Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen elvagyok keseredve....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen elvagyok keseredve. Mit tegyek? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A párom anyukájával van igazából a probléma, természetesen a hátam mögött de tesz mindig ellene hogy "elválasszon minket. Akár 1-1 napra vagy épp vmi program alól húzza ki a "fiacskáját". Pl volt, hogy amikor leakartunk menni a balatonra akkor egyből nem akarta elengedni:S (19 éves a pasim! ) mert pont aznap amikor velem jöhetne elmennénk ide oda akkor kell neki pl tanulnia vagy nem tudom mindig van vmi mi miatt nem jöhet. Akkor minden vasárnapot a mamájánál KELL töltenie :S Az elején én is mentem, de mivel az egész ott töltött nap arról szól h délben ebéd és utána kártyáznak (és mivel a zsírt 4en lehet ott játszani én kimaradok és marad a hálás szerep h egész nap nézhetem h játszanak:S) vagy végülis tv-t nézhetek:S ohyeee nah kb ezért nem töltöm ott a vasárnapjaimat. De így a páromtól vagyok távol minden vasárnap. Szeptembertől elkezdődik az egyetem és úgy alakult hogy mivel dolgozom is csak vasárnap lesz 1 nap szabadnapom, már most nemt udom mégis mi lesz? Gondolom midnen vasárnapot ott fog megint tölteni. Mit tehetnék? (az anyukája szava ellen)Előre is köszönöm aki segít:)
2009. aug. 16. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

beszéld meg vele, hogy a vasárnapok helyett töltse a szombatot a nagyinál. én teljesen megértem hogy szegény nagyi is szeretne időt tölteni az unokájával, ki tudja mennyit tölthet még vele... de mondjuk egy nagy vasárnapi ebéd, utána egy kiadós beszélgetés is elég szerintem, ha megy minden héten. próbáljátok meg a szombatot, vagy pedig hogy csak ebédelni mentek és arra te is mész.

sajnos, hiába 19 éves a barátod, amíg az anyja ad neki pénzt hogy ruhát vegyen, hogy elvigyen téged moziba, vagy vegyen neked egy szál virágot. szóval amíg nincs saját keresete sajnos függ az anyjától, ezt jobb ha mihamarabb elfogadod.

aztán, az anyukát is meg lehet érteni, ha egy szem gyerek, stb, biztos pánikba van esve hogy a kicsi fia felnő, ezt néhány szülő sajnos nagyon rosszul éli meg, nagyon akar még ragaszkodni. ezt is meg kell értened, egyszer te is leszel anya.

amit tehettek: (persze ehhez az kell hogy a párod ki melljen állni magáért és ne hagyja magát) üljön le az édesanyjával és beszélje mg ezeket a dolgokat. nehéz dolog ez a fiúknál, hogy előre összeszedett gondolatokkal, higgadtan elmagyarázzanak valamit az édesanyjuknak, de mást nem tehettek. mondja el neki, hogy ő nagyon szereti a családját, de kicsit több térre van szüksége, az édesanyja mindig a világ legjobb édesanyja marad, de már a barátnője is része az életének. ha ezt higgadtan, meggyőzően, gyengéden elő tudja adni, szerintem nagyon kicsi rá az esély hogy az anyuka ezek után se legyen veletek toleránsabb

2009. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te hiába próbálsz a barátod anyukájának a szava ellen tenni ha a barátod nem tesz ellene.
2009. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze,én nem si akarom azt hogy ne találkozzon a mamájával de nem értem hogy miért kell reggeltől estig ott lenni:S Én se várom el tőle hogy reggeltől estig a mamámmal kelljen lennünk.Igazából az nagyobb baj hogy a pasim ebből aztán semmit se vesz észre.Kiskora óta úgy nevelték,hogy midnig az legyen amit az anyukája javasol,tanácsol,enged...Amúgy pedig igen is zavar hogy ha állandóan lemondja pl a mai balcsit is mert neki a mamájánál kell lennie egész nap.
2009. aug. 16. 11:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 16. 11:13
 5/6 anonim ***** válasza:

hát akkor ez sajnos innentől csak a barátodon múlik, te nem ülhetsz le az anyukájával, mert abból csak botrány lenne. első lépésnek a barátoddal kell megértetned, hogy neked fontos hogy a előre megbeszélt dolgaitokba ne szóljon közbe az édesanyja, mert így sose tudtok akkor tervezni semmit. és mondd el neki hogy te tiszteled az édesanyját, de téged zavar, mert úgy érzed nem kaptok elég teret magatoknak. csak vigyázz nehogy megsértsd az anyukáját. te is ismered barátodat, biztosan tudod hogy lehet rá hatni, hogy megértse neked mért kellemetlen ez a helyzet, mért zavar ennyire hogy az utolsó pillanatban közbeszervez az anyukája. úgy érzed hogy ki akar téged taszítani a fia mellől. biztosan megérti, csak könnyen meglehet hogy fogalma sincs arról hogy téged ezek a dolgok bántanak, mert neki ez természetes. sok sikert

első voltam

2009. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod:)Mepróbálok vele erről beszélni.
2009. aug. 16. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!