelejteni kollégámat vagy nyissak felé, hátha mégsem a barátom az igazi? Karrierszempontból nem lenne okos döntés lelépni innen, nagyon komoly munkahely és minél több időt (legalább még egy évet) szeretnék itt eltölteni, mert későbbiekben ez nagyon fontos lesz a CV-mben. De a munkahelyváltás mint opció szintén megfordult a fejemben mindezek ellenére is, főleg mióta szabin van és nem látom nap mint nap (és feltűnt hogy emiatt sokkal jobb a közérzetem is). Aki volt már hasonló helyzetben leírhatná a tapasztalatait :) köszi
2012. dec. 17. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Így jár mindenki, aki fiatal korában nem éli ki magát.. előbb-utóbb ki akarja a tested. Jobb ezen előbb túllenni, a sok nyomi kapcsolatfüggő majd a házasságát teszi tönkre (vagy épp saját magát, lelkileg, ha elfojtja).
2012. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

én még csak 19 éves vagyok és nálam is hasonló a helyzet de kicsit más..én épp a suliban szerettem bele egy fiúva aki nem vizsonozta a szerelmemet de persze lefeküdni le akart velem elmentem a suliból és megismertem a mostani páromat,másfél éve vagyunk eggyütt már eggyütt lakunk és sok mindene keresztül mentünk,nagyon szeretjük egymást a mi kapcsolatunk is kiegyensulyozott DE visszamentem a suliba és ismét ott van az a fiú és nálam is talán? plátoi szerelem alakult ki meg egy bizonyos testi vonzódás..kivánom,eggyütt akarok vele lenni (persze soha nem csaltam meg eddig senkit és hűséges vagyok)

én azt veszem észre hogy tetszel neki csak fél,tartozkodik az miatt hogy párkapcsolatban élsz..

2012. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Oké. de most te vő vagy vagy férfi?
2012. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
én ? vagy a kérdező? én lány vagyok
2012. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok. Az első kérdezőnek igaza van abban, hogy sok a társfüggő akik emiatt elrontják az életüket. Rám sem ez sem pedig az nem igaz, hogy ne éltem volna ki magam fiatalabb koromban. Szóval biztos nem ezért történik mindez.
2012. dec. 17. 21:10
 6/12 A kérdező kommentje:
első válaszolónak, elnézést
2012. dec. 17. 21:11
 7/12 anonim válasza:

Nem irigyellek,szerintem óvatosan próbáld kipuhatolni a kollégád szándékait.Ha nem megy akkor direktbe kérdezz rá.

Hosszútávon ez nem fog menni.Valószínű a lelkiismereted miatt nyomasztanak az érzelmeid,mert ha jól értem vonzódsz hozzá.A jelenlegi párommal hasonló képen alakult ki a kapcsolatom(kolléga)annyi különbséggel mi egyedül állok voltunk.DE pont így kerülgettük egymást majd egy évig .(mosolyok,csipkelődések,átlagosnál kedvesebb szavak gesztusok,reggel várod hogy beérj)

Aztán egy céges bulin összejöttünk,ennek 12 éve.

Ne menj más munka helyre ,próbáld meg tisztázni aztán kezelni a helyzetet.Gondolj arra ez később másik munkahelyen is előfordulhat.Akkor onnan is elmész?Nem jó ötlet.Egyébként majd kialakul valami,mérlegeld és modellezd magadban mit hogy fogsz mondani és tenni ha a kollégádat választod a mostani párod helyett.

2012. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Az első vagyok. Köszönöm, hogy megválaszolta felvetésemet a kérdező. Kissé nyers modoromban pont erre voltam kiváncsi, hogy vajon kiélted-e magad, mert... mert szerettem volna azt hinni, hogy akinek sok fiúja volt fiatalon, az később nem fog megcsalni.. hát, ennyit az illúziómról :(


Amúgy én is a konfrontálódást javaslom. Beszélj a kollégáddal, és vagy vágj bele nyíltan, otthagyva a pasidat, vagy küldd el a jó francba és mondd meg, hogy ne keressen soha többé. Ez a sínylődés senkinek sem jó, a 3 emberből 1-nek sem.

2012. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Lépnék én, ha kissé egyértelműbb jeleket adna az állandó somolygásnál. A céges bulin pl próbáltam a közelében lenni, keresni a társaságát de szabályosan ignorált. (Persze ennek nyilván számos oka lehet azon kívül hogy nem érdeklem-persze bennem ez is komolyan felmertült mint lehetőség. Mindenesetre nem könnyű a helzyet.) Ha egyértelművé tenném a szándékaimat azzal, hogy nyíltan rányomulnék miközben benne vagyok egy kapcsolatban, akkor elég kellemetlen címkékkel illethetnének a kollégák, hozzátenném jogosan :S szóval ez nem járható út.
2012. dec. 18. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:

1. válaszoló: szerintem te vagy a nyomi


Másik: érzések, benyomások mindenkiben keletkezhetnek, azért ember az ember, nem pedig ösztönállat, mert el tudja magában nyomni, és ha van párod, akkor el is kell ezeket nyomni...



Ez ilyen egyszerű, nincs szó semmiféle kiélésről, bulizásról, és hasonló ökörségek, csak tessék ember módra viselkedni, nem az ösztönök után menni...

2012. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!