Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyetemista lányok! Ti felsőbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista lányok! Ti felsőbbrendű egyéniségeknek érzitek magatokat egy szakmunkás pasival szemben?

Figyelt kérdés
Nem értem újabban mi ez a sztereotípia, hogy szakmunkás ne érj hozzám tiszta szégyen vagy dolog. Régen ilyen gondom még nem volt. Hiába 4 szakma és érettségi. Hogy bizonyítsam be, hogy én is emberből vagyok. Nem értem miért kell az embert mindjárt hülyének bélyegezi. Most lehet hogy kapni fogom az oltást hogy lúzer alsóbbrendű paraszt, de állok elébe. Kaptam az oldalon már cifrább lealázásokat is. Nem fog ártani nekem.
2012. dec. 2. 22:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
13%
Én simán összejönnék asztalossal, lakatossal vagy autószerelővel, csak csinálja jól és keressen vele ki.aszott jól!
2012. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
32%
Nem érzem magam felsőbbrendűnek, a társadalomban mindenkire szükség van. Most én jogászként nem fogom tudni a kocsimat rendbe tenni, ha elromlik, szóval... Viszont! Nekem ami fontos, az az, hogy az illető legyen intelligens, művelt, tudjon viselkedni, ne legyen alpári és bunkó. Sajnos a szakmunkások többsége állandóan káromkodik, köpköd, ízetlen, stb. Ezért távolságtartóan viselkedem velük, de pl. vannak közeli barátaim, akik kereskedők, szobafestők, mechanikusok, de normálisak. Lehet a diplomások között is egy rakás bunkó, de ha valaki egyetemet végez, akkor általában van egy bizonyos kultúrája. Persze nem mindig, de a többség ilyen. A szakmunkásoknál meg a többség a bunkó. Sok kivétel van, de nehéz őket megtalálni mindkét oldalon. Én szeretem, ha egy pasi ügyes és nem csak egy valamihez ért. Mondjuk apukám teljesen ütött ilyen téren, el is ismeri, így mestert kell hívni sok mindenhez. A szakmájában viszont kiemelkedő volt mindig.
2012. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

én utálom a korombeli szakmunkás srácokat .... de csak azért mert okos-szép-és kedves lányokat latok mellettük kik ráadásul egyemet végeztek

és itt vagyok én ki szintén egyemet végeztem, nem cigizek, nem iszok, nem vagyok bunkó, kedves vagyok --- de ő nekik mégis egy olyan ember kell - ki nem végzet egyetemet, elissza azt a kevés pénz is amit keres vagy elfüstöli, emellett tárgyként bánik a lánnyal --- hol itt az igazság :( 24f mérnök

2012. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

Én egy jogász csajt vettem el. Imádom őt.

Rég óta élünk együtt. Én szobafestő, mázoló vagyok. Sajnos azt vettem észre, hogy nagyban különbözik az érdeklődési körünk. A baráti körünk sem ugyan az. Nehéz volt összeegyeztetni a dolgot.

Én jelentkeztem technikusi képzésre, majd megszeretve, egyetemre mentem. Azt vettem észre, hogy nekem is megváltozott az érdeklődési köröm. Más foglalkoztat, mint azelőtt. Most is barátnak tartom a régi barátokat, de sokkal kevesebb időm van rájuk. Más körökben mozgunk, más a társaság. Nehogy azt higgyétek, hogy lenézem a szakmunkásokat! Velük dolgozok, csak most mint irányító mérnök. Ők is másképpen állnak hozzám. Aki azt mondja, hogy ez nem így van, az nem mond igazat. Tényleg más lett az, ami foglalkoztat. Az egyetem óta nem voltam focimeccsen. Az egyetem előtt nem voltam operába. Nem is gondoltam, hogy valaha is szeretni fogom. Ezek apróságok, de sokban hozzájárulnak ahhoz, hogy különváltak az útjaink. Nem nézem le őket, és nem tartom kevesebbnek őket magamnál, mint ahogy a kérdező sugallta, de még is más utakon járunk.

2012. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

9-es, nem akartam konkrét szakmákat írni mert aztán jönnek a lepontozások, de megírtam a kérdezőnek is, így akkor írok példát neked is: árufeltöltő a tescóban, segédmunkás kőműves mellett, gereblyézik az autópálya mellett, stb..

Mégegyszer hangsúlyozom, h nem lenézem őket! hisz ezekre a munkákra is szükség van, csak tuti hogy nemigazán lennénk egy hullámhosszon a pasival..

2012. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
most egy sor olyan munkát soroltál fel ahova 8 általánossal már nagy király vagy:DDD
2012. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Na látod nem vagyok én nagyigényű:D

Egy asztalos pl. már simán jöhetne. Jó eséllyel többet is keresne mint én azzal az állásommal, amihez feltétel volt a diploma...szóval ennyit erről.

2012. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Hát ez az...:D
2012. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Egyetemet végeztem, de nincs ilyen elvárásom, ami a pasikat illeti. Viszont ami elvárás: angol nyelvtudás.

Kicsit sajnálom az elmúlt tinikort, amikor semmi elvárása nem volt az embernek. Sajna most már kialakult és kifejezetten idegesít, ha valaki legalább alapszinten nem érti az angolt. Ez van. (25/L)

2012. dec. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%

Nézd! Nem egy papír mondja meg azt, hogy ki vagy. Ezt saját magadban döntöd el, ezt a képet te alakítod ki önmagadról-


Szerinted hány ember mutatkozik úgy be, hogy Szia Márk vagyok Közgazdász... Vagy Szia Józsi hullamosó OKJ. Segítek egy sem.


Ha téged zavar, hogy nincs diplomád, akkor menj el, és szerezz meg egyet. (3-5 év, és okos vagy te is, mint az összes ember, akinek nem kell diploma é)...


Alapvetően viszont elmondható, hogy a szakiskolák diákjainak 80%-a gyökér. Vagy rajherceg, vagy tanulatlan 0 életkilátások nélkül. Míg a diplomát megszerzők 80%-áról el lehet mondani, hogy legalább egy mondatot képes értelmezni, átlátja a komplexebb rendszerek működését, és képes véleményt alkotni.


Nem a papír fog azzá tenni, aki leszel. Pl tudom magamról, hogy semmivel nem leszek több, vagy képzettebb, amikor megszerzem a diplomámat, mert már most minden tudás a birtokomban van, ami a diplomához kellene. Viszont te sem fogsz sosem olyan emberré válni, mint mondjuk én, mert teljesen más a hátterünk. Én megszeretlek bármit, ha kell, építek, falazok, betonozok, vezetékeket szerelek, mindezt szakképzettség nélkül. Elolvastam néhány könyvet, megnéztem néhány példát, és meg tudom csinálni. Viszont emellett megkaptam azt a kulturális hátteret, ami ahhoz kell, hogy bármilyen témában kompetensen hozzá tudjak szólni, ne kelljen frusztrációt éreznem másokkal szemben.

2012. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!