Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire jellemző, ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző, ti hogy tapasztaltátok, a pasikat mennyire kell kiszolgálni?

Figyelt kérdés

Tudom vannak olyan pasik, akik háziasak, elmosogat maga után, beteszi a ruháit mosni, vagy esetleg még össze is pakol. Hát én valahogy nagyon nem ezt tapasztalom. Az én apám is olyan hogy csak enni megy be a konyhába. Talán havonta 1x elmosogat, ezenkívül télen fűt és ennyi. Apósom apámnál rosszabb, mert elé kell tenni a kaját, ha nem készítik ki neki akkor nem eszik. Sajnos az én párom is ezt örökölte. Otthon a huga és az anyja mindent megcsináltak, kész kaja, megterítve, kitakarítva, kimosva.. Párommal most költözünk össze. Tudtam hogy mire számíthatok.. Én szó nélkül megfőzök, 1 hét alatt 5x főztem, mert annyit eszik hogy mindig elfogy a kaja, van olyan hogy én nem is eszek belőle, mert nem kell, rá sem bírok nézni, de megcsinálom. Mosogatni utálok de az naponta elvesz 20-30 percet. A többi háztartásbeli dolog nem jelent gondot, meg igazából azok nem vesznek el sok időt. De hazajövök a munkából és 1,5-2 órát a konyhába vagyok, mire mindennel készen leszek. Párom olyan mint az apja, ha nem melegítem meg neki a kaját képes nem enni, elvonul mérgesen és még be is szól, hogy ennyire nem vagy képes. Mindig mondom neki hogy szokjon hozzá, én nem vagyok az anyja, örüljön neki hogy tudok főzni és nem tartósított sza*t kap. Kb 2x mondtam neki finoman, hogy pont úgy viselkedik mint az apja, aki elé oda kell tenni mindent. (egyébként párom azt mondta, hogy ha majd összeköltözünk ő nem akar olyan lenni mint az apja, mert hogy milyen már hogy ki kell őt szolgálni..)

Párom sokat dolgozik, sajnos nekem egyedül kell vacsoráznom szinte mindig mert nem bírom kivárni a 9 órát mire hazajön. Egyébként a házzal szemben dolgozik, ezt csak azért írom, mert jönnének olyan válaszok hogy azért jár későn haza mert csajozik... Valószínű annyira fáradt hogy jól esne neki ha elétenném kaját. Én ezt megértem, de nap mint nap nem fogom ezt csinálni.

Szerintetek hogyan neveljem őt rá kicsit arra hogy legyen már önállóbb?



#férfi #háztartás #közös élete
2012. dec. 6. 20:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Minden pasi annyira várja el,hogy kiszolgálják,mint amennyire Te rákényszeríted az önállóságra.
2012. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Apám nekem is ilyen volt. Soha nem takarított, mosogatott, max a szennyesét meg a tányérját vitte ki. Édesanyám csinált mindent. Ha meg beteg volt és apámnak kellett kitakarítania, akkor még rá is förmedt, hogy ne csináljon koszt meg rendetlenséget, mert ő takarít. Röviden: egy bunkó állat volt. Az anyja is mindent megcsinált helyette, így nőtt fel.


Az én párom viszont nagyon házias, főz, mos, takarít, mindenben segít. Pedig otthon ugyanazt a mintát látta, mint amilyen az én apám volt: az apja beül a fotelba a tv elé, ha hazaér és az anyjától várja el, hogy az ételt-italt elé tegye, a tányért elvigye és elmossa. A párom viszont úgy nőtt fel, hogy igenis kellett takarítania maga után (mosogatni nem, mosogatógép volt), viszont az apja példáját látván megfogadta, hogy ő sosem lesz ilyen a leendő barátnőjéhez/feleségéhez, mert az agyára ment, hogy az apja milyen lusta.


Na a te esetedre annyit tudok mondani, hogy ha te jóval korábban érsz haza hétköznap/kevesebbet dolgozol, akkor szerintem helyénvaló, hogy többet vállalsz a házimunkából (nálunk ez most így van, így szinte mindent megcsinálok itthon, mire a párom hazaér).

Viszont hétvégén, vagy ha később változik a helyzet, besegíthetne.


Az olyan tevékenységek, minthogy kiviszi a tányérját, szennyesét, melegít magának a mikróban kaját alapvetőek lennének, akármennyit dolgozik is. Szerintem ne célozgass, hanem ülj le vele és értelmesen mondd meg neki, hogy ez manapság már alapdolog, és jó lenne, ha ezt megcsinálná, mert te is dolgozol, te is fáradt vagy, stb. A férfiak egyébként is az egyenes beszéd hívei.


Ha nem használ az olyan taktika szokott működni, hogy nem melegítesz neki kaját, nem rakod el a tányérját és a szennyesét - egy idő után kénytelen lesz ő megtenni (bár iylenkor általában a nőnek idegesítőbb a rendetlenség meg a mosatlan látványa :D).


Ha ezek már mennek, akkor fokozatosan rá lehet vezetni a mosogatásra, főzésben való besegítésre is. Pl. kérd meg, hogy törölgessen veled, vagy hogy vágja fel a zöldségeket, stb...


Sok sikert :)

2012. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Hát elég nehéz lesz, mert otthon ezt szokta meg.
2012. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Meddig dolgoztok? Szerintem a házimunkát annak arányában kell elosztani. (Aki 8 órát dolgozik az több dolgot meg tud csinálni otthon, mint aki 10-12 órában teszi ugyanezt)

Egyébként miért csinálna meg bármit ha van valaki aki megcsinálja helyette? Nem kell főzni, mosni rá akkor észbe kap.

2012. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Most egy kicsit szigoru leszek, de viccesen, nem kell párban élni és akkor nem kell kiszolgálni senkit sem. De most lányok komolyan, miért kell már ennyire nõiesiteni a férfiakat?Meddig tart,amig megmelegitjük az ennivalót?
2012. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

"ha nem melegítem meg neki a kaját képes nem enni"

Akkor éhen marad, ennyi.

2012. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

"Meddig tart,amig megmelegitjük az ennivalót?"

Tudod azt az ennivalót nem csak megmelegíteni kell. Be kell vásárolni, meg kell főzni, utána elpakolni és elmosogatni. Azért ez már elég sok idő.

Egyébként mitől lennének nőiesek? Hogy nem kell őket kiszolgálni, mint egy 3 éves gyereket?

2012. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Baze. Attól nem lesz nőies egy srác, hogy nem hagyja ott a mocskát mindenhol, csak összeszedett és normális.

És attól sem lesz nőies, hogy nem törik le a keze, ha fel kell emelnie a tányért, szedni rá kaját és megnyomni 1 gombot a mikrón, majd várni rá 1 percet.


Sőt továbbmegyek...valószínűleg abba sem halna bele, ha meg tudna sütni egy rántottát vagy kifőzni a virslit...de biztos k*rva nőies dolog...lehet, ha egyszer nem lesz aki főzzön rá, akkor majd nem gondolja annyira nőiesnek (itt nem személyszerint a kérdező párjáról beszélek, hanem azokról akiknek ez nőies...)

2012. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Rá is csapnák a nejem kezére, ha nekem kaját melegítene.:))) Nem azért teszem a hűtőbe, hogy utána megmelegítse. Szedni se szedjen nekem. Úgy sem tudja mennyit birok épp megenni. A cuccaimat se pakolja el, mert még este is gatyába toporognék, hogy hol lehetnek a ruháim.:)))
2012. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Úgy kellene a pároddal bánni, mint én a kutyusommal. Nagyon finnyás volt (már nem él sajnos). A párizsi nem kellett, megmakacsolta magát és nem evett, de nem is kapott mást, amíg azt meg nem ette. Másnap már a száraz kenyérdarabot is megtalálta és elropogtatta. Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy sokszor mi magunk tápláljuk ezeket a rossz szokásokat. Nem kell neki megmelegíteni, majd éhesen lefekszik, ha megmakacsolja magát. Másnap tuti, hogy megmelegíti magának a kaját, hidd el. Ha pedig még erre sem képes én elgondolkodnék, hogy egy gyerekkel vagy egy férfival akarom leélni az életem.
2012. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!