Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire jellemző, ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző, ti hogy tapasztaltátok, a pasikat mennyire kell kiszolgálni?

Figyelt kérdés

Tudom vannak olyan pasik, akik háziasak, elmosogat maga után, beteszi a ruháit mosni, vagy esetleg még össze is pakol. Hát én valahogy nagyon nem ezt tapasztalom. Az én apám is olyan hogy csak enni megy be a konyhába. Talán havonta 1x elmosogat, ezenkívül télen fűt és ennyi. Apósom apámnál rosszabb, mert elé kell tenni a kaját, ha nem készítik ki neki akkor nem eszik. Sajnos az én párom is ezt örökölte. Otthon a huga és az anyja mindent megcsináltak, kész kaja, megterítve, kitakarítva, kimosva.. Párommal most költözünk össze. Tudtam hogy mire számíthatok.. Én szó nélkül megfőzök, 1 hét alatt 5x főztem, mert annyit eszik hogy mindig elfogy a kaja, van olyan hogy én nem is eszek belőle, mert nem kell, rá sem bírok nézni, de megcsinálom. Mosogatni utálok de az naponta elvesz 20-30 percet. A többi háztartásbeli dolog nem jelent gondot, meg igazából azok nem vesznek el sok időt. De hazajövök a munkából és 1,5-2 órát a konyhába vagyok, mire mindennel készen leszek. Párom olyan mint az apja, ha nem melegítem meg neki a kaját képes nem enni, elvonul mérgesen és még be is szól, hogy ennyire nem vagy képes. Mindig mondom neki hogy szokjon hozzá, én nem vagyok az anyja, örüljön neki hogy tudok főzni és nem tartósított sza*t kap. Kb 2x mondtam neki finoman, hogy pont úgy viselkedik mint az apja, aki elé oda kell tenni mindent. (egyébként párom azt mondta, hogy ha majd összeköltözünk ő nem akar olyan lenni mint az apja, mert hogy milyen már hogy ki kell őt szolgálni..)

Párom sokat dolgozik, sajnos nekem egyedül kell vacsoráznom szinte mindig mert nem bírom kivárni a 9 órát mire hazajön. Egyébként a házzal szemben dolgozik, ezt csak azért írom, mert jönnének olyan válaszok hogy azért jár későn haza mert csajozik... Valószínű annyira fáradt hogy jól esne neki ha elétenném kaját. Én ezt megértem, de nap mint nap nem fogom ezt csinálni.

Szerintetek hogyan neveljem őt rá kicsit arra hogy legyen már önállóbb?



#férfi #háztartás #közös élete
2012. dec. 6. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Az én férjem sem akart semmit csinálni mikor összejöttünk. Előtte nem éltem együtt rendesen senkivel. Amúgy az apám is ilyen volt, éppen ezért tudtam, hogy én aztán nem fogom ezt csinálni. Kértem szépen, csúnyán, hogy pakoljon el maga után, ne hagyja ott a mosatlant, segítsen. Semmi foganatja nem volt, max pár napra. Utána csináltam egy takarítási rendet. Nem csinálta. Én sem. Amikor már nem volt sem ruha, sem tányér pohár, elmosogattam magamnak amit kellett, kimostam a ruháimat. Benne hagytam a haja hajmosás után a kádban, stb. Mikor rákérdezett mondtam hogy fáradt vagyok, nincs hozzá kedvem. Vette a lapot. Megbeszéltük, elmondtam hogy én tényleg nem fogom a büdös zoknijait szedegetni életem végéig, nem kötelező együtt laknunk. Azóta segít mint egy kisangyal, pedig 10 éve házasok vagyunk.
2012. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%

"Párom sokat dolgozik, sajnos nekem egyedül kell vacsoráznom szinte mindig mert nem bírom kivárni a 9 órát mire hazajön.

Egyébként a házzal szemben dolgozik"


Szóval órákon keresztül már otthonról nézed, ahogyan a párod még mindig dolgozik, miközben te már tv-zel meg vacsizol.

Amikor meg késő este beesik az ajtón, a "szemét pasid" nem hajlandó megfőzni, meg kitakarítani.

Micsoda pasik vannak....

2012. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Az én párom anyukája is mindig megcsinál/t mindent. De tőlem nem várja el, vagyis és nagyon szívesen megcsinálok mindent. De csak egy határig! Mikor tudom, hogy pontosan ugyanannyit dolgozok mint ő és nekem még mosni kell, be kell gyújtani, vasalni kell stb., ő meg már számítógépezeik, akkor elég mérges szoktam lenni.Mondom neki, hogy valamit segítsen, mert nem egy csicska vagyok. Ha ő eltart mint régen a háziasszonyokat , és csak a háztartás marad nekem, akkor nem szólok egy szót sem, de amíg én is dolgozok addig neki is segíteni kell. Ígyhát szokott is főz, takarít, rendet tesz, fát hord,(de nem mos, és nem tereget).Bár én mindig mindent szívesen megcsinálok, nagyon szorgalmas vagyok :)!

Ígyhát azt tanácsolom, hogy beszéldmeg vele, hogy ha ő is ráér akkor segítsen mihez kedve van, ne te mond meg miket csináljon, mond el miket kell elvégezni és válasszon belőle. Ha nem teszi kérd meg mégegyszer és mond meg neki, hogy az életedet boldogságba szeretnéd leélni, nem pedig úgy, hogy mindig egy szolgának érzed magam. Az meg, hogy megmelegíted neki a kaját... ... azt meg talán azért megérdemli, ha 2-3 órával többet dolgozik. Megmelegíteni meg elmosni kb. 3 perc.


Sok sikert!

2012. dec. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Akár nő, akár férfi, az a felnőtt ember, aki nem képes a saját kajáját megmelegíteni, dögöljön éhen. Természetes szelekció.
2012. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha folyton fáradt, még saját magát ellátni is (enni, nem koszban élni) hogyan fog veled együttműködni amikor gyermeketek lesz? Te egész nap a kicsivel vagy, bevásárolsz, megfőzöd az ételt, összepakolsz, kitakarítasz, megeteted a férjed, (miközben a kicsi üvölt, és ő nem tudja kivenni a kész ételt a hűtőből tányérra rakni, melegíteni és enni) ez után elpakolni. Másnap pedig kezdődik az egész elölről. Esetleg babázni még munka után stb?

Én elgondolkodnék

2012. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Tegnap úgy megsértődött hogy nem melegítettem meg neki a kaját hogy azóta sem szól hozzám.

Egyébként már későn teszem hozzá, de én reggel 6 kor kelek fel, hétvégén 2 órával többet alszom, tehát akkor 8 körül kelek fel, de ő meg legkorábban is csak 8 órakor kel fel mindennap! De átlagban 9kor kel, mert csak 10 től van a meló.

Tehát annak aki azt írta hogy a pasim többet dolgozik mint én, üzenem hogy nem igaz, mert én korábban kezdek hamarabb végzek, ő később kezd és később végez. Tehát ugyanott vagyunk, sőt ő többet alszik tőlem átlag napi 2,5 órával. Tehát akkor ne hogy már én legyek a sza*

2012. dec. 7. 13:40
 17/21 anonim ***** válasza:

Én is írtam, hogy ha többet dolgozik, mint te, akkor illő többet kivenned a házimunkából (2.vagyok), de remélem nem rám gondoltál, mert szerintem értelmesen és csöppet sem rosszindulatúan adtam elő a mondandómat, legalábbis nem annak szántam...


Akkor végül is ugyanannyit dolgoztok, így viszont hülyeség arra hivatkoznia, hogy fáradt...


Ne hagyd magad, ne melegíts neki kaját továbbra sem. Esetleg kérdezd meg tőle, hogy ha te nem lennél és egyedül élne, akkor kitől várná, hogy meleg kaja legyen? Nézne a mikróra, hátha belerepül a tányér, aztán meg ki az asztalra? Hihetetlen amit művel.

2012. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A kaja megmelegítése nem házimunka, hanem csicskamunka.


Ha annyira fáradt, hogy nem tudja a tányért beemelni a mikróba, hogy van annyi ereje, hogy nyitva tartsa a szemét, amíg eszik, zuhanyzik?

2012. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Rám gondoltál, mikor azt írtam, hogy ő többet dolgozik. Bár előtte nem említetted, hogy később is megy, ezért jön később. Így érthető a "felháborodásod"!

Megkérdezhetem mennyi idősek vagytok? Előtte is élt már valakivel együtt, vagy te vagy az első?

2012. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az előző páromat nem kellett utálta, a házias nőket, ingyenélőnek tartotta őket. Jobban szerette ha sok pénzt keresek.

A mostani párom anyja is egy főzőmasina, a párom is nagyra tartja a háziasságot, és az egyéb eszet nem igénylő nőinek titulált tevékenységet. Szinte elvárja, hogy a pénzért amit hazaad kapjon tiszta lakást legalább, meg mosogatást. Viszont megmondtam neki, hogy nem főzök és mosok rá. Munkahelyen eszik és újabban a saját anyám mos rá (a marha). Fél gondolom hogy az új párom lelép mert a ruhája nem tiszta.

2013. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!