Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házastársak, leírnátok, hogy ki mit csinál otthon? Ki főz, ki vásárol be, ki a családfenntartó, hogy zajlik egy napotok?
Érdekel,hogy van-e egyenjogúság vagy a régi női-férfi szerepkörök állnak-e fenn.Mit segít a férj a háztartásban,gyereknevelésben,ki keresi a betevőt,stb.
Szakdolgozatomhoz kellene egy kis "vázlat"Egyébként én is házasságban élek,nő vagyok,és egyenjogúság van.
Még csak jegyesek vagyunk (jövőre lesz az esküvő), de három éve élünk együtt, úgyhogy válaszolok, ha nem baj.
Párommal egyébként még egyetemisták vagyunk, diákhitelből és diákmunkából élünk.
Főzni nagyrészt ketten szoktunk anyósommal (szorgalmi időszakban inkább anyósom), de sokszor besegít a párom is az előkészítő munkákba, nem esik nehezére.
Sőt, egy-két ételt csak ő szokott főzni, mert ő a "specialista" :)
Vásárolni mindhárman szoktunk, aszerint osztjuk be, hogy épp ki merre jár, hova tud beugrani. Az apróbb dolgokat mi vesszük meg este, hazafelé jövet.
Takarítani a saját szobáit mindenki maga takarítja, a közös helyiségeket meg felváltva, mikor hogy.
Alapvetően nem vagyunk egy rendmániás család, amit nagyon kell, megcsináljuk, de nem visszük túlzásba.
A lényeg, hogy nálunk nincs női-férfi munka, lehetőség szerint mindent együtt csinálunk.
Már egy jó ideje nem találok munkát, úgyhogy most otthon vagyok, így a házimunka java részét év végzem, de mikor dolgoztam, akkor is én főztem, takarítottam. Vásárolni együtt szoktunk, a nehezebb munkákat, pl. ha fel kell vágni a fát, a párom csinálja. Hétvégenként meg szinte mindent együtt csinálunk, szívesen segítünk egymásnak.
Egyenjogúság van, de nem feltétlenül ugyanazt csináljuk, én valamivel ügyesebb vagyok a hagyományos értelemben vett "női munkákhoz". :) Vannak olyan munkák, amiket felváltva végzünk (pl. ellátni az állatokat, rendezni a kertet, a veteményest), mikor éppen kinek van kedve, ki ér rá jobban, de ha tehetjük, azt is együtt csináljuk. Sokszor inkább úgy vesszük az otthoni munkát is, mit közös programot, nem mint kötelezettséget. :)
Én max. a szüleimről tudok írni.
Mindketten dolgoznak, de apám csak 3-4 napot egy héten(viszont akkor reggeltől estig, és gyakran hétvégén is), szóval többet van otthon. Egyébként anyum most jobban keres, de ebből sosincs probléma, teljesen közös kasszán élnek. Apum csinálja a reggeli tejeskávékat, és az uzsonnákat.
Főtt kaja nem minden nap van, van, hogy csak mirelitet eszünk, szóval hétköznap ritkábban főznek, akkor is leginkább anyu.(Apu is szeret egyébként, de ő mindig olyan furi kajákat csinál, hogy nem szokott nagy sikereket aratni.) Hétvégén anyu főz, apám meg én csak "kuktáskodni" szoktunk(hámozás, szeletelés..).
A háztartási munka az fele-fele arányban. Mondjuk apum inkább a kerti, és a fizikai munkákat csinálja(régi házunk van, mindig van bütykölnivalója), anyum meg inkább takarít. De egyébként apám is gyakran szokott takarítani, szinte kényesebb a tisztaságra, mint anyám.
Én vagyok az egyetlen gyerekük, szerintem nyugodt szívvel mondhatom, hogy mindketten kivették/veszik a részüket a nevelésemből.
Szóval itt totális egyenjogúság van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!