Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nehéz kérdés? Mi a fontosabb?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehéz kérdés? Mi a fontosabb? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
22éves vagyok,a párom 29. Nagyon szeretjük egymást. A lányunk 3 hónapos. Nem volt könnyű terhesség,de imádjuk a kicsit mindketten. A párom nagyon nehéz eset,amit eddig megértettem,elfogadtam,pl.,hogy nem tudja kimutatni a szeretetét. az utóbbi időben ráadásul sokat járt el itthonról,mert a baráti társaságában sok volt a szülinap,most meg jönnek az előszilveszterek stb..Én ugye itthon vagyok a picivel,ráadásul veszélyeztetett terhes voltam,már egy éve nem voltam szinte sehol,csak bevásárolni. Nagyon sokat dolgozik,alig van itthon,szinte nem is látjuk. Korán lefekszik,és mivel a kislányunk este tíznél előbb sosem alszik el,így a szex is elmarad. Folyamatosan bepróbálkozom,ha véletlenül megvár a lefekvéssel,de mindig mondja,hogy fáradt,késő van,és különben is miért csak a szexre gondolok,mindig csak a szexet szajkózom. Nekem fontos,hogy együtt legyünk,és mivel hétvégén esténként elmegy mostanában,hétköznap meg se várja míg én is ágyba kerülök,így kb kéthetente jut egy alkalom. Na most ez a sok "kis" probléma összegyűlt bennem és elegem lett. Viszont szeretem és tudom,hogy ő is engem. Tudom,hogy nem csal meg,ez száz százalék,tehát ilyenekben is biztos vagyok. De úgy érzem nekem sem erőm sem hangulatom ezt csinálni. Azonban imádja a kislányunkat és a kislányunk is őt,és egyedül nem is tudnám biztosítani azokat a körülményeket a lányomnak,amikben most él. Valamint nem szeretném elszakítani az apjától sem. Nem tudom mi a fontosabb,vagy mit lehetne tenni. Megbeszélni próbáltuk már,de a párom nagyon magába forduló természet pl.azt se mondja,ha fáj valamije,szinte soha semmiről nem beszél,így a megbeszélésünkkel se jutottunk semmire. Nem tudom mit tegyek,de borzasztóan elegem van :( Úgy nézek ki mint a terhesség előtt,és csinos lány vagyok,senki meg nem mondaná,hogy van egy gyerekem. Nem hiszem,hogy ezt érdemelném. Mostanában sokszor gondolok arra,hogy talán volna olyan férfi,aki szeretne és megbecsülne,és ki is mutatná. Viszont ha belegondolok,hogy elhagyom a páromat,a gyomrom is összerándul a fájdalomtól. De ez a feszültség a kislányunknak sem jó,mert ő is megérzi.Boldogtalan vagyok,nem beszélgetünk,itthon sincs,ha itthon van nem segít,csak ritkán,én meg szeretném,ha kicsit több időt lenne velünk,ha figyelne rám is kicsit,és kedvesebb lenne. Mit tegyek? Mi a fontosabb? A normális család,apukával,anyukával? Vagy inkább költözzünk? Félek,hogy ha elköltözünk,azt már nem lehet visszacsinálni,és nem szeretnék rossz döntést hozni,mivel felelősséggel tartozunk a kislányunkért!

2012. dec. 17. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem besélj vele, mond elneki, hogy ez így nem mehet tovább, mond el neki azokat a dolgokat amiket itt leírtál (azt hogy azon is gondolkodtál, hogy elhagyod először ne említsd).

Találj ki valami közös programot, vagy szervezz meg egy romantikus estét, szexi fehérnemű stb.. (ha van valaki aki vigyáz addig a kicsire)

Sok sikert

2012. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Minek kellett nektek gyerek...
2012. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz kérdés. Te ismered, hogy milyen reakcioi vannak, milyen taktikát érdemes folytatnod. Három honapja szültél, még nem olyan régen szexelhetsz csak. (Milyen volt a szex a terhességed alatt?) Le kellett rolad szoknia vszinüleg elég hosszu ideig, lehet, hogy nagyon rászokott a marokmarcsára. Neki is vissza kell szoknia. Az elköltözéssel még igazán várhatsz, mind a magad, mind gyereked érdekében. Szerintem rá kell ébresztened (nem megmagyaráznod!), hogy ezzel a felállással kihátrál az életetekböl.
2012. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló,igazán nagyon sokat segítettél a kedves válaszoddal. Képzeld,hogy tervezett baba volt,és rettenetesen szeretjük és semmiben sem szenved hiányt. De arról nyilván nem hallottál még,hogy az emberek viselkedése változik...


A többieknek nagyon szépen köszönöm a választ :) A terhességem elején ugyanolyan volt a szex,aztán sajnos nem szexelhettünk,mert kinyílt a méhszájam és feküdnöm kellett. Aztán amióta megint szexelhetünk,azóta is ugyanolyan,nem fáj,a nedvesedéssel sincsenek gondok és szerencsére tág sem vagyok. Nem tudom,hogy mit próbáljak még meg,mikor kedvesen mondtam el,nem segített,ha veszekedtem,nem segített,ha úgy tettem,mint akit nem érdekel,az egy darabig segített de már az sem,mert rosszul esik neki,és azzal a hangulat ugyanolyan szar lesz. Elköltözni a szívem mélyén én sem szeretnék,talán csak azért fontolgatom,hogy történjen már valami,amitől észbe kap..külön programot egyenlőre nem tudunk szervezni,még nagyon pici a kislányom. de esetleg a két ünnep között pár órára ott tudnánk hagyni a nagyszülőknél.

2012. dec. 17. 10:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Ne mond, hogy nem jogos a kérdésem, attól, hogy terveztétek és szeretitek, egymással képtelenek vagytok kommunikálni. Köztetek vannak olyan alapvető problémák, ami a gyereknek is probléma, hiszen nem látja az apját. Tervezett gyerek? Ez ilyen kommunikációs háttérrel köztetek kb. annyi lehetett, hogy "gyereket szeretnék"-"én is". Ez nem tervezés, csak vágyakozás, álmodozás.

Nem gyerek kellett volna nektek, hanem jobban megismerni a másikat. "A párom nagyon nehéz eset,amit eddig megértettem,elfogadtam"-Dehogy fogadtad, csak bíztál benne, hogy majd ha gyereketek lesz, megváltozik, vagy te meg tudod majd változtatni, ez hol elfogadás, ha emiatt a váláson gondolkozol? Nézz magadba egy kicsit.

2012. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát ne is haragudj,de azért mert nem írom le az élettörténetünket nem azt jelenti,hogy ez eddig is így működött. Míg csak terveztük a picit és terhes voltam,csak az volt a kivetnivaló,hogy nem tudta kimutatni a szeretetét,és ezt elfogadtam,ezt írtam a kérdésbe is. Akkor még más helyen dolgozott és nem ennyi volt,hogy gyereket szeretnék én is..Hanem elköltöztünk máshová,ahová már vállalhattunk gyermeket,és elintéztünk sok mindent ami alapja a gyerekvállalásnak. Sokat voltunk együtt és nagyon sokat beszélgettünk,annak ellenére,hogy egyébként nem beszédes típus.Változtak a dolgok,de ez nem jelenti azt,hogy nem ismerjük egymást.Aztán mikor 8 hónapos terhes voltam,kirúgták,másik munka,de ez messze van ahol lakunk,és ezért nem látjuk sokat. Tanácsot kértem,hogy mit tegyek,és nem azt jelentettem ki,hogy elválok.De nem tudom minek magyarázkodom neked,te biztosan jobban tudod az egész életünket. Nem a váláson gondolkozom,csak azon,hogy elköltöznénk egy időre.
2012. dec. 17. 11:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Az elköltöznék az időre = válás. Szünetet kérni 15 évesen lehet, nem amikor már van egy gyereked. Akkora kommunikációs szakadék van köztetek, hogy a "minek nektek gyerek" kérdést akkor is jogosan lehet feltenni. Tanács? Milyen tanács? Meg kéne beszélni? Jaa, olyat ti nem tudtok? Akkor váljatok el. Attól meg félsz? Akkor tűrsz tovább.
2012. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Olyan kedvesen tudsz fogalmazni,csak úgy sugárzik belőle az empátia... mint már írtam,mielőtt a kislányunk megszületett nem voltak kommunikációs problémák. De fáj,hogy azt írod,minek nekünk gyerek,mert bárhogy is alakul a kislányomat nem bántam meg,és hasogat a szívem,mikor ilyet olvasok,mert belehalnék,ha a lányom nem lenne. Érdemben persze sem segítettél,csak vagdalkoztál,úgy tűnik,az emberek ma már csak azt tudják. Soha többet nem fogok kiírni kérdést teljesen felesleges,egy két embert leszámítva senki se segít,bárhol olvasok,ezen az oldalon mindenki csak lenézően tud fogalmazni,és az ember csak még pocsékabbul érzi magát.Engem úgy neveltek,hogy képes legyek együtt érezni,segíteni,kedvesen fogalmazni az emberekkel,de úgy tűnik másoknak ez nem fontos..Egyébként meg,az első és a harmadik válaszolónak köszönöm szépen,most beszéltem a párommal,hazajön és megbeszéljük a dolgokat,ő mondta,hogy beszéljük meg,úgyhogy remélem megoldjuk :)

Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok,teljen szeretetben és békességben! Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 17. 12:04
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok,ha számít neked én tudom miről beszélsz,és nagyon együtt érzek veled.Amíg tudjátok egymást szeretni addig nincs gond,az idő megoldja majd.Beszélgessetek sokat,és nem muszáj mindig sexelni.Egy két kedves érintés,egy finom csók az arcára,egy szelíd mosoly,mindennél többet ér.A lényeg,hogy amikor beszélsz vele ,ne követelőzz,mondd el neki ,hogy nagyon szereted,és kívánod őt,és vágysz az ölelésére.Lehet először csak ölelkeztek,de később visszatér hozzád.A kicsi születése egy kissé eltávolított titeket egymástól,hiszen már nem csak ő van a szívedben,hanem a kislányotok.Idő kell és türelem.:)
2012. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmi vagdalkozás nincs benne, de egy ilyen helyzetben nem tudsz mást tenni, csak fájdalmas beismerni. Van egy gyereked, te vagy az anyja. Kutya kötelességed mindent elkövetni azért, hogy a lehető legjobb körülmények között nevelkedjen. Magadat hibáztasd és a férjedet, amiért ilyen balf@szok vagytok mindketten, hogy van egy kicsi ember köztetek, akinek a boldogsága, az élete tőletek függ és ti ezt nem látjátok. Nem beszélgettek, nem oldotok meg problémákat, csak egymást hibáztatjátok, közben pedig van egy emberke, akinek fel kéne nőni és nem mind1, hogyan, milyen körülmények között. A kérdésedben csak annyi szó esik a gyerekedről, hogy van és az anyagi körülmények. És a többi? Milyen érzelmi intelligencia ez? A kettőtök boldogsága ugyanúgy befolyásolja ennek a gyereknek az életét is, tőletek függ, milyen ember lesz belőle. Fantasztikus példa lesz előtte: az egyik sosincs otthon, nem törődik a felesége boldogságával, ezáltal a családi hangulatot is magasról lesz@rja. A másik csak ennyit hajt, hogy nekem ebből elegem van, én ezt így nem csinálom, én, én, én, én. Már 3 hozzászólás után hogy felkapod a vizet, és hogy reagálsz, képzelem, miért nem tudsz beszélni a férjeddel sem, ha az életben is így reagálsz...hát szedjétek össze magatokat, de kurv@ gyorsan, mert annak a kicsinek család kell!
2012. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!